Psychologia

Kobieciarz - jakie są typowe cechy? Jak działa psychika kobieciarza i po czym go poznać?

Psychologia

Aktualizacja:

Skacze z kwiatka na kwiatek, nie potrafi zagrzać miejsca u boku jednej partnerki. Typowy kobieciarz, zawsze gotowy na nowe podboje. Jednak czasem, zaślepione, nie widzimy tego na pierwszy rzut oka. Istnieją jednak pewne cechy kobieciarza, które możemy zobaczyć po wnikliwej obserwacji.

Czasem obejrzy się za spódniczką? To jeszcze nie powód do zmartwień. Kiedy zatem powinno się przemyśleć jego zachowanie i swoją relację z partnerem? Czy istnieje sposób na to, jak rozkochać w sobie ten typ? Dowiedz się, jak go rozpoznać i co kryje psychika kobieciarza !

Kobieciarz - wokół same panie

Nie ma nic złego w tym, że Twój partner ma koleżanki, a nawet przyjaciółkę. Jednak gdy wokół siebie ma wyłącznie przedstawicielki płci przeciwnej , powinnaś mieć się na baczności. Dlaczego nie znajduje wspólnego języka z innymi mężczyznami? Czyżby to zawsze on brylował i flirtował z paniami, co budzi zazdrość kolegów? Chodzi tu nie tylko o życie w “realu”. Warto zwrócić uwagę również na jego konta społecznościowe. Jeśli jesteście parą, prawdopodobnie dodał Cię do znajomych. Jeżeli na jego profilu są same kobiety, powinno to wzmóc Twoją czujność! Tak samo, jak dwuznaczne komentarze pod zdjęciami. Jego od przedstawicielek płci pięknej i odwrotnie. A może unika włączenia Cię do grona swoich znajomych w wirtualnym świecie? Powinnaś się zastanowić, jaki jest tego powód.

Cechy kobieciarza - nie traktuje Cię poważnie

Istnieją różne typy kobieciarzy, jednak “macho” jest tym najbardziej charakterystycznym. On wcale nie chce związku z kobietą, dlatego nie traktuje żadnej z nich jak równoprawnej partnerki . Zawsze chce być samcem alfa, jednak w złym znaczeniu tego określenia. Czyli stawia na swoim, nie oglądając się na to, co mówisz i czujesz. A Tobie albo to pasuje, albo poszuka sobie innej. Brzmi odpychająco? Niestety, wiele kobiet próbuje stworzyć związek z typem “macho”, tłumiąc swoje potrzeby. Nie chcą narzekać i dopominać się o realizację swoich potrzeb, bo przecież jemu nie spodoba się taka “marudna” partnerka. Często dzieje się tak ze względu na lęk przed samotnością. Warto jednak przemyśleć, czy gra jest warta świeczki. Ile czasu można ukrywać swoje emocje i poświęcać się dla kogoś, nie dostając w zamian nawet odrobiny uwagi i zrozumienia, a często nawet szacunku?

Facet kobieciarz - wieczny flirciarz

Przyłapałaś go, jak ukradkiem zerknął na atrakcyjną kobietę? To jeszcze nie powód do zmartwień. Nieco gorzej, jeśli zrobił to ostentacyjnie. Niektórzy panowie idą jednak o krok dalej, flirtując z przedstawicielkami płci przeciwnej, nawet na oczach swojej partnerki. Miły uśmiech posłany kelnerce w restauracji to przejaw uprzejmości, ale dwuznaczny żart powinien spowodować, że w głowie zapali Ci się lampka ostrzegawcza. Psychika kobieciarza często kryje bowiem mnóstwo kompleksów , które taki mężczyzna próbuje uciszyć częstymi zmianami partnerek, flirtem, a nawet krótkimi “przygodami” z różnymi kobietami. Jeśli zależy Ci na długotrwałej, poważnej relacji, lepiej przemyśl tę znajomość.

Uwodziciel kobieciarz - czułe słówka

Kobieta obsypywana komplementami czuje się jak w siódmym niebie. Jeśli jednak mężczyzna, z którym dopiero niedawno zaczęłaś się spotykać, trochę przesadza z czułymi słówkami , może to oznaczać, że ma w tym wprawę. Oczywiście z mnóstwem innych pań. Nie jest tajemnicą, że komplementy to prosta droga do zdobycia kobiety. Jeśli ten opis przywodzi Ci na myśl wiele konkretnych sytuacji z Twoim nowym wybrankiem, miej się na baczności!

Po czym poznać kobieciarza ? Czasem sam Ci to powie!

Niektórzy panowie wprost przyznają, że nie chcą stałego związku . Jednak część kobiet jest tak zauroczona, że zupełnie nie zwraca uwagi na te słowa. To poważny błąd! Taka deklaracja to żadna kokieteria, najprawdopodobniej on rzeczywiście nie szuka partnerki na dłużej, a szanse na to, że akurat Tobie uda się to zmienić, są naprawdę znikome. Jeżeli kobiecie również zależy tylko na krótkiej znajomości, nie ma problemu. Jeśli jednak szuka kogoś na dłużej, a może nawet na stałe i nie interesują jej chwilowe znajomości, powinna poszukać kogoś, kto ma podobne potrzeby, a kobieciarza szybko usunąć ze swojego życia.

Czasem kobiety żyją złudną nadzieją i nawet jeśli odkryją już prawdziwą naturę mężczyzny, który je zauroczył, zastanawiają się, jak rozkochać w sobie kobieciarza . Niestety nie ma na to reguły. Zdarzają się, co prawda, historie ze szczęśliwym zakończeniem, jednak należą one do rzadkości. Dlatego jeśli szukasz partnera, z którym stworzysz stabilny, szczęśliwy związek, zwykle lepiej zapomnieć o kobieciarzu i poszukać kogoś, kto będzie w stanie dać Ci to, czego pragniesz.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości