Newsy

Pogoda we wtorek - duże zachmurzenie

Newsy

Pogoda we wtorek - duże zachmurzenie

Jesień na dobre rozgaszcza się za naszymi oknami. We wtorek duże zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 st. C, 14 st. C na południu i miejscami w centrum do 18 st. C, 19 st. C na północy i północnym wschodzie. 

Pogoda we wtorek, 29 września 2020

Jak podaje IMGW, Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia będą pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii oraz Morza Czarnego wraz z układami frontów atmosferycznych. Wyże kształtować będą pogodę na wschodzie oraz zachodzie kontynentu. Polska będzie w zasięgu rozległego niżu znad Bałkanów, w strefie frontu okluzji. Zachód kraju pozostanie w chłodnym powietrzu polarnym morskim, nad wschodnią Polskę z południowego wschodu zacznie napływać nieco cieplejsze i wilgotniejsze powietrze, także polarne morskie.

We wtorek zachmurzenie duże i całkowite, na północy większe przejaśnienia. Okresami, z wyjątkiem krańców północnych kraju, opady deszczu, na południu miejscami opady o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana suma opadów do 15 mm na południu kraju. Temperatura maksymalna od 13 st. C, 14 st. C na południu i miejscami w centrum do 18 st. C, 19 st. C na północy i północnym wschodzie; na obszarach górskich chłodniej od 10 st. C do 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie duże i całkowite, na północy większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Okresami, z wyjątkiem północnej części kraju, opady deszczu, na południowym wschodzie przejściowo o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana suma opadów do 15 mm na południowym wschodzie. Miejscami, głównie na północy i zachodzie kraju, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10 st. C do 13 st. C, chłodniej miejscami na północy i w rejonach podgórskich od 6 st. C do 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Pogoda w Warszawie 29 i 30 września 2020

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

W środę w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

Pogoda w środę, 30 września 2020

W środę zachmurzenie duże i całkowite, na północy przeważnie umiarkowane. Okresami w centrum i na południu opady deszczu, na południowym wschodzie miejscami o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana suma opadów do 15 mm na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 12 st. C, 14 st. C na południu, 16 st. C, 17 st. C w centrum do 19 st. C, 20 st. C na północy i północnym wschodzie; chłodniej w Tatrach od 8 st. C do 10 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz także:

Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem. Gdzie zaraził się były minister zdrowia?

Zarażeni tańcem i śpiewem, czyli zespół "Mazowsze" o pracy w dobie pandemii 

Tomasz Makowiecki zachowuje społeczny dystans i publikuje nagie zdjęcie. Internauci: "Ładny widok"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
56
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0