Motoryzacja

Gadżety samochodowe – jak wybrać najlepsze?

Gadżety do samochodu

Photography taken by Mario Gutiérrez / Getty Images

Motoryzacja

Gadżety samochodowe – jak wybrać najlepsze?

Gadżety do samochodu

Photography taken by Mario Gutiérrez / Getty Images

Gadżety samochodowe to nieodłączny element większości samochodów na świecie. Dzięki nim można umilić czas spędzony w czasie podróży lub efektywniej korzystać z pojazdu. Przekonaj się, jak wybrać gadżety samochodowe na prezent i jakie są najpopularniejsze gadżety samochodowe dla pań.

Gadżety samochodowe to mniej lub bardziej przydatne akcesoria, które można spotkać w wielu sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi. Kultowe gadżety samochodowe to m.in. choinka zapachowa, pluszowe kości czy figurka psa kiwającego głową. Warto jednak zagłębić się w ten temat, ponieważ istnieje wiele przydatnych gadżetów.

Gadżety samochodowe na prezent – jakie wybrać?

Wybór gadżetu samochodowego na prezent to stosunkowo prosta sprawa, jednak pod kilkoma warunkami. Aby wybrać fajny i przydatny gadżet samochodowy na prezent, powinno znać się upodobania kierowcy konkretnego samochodu, markę auta, jego stan, a także to, czy przypadkiem jego posiadacz nie ma już konkretnego gadżetu w swoim pojeździe.

Przykładowo elektroniczne gadżety samochodowe , takie jak np. elektroniczny odświeżacz powietrza, nie wywołają zbyt dużego uśmiechu na twarzy, jeśli kierowca woli klasyczne choinki zapachowe lub jest uczulony na tego rodzaju substancje lotne.

Gadżety samochodowe mogą być praktyczne, zabawne lub jedno i drugie. Jednym z najczęściej wybieranych gadżetów samochodowych są różnego rodzaju breloki do kluczy . To przydatne akcesoria, dzięki którym zgubienie kluczyków do auta jest zdecydowanie trudniejsze niż w przypadku korzystania z „gołych” kluczyków. Metalowe, plastikowe, pluszowe czy dzwoniące breloki to gadżety pierwszego wyboru dla osób, które mają w zwyczaju zapominanie o konkretnym przedmiocie lub często coś gubią.

Inne przydatne gadżety samochodowe to np. ciśnieniomierze do opon , zwane również manometrami. Ciśnieniomierze, jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają pomiar ciśnienia znajdującego się w oponach względem ciśnienia powietrza w otoczeniu. Istnieje wiele rodzajów ciśnieniomierzy do opon – na rynku można spotkać się z elektrycznymi manometrami (np. manometry indukcyjne, manometry piezoelektryczne czy manometry tensometryczne).

Przeglądając manometry, można spotkać się również z urządzeniami hydrostatycznymi, sprężynowymi, dzwonowymi, tłokowymi czy puszkami manometrycznymi. Szczególnie popularne w ostatnich latach są cyfrowe ciśnieniomierze do opon, które można zawiesić na breloczku do kluczy. Te kompaktowe urządzenia są bardzo często wyposażone w przydatną latarkę LED, która pozwoli na sprawdzenie ciśnienia w oponach nawet po zmroku. Manometry umożliwiające sprawdzenie ciśnienia w oponach samochodów osobowych i ciężarowych kosztują od 30 do 70 złotych. Warto pamiętać, że czasami mogą przytrafić się nam darmowe gadżety samochodowe , które można dostać np. w stacji kontroli pojazdów.


Gadżety do samochodu. Źródło: Dzień Dobry TVN

Gadżety samochodowe dla pań

Czy kobiety za kierownicą korzystają z gadżetów samochodowych? Zdecydowanie tak, lecz warto, by robiły to z głową. Świetnym pomysłem może okazać się popularny w ostatnim czasie dysk parkingowy . To zestaw przydatnych gadżetów, dzięki którym każda kierująca kobieta (i nie tylko) będzie miała o wiele prościej w trakcie wizyty na parkingach przy centrach handlowych. Dysk parkingowy najczęściej składa się z około 5 przyrządów. Można znaleźć w nim np. skrobaczkę do szyb ze ściągaczką z gumy, monety do wózków na zakupy, a nawet miernik bieżnika opon. Dysk parkingowy jest wyposażony również w tekst „godzina przyjazdu”, który można ustawić na dowolną porę. To przydatne urządzenie, zwłaszcza na parkingach, gdzie grozi kara za zbyt długie parkowanie.

Przydatne elektroniczne gadżety samochodowe dla Pań to także m.in. kamera samochodowa . Prywatne nagrania z samochodowych wideorejestratorów mogą okazać się naprawdę bardzo pomocne. Tego typu urządzenia mogą stanowić istotny dowód w sytuacji stłuczki, kolizji czy poważnego wypadku. Popularne w internecie nagrania dokonane samochodowymi kamerami pozwoliły uwiecznić wiele tysięcy groźnych wypadków.

Samochodowy wideorejestrator to numer jeden, jeśli chodzi o przydatne gadżety samochodowe. Najczęściej są to miniaturowe kamery, które można przyczepić do przedniej szyby. Zdecydowana większość kamer samochodowych jest wyposażonych w możliwość rejestracji obrazu, który znajduje się przed pojazdem.

Co ciekawe, na rynku można znaleźć również kamery, które za pomocą wbudowanego modułu GPS, mogą rejestrować nie tylko aktualną lokalizację pojazdu, ale także zaplanować trasę, czy śledzić prędkość z jaką porusza się dane auto. Rejestratory samochodowe kosztują od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Śmieszne gadżety samochodowe

Tak naprawdę wybór konkretnego gadżetu samochodowego zależy od kreatywności osoby, która dokonuje zakupu. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się śmieszne gadżety samochodowe , takie jak wspomniane wcześniej psy z kiwającymi głowami czy też przydatne szczególnie w długiej podróży – gadżety samochodowe dla dzieci.

Co sądzisz o tym artykule?
48
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0