Aranżacje wnętrz

"Odpicowane mieszkanie". Industrial miesza się z glamourem, czyli miks w stylu fusion

Aranżacje wnętrz


„To jest moje królestwo” – przyznaje właścicielka domu pod Zieloną Górą. W kolejnym odcinku cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła rodzinę Chromików. Ich wnętrze robi ogromne wrażenie. Zobaczcie je!

Odpicowane mieszkanie

W 200-metrowym domu pod Zieloną Górą mieszka rodzina Chromików. Zajrzeliśmy z kamerą do salonu połączonego z jadalnią, łazienki i sypialni. Główną aranżerką wnętrza jest jego właścicielka. Joanna urządzała dom z myślą o swoich najbliższych.

Mama robi wszystko, by pozostałym domownikom było dobrze

- powiedziała o sobie Joanna.

Choć w założeniu w środku miał panować minimalizm, powstał aranżacyjny miks w stylu fusion, czyli kombinacja różnych trendów wnętrzarskich.

Z zewnątrz dom jest bardzo nowoczesny. W środku znajdziemy elementy stylu industrialnego, np. regały i glamour - głównie dodatki.

Czasami spodoba mi się coś, co trąci kiczem, ale przecież to mój dom. Lubię pójść po krawędzi. Sama się zastanawiam czy np. poduszki w zeberkę to już tandeta, czy to jeszcze mieści się tak zwanym dobrym smaku

- przyznaje właścicielka domu.

We wnętrzu dominują neutralne, jasne barwy. Żółte fotele w salonie i poduszki w zwierzęcy print to kolorystyczne akcenty, które zwracają najwiekszą uwagę.

Jak kolory w dodatkach nam się nudzą, to łatwo jest je zmienić

- dodaje Joanna.

>>>Zobacz też: #OdpicowaneMieszkanie. Dołącz do naszej grupy, komentuj z hashtagiem

Łazienka

Łazienka powstała z połączenia dwóch pomieszczeń, a właściciele uzyskali duży pokój kąpielowy. Dominuje tu aranżacyjny miks. Joanna lubi eksperymenty i efekt kontrastu. Białą łazienkę przełamała ciemną szarą ścianą. Jak tłumaczy właścicielka, dzięki takiemu zabiegowi pięknie prezentują się dodatki, efektowny żyrandol w stylu glamour, czy orientalny dywanik.

Sypialnia

Sypialnia jest dużym pomieszczeniem w domu, ale została zaaranżowana bardzo przytulnie. Joanna urządzając to wnętrze nie bała się łączyć różnych wzorów i kolorów. Oprócz dużego sypialnianego łoża, w pokoju znajdziemy elegancki szezlong (obecnie bardzo rzadko spotykany mebel), czy stary, drewniany bujany fotel. Uwagę skupia oryginalny żyrandol. Joanna znudzona jego zwyczajnym wyglądem kupiła czarny blok techniczny, pożyczyła od syna suche pastele i tak swoimi rysunkami ozdobiła sufitową lampę.

Styl glamour - czym się charakteryzuje?

W studiu Dzień Dobry TVN Ewa Mierzejewska przybliżyła nam, co wyróżnia styl glamour.

Styl ten narodził się w latach 40. i 50. XX wieku w hollywoodzkim kinie. W klasycznym wydaniu styl glamour to przede wszystkim trzy kolory: biel, czerń i beż lub szarość. Do tego pikowana kanapa w welurowym obiciu, kryształowy żyrandol, lustra, frędzle oraz dużo złotych dodatków. W trendzie są również dodatki ze zwierzęcymi motywami, które swoim przepychem wpisują się w estetykę glamouru i ma być synonimem luksusu we wnętrzu.

Zobacz też:

>>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.<<<

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości