Hobby

Marysia Rowińska - utalentowana gimnastyczka

Hobby

Marysia Rowińska mimo młodego wieku odnosi już ogromne sukcesy w gimnastyce sportowej. Dziś razem z trenerką Gabrielą Janik i założycielem szkoły gimnastyki Leszkiem Blanikiem, gościła w programie Dzień Dobry TVN i opowiedziała o sporcie.

Łączenie szkoły z treningami

Marysia Rowińska jest uważana za jedną z najbardziej utalentowanych gimnastyczek sportowych, która ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jak udaje jej się łączyć naukę z treningami? Marysia chodzi do szkoły podstawowej. Dziewczynka swój dzień zaczyna o 7, a kończy późnym wieczorem. Zaraz po zajęciach lekcyjnych jedzie na indywidualny trening gimnastyki sportowej. Swoje umiejętności szkoli pod okiem wyspecjalizowanych trenerów, Gabrieli Janik, czynnej zawodniczki, z która jedzie na Olimpiadę oraz Adama Kierzkowskiego, byłego Mistrza Europy.

Z Marysią trenujemy już ponad rok. Ma dobrą skoczność, bardzo lubi poręcze symetryczne, szybko łapie elementy. Takim celem dla mnie jest doprowadzić ją w odpowiednim wyszkoleniu, zdrową do wieku seniorskiego.

– przyznał trener, Adam Kierzkowski.

Jak poznać czy dziecko ma predyspozycje do tego sportu?

Najważniejszymi cechami w gimnastyce jest siła specjalistyczna, technika ustawienia sylwetki podczas ćwiczeń oraz powiązana z siłą skoczność.

Gimnastyka to sport, który wymaga od trenującego dużej wytrwałości i systematyki pracy. Predyspozycje do tej dyscypliny mają osoby wyróżniające się skocznością, gibkością oraz dobrą prezentacją. W gimnastyce jednak tak jak w każdym innym sporcie liczy się chęć pracy i pokonywanie własnych słabości.

Motywacja jest fajna w sporcie, ale nie gwarantuje sukcesu. Tak naprawdę, jeśli młody człowiek nie jest zdeterminowany od początku swojej kariery, to niewiele można zdziałać.

– podkreślił Leszek Blanik.

Zobacz też:

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości