Styl życia

  Styl życia

  Jak często się kochamy? Czego oczekujemy od znajomości zawartej w sieci? Czy zdarzyło nam się odbyć stosunek z osobą poznaną w Internecie? Na te i wiele innych pytań, opracowanych przez seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego odpowiadali internauci, którzy wzięli udział w badaniu życia seksualnego w Internecie. - Internet to w dzisiejszych czasach miejsce wielu "spotkań" o charakterze seksualnym. Dziewictwo teraz też traci się w Internecie - zauważa prof. Zbigniew Izdebski.

  Swingersi spotykają się po to, żeby uprawiać seks z innymi, często obcymi, partnerami. Robią to z wielu powodów, na przykład, z ciekawości, ponieważ lubią seks lub dlatego, że kochają się i nie chcą ograniczać swoich partnerów. Nie uznają to za zdradę. O tym, czy to zjawisko jest popularne w Polsce i, czy jest u nas dużo klubów dla swingersów porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z seksuologiem prof. Zbigniewem Izdebskim.

  Samotne życie, bez partnera nie dla wszystkich oznacza coś przykrego. Świadomie unikanie kontaktów seksualnych nie jest niczym nadzwyczajnym. Aseksualność dotyczy głównie kobiet. Takich kobiet, które nie odczuwają popędu seksualnego jest w Polsce około 1,5 proc. Problemem nie jest ani orientacja seksualna, ani kłopoty ze znalezieniem odpowiedniego partnera. Czy brak popędu seksualnego może być leczony?

  Młodzież szkolna coraz wcześniej rozpoczyna życie seksualne. Aż 30 proc. 13-latków ma już za sobą swój "pierwszy raz" - to wnioski z najnowszych badań przeprowadzonych w ramach programu "Szkoła bez przemocy". Dlaczego tak się dzieje? O to zapytaliśmy seksuologa, prof. Zbigniewa Izdebskiego i Tadeusza Rossa, który ma sześcioro dzieci.

  Prezerwatywy w rozmiarze XXS przeznaczone dla nastolatków to wzbudzająca w ostatnim czasie spore kontrowersje propozycja szwajcarskich producentów środków antykoncepcyjnych. Młodzi ludzie coraz wcześniej rozpoczynają życie intymne, zaś dostępne na rynku prezerwatywy są dla nich po prostu za duże. Od kiedy i w jaki sposób rozmawiać z dziećmi o seksie?

  Transseksualizmu to zaburzenie identyfikacji płciowej, polegające na braku akceptacji własnej płci biologicznej. Czy transseksualizm jest traktowany jako zaburzenie seksualne? Czy należy go leczyć? O tym, jak czuje się człowiek w "obcym ciele" i, jak przebiega proces zmiany płci porozmawialiśmy w DDTVN z Nicolasem Prusińskim, który kiedyś był kobietą.

  Na trzech warszawskich uczelniach odbędzie się w tym tygodniu akcja "Bezpieczne wakacje". Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w wykładach dotyczących antykoncepcji i chorób przenoszonych drogą płciową. A już w sobotę w Warszawie, Lublinie i Jastrzębiu odbędą się Dni Promocji Zdrowia Seksualnego. Przed rokiem wykładów wysłuchało 800 osób.

  27 proc.kobiet nie przeżywa orgazmu w trakcie stosunku. Tylko 12 proc. przeżywa go zawsze. Z artykułu zamieszczonego na łamach magazynu Focus wynika też, że 8 proc. kobiet nigdy w życiu nie miało orgazmu! W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z psycholog Katarzyną Waszyńską o przyczynach tego zjawiska. Obaliliśmy mity związane z kobiecym orgazmem i dowiedzieliśmy, czy jest coś, co może pomóc go osiągnąć.

  Życiem kobiety rządzą hormony. To od ich poziomu zależy jej samopoczucie. Z naszymi gośćmi - seksuologiem Andrzejem Komorowskim i ginekologiem położnikiem Joanną Zalewską - porozmawialiśmy o huśtawce nastroju i o tym, jak hormony wpływają na życie seksualne kobiet.

  Prof. Zbigniew Izdebski opublikował raport dotyczący seksualności Polaków w Internecie. Celem badania była diagnoza zwyczajów seksualnych oraz postrzegania tematu zdrowia seksualnego polskich internautów. Więcej szczegółów mogliście usłyszeć w dzisiejszym Dzień Dobry TVN.

  Radosław Sikorski opowiedział przed kamerą o kolegach z Bullingdon Club w Oksfordzie, gdzie studiował. Do Bullingdon Club należał m.in. lider brytyjskich konserwatystów David Cameron oraz burmistrz Londynu Boris Johnson. Dziś w Dzień Dobry TVN dowiedzieliśmy się więcej o tym jak funkcjonują bractwa studenckie.

  O tym, co modne w Wielkiej Brytanii opowiedział w Dzień dobry TVN stylista Sławek Blaszewski. O swojej fascynacji brytyjską modą opowiedziała też Marina Łuczenko, która na zakupy jeździ do Londynu. Co przywiozła sobie z ostatniej wizyty?

  22 lata - tyle ma statystycznie młody Polak, gdy rozpoczyna swoją pierwszą pracę. To znacznie później niż Duńczycy, Anglicy czy Austriacy, którzy zawodową aktywność rozpoczynają już w wieku 16-17 lat. Mniej aktywni od Polaków są jedynie Rumuni, Węgrzy i Włosi - wynika z badań Eurostatu.

  Czy w dzisiejszych czasach małżeństwo jest dla nas równie istotne i cenne jak przed kilkoma dekadami? Czym kierują się mężczyźni podejmując decyzję o ślubie? Po co współczesnemu mężczyźnie ślub? W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Janusza Józefowicza, Pascala Brodnickiego oraz Wojciecha Medyńskiego.

  Bohaterką kolejnej metamorfozy w cyklu "To działa na ciała" jest Marta Raczek, która kilka lat temu wygrała walkę z chorobą nowotworową. Trudne doświadczenia przeszłości pozostawiły jednak ślady. Jej największym problemem były zęby. W wyniku leczenia onkologicznego prawie wszystkie były martwe. Za sprawą lipolizy, zabiegu thermage, botoksu i kwasu hialuronowego Marta Raczek wygląda o 10 lat młodziej.

  Polki już po raz kolejny udowodniły, że potrafią się ubrać i mają pomysł na siebie. Dziś w cyklu "Moda Polska" prezentujemy najciekawsze stylizacje minionego tygodnia: na co dzień, na wypady oraz w ciąży. Stylizacje oceniają redaktorzy "Mody Polskiej" - dziennikarka Anna Puślecka oraz stylista Tomasz Jacyków.

  Porody rodzinne stają się coraz bardzie popularne. Mężczyźni deklarują chęć towarzyszenia matkom swoich dzieci w akcie narodzin. Do tej pory poród był domeną kobiety, czymś bardzo intymnym i zarezerwowanym tylko dla niej. Jacka Borkowskiego i Piotra Zelta zapytaliśmy o to, czy towarzyszyli żonom przy porodzie.

  Bohaterką kolejnej metamorfozy w cyklu "To działa na ciała" jest Marta Raczek, która kilka lat temu wygrała walkę z chorobą nowotworową. Dziś prezentujemy drugi reportaż z przemiany Pani Marty. Jak oceniacie jej metamorfozę?

  Grał na najważniejszych estradach Polski. Dyrygował najsłynniejszej polskiej aranżacji musicalu "Metro". Był dyrektorem artystycznym festiwalu w Opolu, a teraz ... jeździ za kółkiem autobusu w stolicy. Dziś w Dzień Dobry TVN mogliście poznać historię Zygmunta Kukli.

  O tym, jak to jest żyć i pracować razem opowiedzieli nam dziś nasi goście: Tamara Arciuch, Anna Jurksztowisz, Bartek Kasprzykowski i Krzesimir Dębski.

  Alex był uczestnikiem 2. edycji programu Mam Talent. Brawurowe wykonanie utworu Unchained Melody zagwarantowało mu miejsce w finale. Marzył o wygranej, ponieważ za otrzymane pieniądze chciał zabrać swoją żonę i córeczkę na Filipiny.

  Kasia Grochola i Anna Przybylska opowiedziały dziś w studiu Dzień Dobry TVN, jak współczesne kobiety pozwalają sobie się wyszaleć.

  Co tracimy wraz z ukończeniem trzydziestego roku życia, a co zyskujemy? Czego obawia się trzydziestolatka? Jak żyć, by niezależnie od wieku być kobietą szczęśliwą? O to zapytaliśmy Darię Widawską, Dorotę Deląg i Agnieszkę Wagner.

  Pod wpływem stresu zmienia się definicja atrakcyjności u mężczyzn - wynika z badań niemieckich naukowców. Wybierają oni kobiety, na które normalnie nie zwróciliby uwagi - czytamy na portalu news.softpedia.com. Czym kierujemy się wybierając partnerkę lub partnera? Jak długo musimy być pod wpływem czynnika stresującego, by zmienił się nasz gust?

  Czy miejsce pochodzenia ma wpływ na życiową determinację? To pytanie zadamy dziś naszym gościom. Anna Dereszowska, Joanna Mucha i Aleksandra Nieśpielak - to kobiety z prowincji, którym udało się osiągnąć sukces. Czy zgadzają się z tezą, że mała miejscowość oznacza ograniczone możliwości rozwoju?

  Czy to dobry pomysł na uratowanie związku? Z jakim ryzykiem wiąże się tymczasowe rozstanie? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN scenarzystę Domana Nowakowskiego, piosenkarkę Annę Wyszkoni i prezenterkę telewizyjną Agatę Młynarską.

  Zwyciężczynią stylizacji sezonu jesień/zima 2009 w ramach cyklu Moda Polska, prezentowanego w Dzień Dobry TVN, została Katarzyna Nowomiejska. Laureatka zachwyciła jurorów swoimi propozycjami w miejskim stylu. Nagrodą dla niej jest profesjonalna sesja w studiu fotograficznym, którą opublikuje na swoich łamach magazyn "Glamour".

  Bohaterką metamorfozy w kolejnym odcinku cyklu "To działa na ciała" jest Lidia Dadia. Jaki zabiegom poddano Lidię? Ile kosztowały te zabiegi? O to zapytaliśmy Beatę Świderską-Weremko, lekarza stomatologa i dermatologa Marcina Ambroziaka.

  Odmawiamy sobie przyjemności jedzenia, katujemy się wyczerpującymi ćwiczeniami, chodzimy naburmuszone, bo jesteśmy głodne... Czy tak musi być? Dlaczego właśnie dietom przypisujemy tak duże znaczenie, a swoją wagę traktujemy, jako wyznacznik naszej wartości? Dla kogo i dlaczego tak naprawdę się odchudzamy? W Dzień Dobry TVN gościliśmy współautorkę książki "Tosty i Posty" Ewę Awdziejczyk, Beatę Tadlę, Katarzynę Lengren oraz Ewę Wachowicz.

  W Dzień Dobry TVN przestawiamy drugą część reportażu o metamorfozie Lidii, 29-letniej dziennikarki radiowej, która zgłosiła się do cyklu "To działa na ciała" z powodu dolegliwości nadmiernego owłosienia, charakterystycznego dla szatynek i brunetek. Jak Wam się podoba jej przemiana?