Gwiazdy

Victoria Beckham zmienia zdanie. Przywraca do pracy swoją załogę i nie skorzysta z pomocy państwa

Victoria Beckham

Cover Video/x-news

Gwiazdy

Victoria Beckham zmienia zdanie. Przywraca do pracy swoją załogę i nie skorzysta z pomocy państwa

Victoria Beckham

Cover Video/x-news

Po fali krytyki, jaka spadła na Victorię Beckham po wysłaniu pracowników na przymusowy urlop, była Spicetka wycofała się ze swojej decyzji. Właścicielka marki modowej zapowiedziała, że nie skorzysta z rządowej pomocy dla firm poszkodowanych przez pandemię koronawirusa. W sobotę Victoria świętowała urodziny swojego męża Davida. Zobacz, jaki filmik umieściła z tej okazji. 

Victoria Beckham i jej firma w czasie koronawirusa

W związku z pandemią koronawirusa wiele firm na całym świecie zmaga się ze skutkami kryzysu.  Wśród nich jest modowa marka należąca do Victoria Beckham. Była piosenkarka, obecnie bizneswoman wysłała 30 swoich pracowników na bezpłatny, przymusowy urlop. Mogli oni liczyć na wsparcie brytyjskiego rządu i ubiegać się o zasiłek w wysokości 80 proc. wynagrodzenia. Victoria skorzystała właśnie z tego rozwiązania. Obiecała przy tym, że pokryje swoim podwładnym pozostałe 20 proc. pensji, chociaż nie była do tego zobowiązana.

Victoria Beckham w ogniu krytyki 

Jej decyzja nie spotkała się ze zrozumieniem Brytyjczyków i wywołała ogromną falę krytyki w mediach społecznościowych. Komentatorzy podkreślali, że w czasie pandemii ucierpiało wiele mniejszych biznesów, które potrzebują wsparcia bardziej, niż żona Davida Beckhama. Wypominano jej, że jest milionerką i nie powinna korzystać z pomocy państwa, czyli podatników.

Victoria Beckham nie skorzysta z rządowej pomocy

Załamana tą reakcją Victoria zmieniła zdanie i postanowiła przywrócić do pracy wszystkich swoich podwładnych.

Jak donoszą angielskie media, ex Posh Spice wycofała pismo, w którym jej firma ubiegała się o rządową pomoc. 

Victoria jest zdruzgotana tym, z jaką reakcją społeczeństwa się spotkała. Tłumaczyła, że pierwotną decyzję podjęła po namowach zarządu. Teraz przekonała się, że nie był to dobry  ruch. Wycofała więc swój wniosek oraz przywróciła załogę do pracy

 – czytamy w "The Sun".

Nie będziemy się opierać na rządowym planie pomocy

- powiedziała Victoria Beckham cytowana przez "The Guardian".

Dobro mojego zespołu i naszej firmy oznacza dla mnie wszystko

- podkreśliła właścicielka modowej firmy. 

Victoria Beckham pozwana przez krawcową

Kontrowersje wokół rządowej pomocy to nie koniec problemów Victorii. Kilka dni temu została pozwana przez swoją byłą krawcową. 

Kristina Kubiliene przez 8 lat działała dla modowej marki byłej spicetki, jednak musiała odejść z firmy. Przez Tygodnie Mody w Nowym Jorku musiała pracować po 15 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu, bez regularnych przerw. W tym czasie nosiła ważące 20-35 kg rolki z materiałami, obsługiwała ciężkie żelazko przemysłowe i tworzyła kroje. To doprowadziło do poważnego urazu nadgarstków, który wymagał przeprowadzenia operacjiKrawcowa nadal nie może pracować i nie wiadomo, kiedy wróci do pełnej sprawności. W wystosowanym pozwie jej adwokaci przekonują, że Victoria Beckham mogła zapobiec takiemu biegowi sprawy. Zamiast tego dopuściła do sytuacji, gdy jej podwładni przez wiele godzin musieli wykonywać ciężką pracę.

David Beckham kończy 45 lat 

W sobotę Victoria świętowała 45. urodziny męża Davida. Z tej okazji zamieściła na Instagramie czuły wpis i rodzinny filmik. Być może ociepli tym swój nadszarpnięty ostatnimi kontrowersjami wizerunek.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
73
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0