Związki i seks

Jak doprowadzić samą siebie do orgazmu – bez stresu i kompleksów?

Związki i seks

Aktualizacja:
Kobieta wkłada sobie rękę w spodnie.

Wiele z nas zanim zacznie zastanawiać się, jak samemu doprowadzić się do orgazmu, najpierw pyta samych siebie o pozwolenie. Nadal walczymy ze stereotypem, że przyjemność osiąga się tylko z partnerem. Rzeczywistość wygląda jednak tak, że ucząc się, jak doprowadzić siebie do orgazmu, uczymy się własnego ciała, lepiej je poznajemy, rozumiemy, a w konsekwencji czerpiemy większą radość z seksu.

W samotnych zabawach w sypialni wcale nie chodzi tylko o to, jak szybko doprowadzić się do orgazmu, ale przede wszystkim o poznanie, które pieszczoty i ruchy naprawdę nam to umożliwiają. Zasada ta tyczy się zarówno orgazmu łechtaczkowego, jak i pochwowego.

Zanim zapytasz się, jak siebie doprowadzić do orgazmu?

Jak dziewczyna może doprowadzić się do orgazmu? Odpowiadając sobie sobie na pytanie, musimy zrozumieć, czym właściwie jest orgazm. Do orgazmu dochodzi w momencie, w którym do podbrzusza napływa krew, a mięsień łonowo-guziczny się powiększa. Zanim to się stanie, w fazie podniecenia pochwa zacznie wydzielać dodatkowe ilości śluzu, nastąpi podniecenie, mięśnie pochwy zaczną się kurczyć, przyśpieszy puls (czasami do 180 uderzeń na minutę) i dopiero wtedy nastąpi orgazm. Długość jego trwania jest zróżnicowana: zależy od indywidualnych predyspozycji, a także od typu samego orgazmu. W przypadku orgazmu łechtaczkowego mówimy o dość krótkim czasie, orgazm pochwowy trwa zdecydowanie dłużej.

Czy można doprowadzić się do orgazmu bez dotykania?

Do orgazmu kobietę można doprowadzić także wyłącznie za pomocą słów i fantazji. Odpowiednia stymulacja słowna , roztoczenie przez partnerką wizji wspólnych erotycznych zabaw jest w stanie doprowadzić ją do spełnienia. Jeśli zastanawiacie się, jak dziewczyna sama może doprowadzić się do orgazmu w ten sposób, to odpowiedź jest dość prosta. Wspomagając się lekturą erotyczną (a książek w stylu „Pięćdziesięciu twarzy Greya” obecnie na polskim rynku nie brakuje) lub oglądając film erotyczny. Mimo że nadal tylko około 20% Polek przyznaje się do masturbacji, to nie ulega wątpliwości, że rozwinięty rynek opowieści (czy to lekturowych, czy filmowych) erotycznych, stanowi dla nich sporą stymulację.

Na pytanie, jak szybko doprowadzić siebie do orgazmu , Google generuje również odpowiedzi typu: orgazm energetyczny czy hipnoza erotyczna, jednak nie u wszystkich wzbudzają one zaufanie.

Jak doprowadzić się samemu do orgazmu łechtaczkowego?

Jak doprowadzić się do orgazmu najkrótszą drogą ? Według wszystkich podręczników kamasutry orgazm łechtaczkowy jest kobiecie dużo łatwiej osiągnąć, aniżeli orgazm pochwowy. Wynika to przede wszystkim z miejsca i specyfiki stymulacji, jakich potrzeba do osiągnięcia spełnienia. Zanim więc zaczniemy się pytać, jak samemu doprowadzić się do orgazmu pochwowego , warto najpierw sprawdzić, jak doprowadzić się samemu do orgazmu łechtaczkowego . Tutaj w grę wchodzi przede wszystkim stymulacja łechtaczki przez dotyk, pocieranie, gładzenie, subtelne masowanie. Można stosować zmienne tempo, w ostatniej fazie powinno być ono jednak stałe. Dobrze sprawdza się również wewnętrzna stymulacja kciukiem, oparta o układ, gdzie kciuk jest umieszczony na łechtaczce, a dwa palce wsunięte do pochwy. Ciekawym rozwiązaniem, jak doprowadzić siebie do orgazmu, jest także technika bazująca na pieszczotach wzgórka łonowego bez dotykania samej łechtaczki. Tutaj ruchy powinny skupiać się przede wszystkim wokół warg sromowych i linii bikini.

Jak doprowadzić siebie do orgazmu pochwowego?

Orgazm pochwowy, podobnie jak w przypadku stosunku, w masturbacji również jest trudniejszy do osiągnięcia niż orgazm łechtaczkowy. Aby go wywołać, konieczna jest bowiem odpowiednia stymulacja tzw. punktu G, usytuowanego w przedniej ścianie pochwy. Warunkiem orgazmu pochwowego jest także dobre napięcie mięśnia guziczno-łonowego, które można trenować. Ucząc się, jak doprowadzić samą siebie do orgazmu pochwowego, jednocześnie ćwiczymy odpowiednie mięśnie, a także rozbudzamy tzw. ognisko zmysłowe. Trening taki polega na stymulacji łechtaczki przy jednoczesnym wprowadzeniu do pochwy sztucznego członka. Nauka, jak dziewczyna może doprowadzić się do orgazmu, to szansa na uzyskanie orgazmu pochwowego z partnerem (badania pokazują, że osiąga go jedynie 40% kobiet). W tym erotycznym treningu doskonale sprawdzi się również wibrator i praca nim w różnych kierunkach, a także kobiece dłonie, które najlepiej wyczuwają, gdzie i jak powinny dotknąć ciała. W tym przypadku warto wspomnieć o tym, jak doprowadzić się do orgazmu sutkowego – tutaj również dłonie odpowiednio masujące, pociągające, podszczypujące piersi, a szczególnie brodawki, są w stanie zdziałać cuda (szczególnie w połączeniu z egzotycznie pachnącym olejkiem do masażu).

Jak doprowadzić się do orgazmu: temat nie tylko kobiecy

Pytanie, jak doprowadzić się do orgazmu może zadawać tak samo kobieta, jak i mężczyzna. Często wydaje nam się, że takie wątpliwości może mieć tylko kobieta. W końcu faceci nie mają z tym problemu. Na pytanie, jak doprowadzić się do orgazmu, panowie w większości znają dwie odpowiedzi: stymulacja poprzez dotyk i pocieranie penisa, a także filmy erotyczne. Prawda jest jednak taka, że w ich przypadku także doskonale sprawdzają się stymulacja słowna czy pieszczoty sutków. Paradoksalnie, partnerzy obserwując swoje techniki masturbacji, mogą się nawzajem wiele o sobie dowiedzieć. Czy może być lepszy pokaz, jak doprowadzić się do orgazmu pochwowego, niż ten, który wskaże facetowi, w którym kierunku ma podążać?

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości