Janek Skiba to niezwykły dwudziestoośmiolatek. Jego wyjątkowość polega nie tylko na tym, że posiada dodatkowy chromosom, ale przede wszystkim na tym, że w życiu stara się łamać wszelkie stereotypy. Ma wiele pasji i niesamowitą ciekawość świata. Kim jest niezwykły bohater "Down The Road 2"?
Tylko w Polsce - każdego roku - na przeszczep szpiku czeka 800 osób. Jedną z osób, która zdecydowała się zostać dawcą szpiku i uratować komuś życie jest pani Edyta Wilk. Za swoją postawę kobieta została wyróżniona "Pozytywką Dzień Dobry TVN". Jak to się stało, że pani Edyta oddała swój szpik i kim jest genetyczny bliźniak?
Wielu rodziców zastanawia się, w jakim wieku posłać dziecko do przedszkola. Czy warto inwestować w zajęcia dodatkowe? Jak znaleźć dla malucha równowagę między nauką a zabawą? O tym mówił w naszym programie dr Mikołaj Marcela - pisarz i nauczyciel akademicki, współautor książki pt. "Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start".
Urzędy Skarbowe przyjmują rozliczenia od 15 lutego. Przed złożeniem PIT za 2020 rok warto jednak sprawdzić, z których ulg podatkowych możesz skorzystać. Pozwolą one bowiem zaoszczędzić kilka, a nawet kilkaset złotych. Zapytaliśmy doradcę podatkowego Małgorzatę Samborską, co można odliczyć od podatku oraz jak pandemia wpłynęła na ulgi podatkowe.
Wielu z nas odnosi wrażenie, że im jesteśmy starsi, tym szybciej biegnie czas. Okazuje się, że chodzi o obniżającą się moc obliczeniową naszego mózgu. To nie czas przyśpiesza, tylko my potrzebujemy go więcej, żeby przetworzyć informacje. Na czym to polega? O tym rozmawialiśmy z Dawidem Myśliwcem, popularyzatorem nauki.
Ewa Chodakowska jest jedną z najbardziej znanych polskich trenerek. Uczy nie tylko, jak ćwiczyć, ale też jak pokochać swoje ciało. Ostatnio poruszyła jeden z drażliwszych tematów - wzajemne porównywanie się kobiet. Co na jego temat sądzi trenerka?
Piękny letni wieczór, zachód słońca, piaszczysta plaża i para zakochanych. To marzenie spełnia Adriana Smentek. Polka organizuje śluby na włoskiej Sycylii. Dlaczego to właśnie tam najlepiej przyrzec sobie miłość?
Marcin Gabrowski i Agnieszka Bohosiewicz-Gabrowska to nie tylko blogerzy i miłośnicy podróży, ale także rodzice. Odkrywaniem nowych zakątków pasjonują się prawie od zawsze. Teraz tę pasję dzielą ze swoim córkami. W studiu Dzień Dobry TVN małżeństwo opowiedziało, jak wyglądają ich wyprawy z dziećmi.
Weekend dobiega końca, a przez nami kolejny tydzień pełen niespodzianek i nowych obowiązków. Jeśli myśl o porannym budziku przyprawia cię o dreszcze, a poniedziałek w pracy zapowiada się istnym koszmarem, mamy coś, co poprawi ci humor. Dobra muzyka z pewnością pomoże zapomnieć o wszelkich troskach i wywoła uśmiech na twarzy.
Po raz pierwszy od 2008 r. Europejska Agencja Kosmiczna przeprowadza nabór nowych astronautów, którzy zostaną wysłani na międzynarodową stację. Kto w szczególności potrzebny jest w kosmosie? Jakie trzeba mieć kompetencje? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły dr Anna Fogtman z Europejskiego Centrum Astronautów oraz Anna Bukiewicz-Szul, nauczycielka fizyki.
Łemkowie to jedna z grup etnicznych w Polsce, która cieszy się niezwykłą tradycją i kulturą. By ich dziedzictwo nie zaniknęło, stworzono Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera". O tym, czego uczy się należąca do niego młodzież, opowiedział w Dzień Dobry TVN Jerzy Starzyński.
Kot Larry to ikona brytyjskiej sceny politycznej. Futrzak od dekady mieszka na Downing Street w Londynie, gdzie służy trzeciemu już premierowi. Zwierzak w Wielkiej Brytanii zdobył nie lada rozpoznawalność, a jego losy śledzą wszystkie tamtejsze media. Historię słynnego kota opowiedziała nasza reporterka Anna Senkara.
To nie tak, że wszyscy od razu mamy zamieniać się w postać ze słynnego obrazu Edwarda Muncha. Krzyk pomaga. Pozwala się oczyścić z negatywnych emocji. Nic dziwnego, że coraz więcej terapeutów zaleca go jako terapię. Zwłaszcza na Islandii praktyka staje się coraz popularniejsza. Dlaczego? I jak terapia krzykiem może pomóc nam w walce ze stresem?
Naukowcy od lat pracują nad tym, żeby ludzkość mogła zamieszkiwać inne planety. Czy jest to fizycznie możliwe? O tym nasz reporter Marcin Sawicki rozmawiał z Jamesem Pawelczykiem, astronautą polskiego pochodzenia.
Wiek, nadciśnienie czy zwiększona masa ciała – to tylko kilka z wielu czynników, które wpływają na gorszy przebieg zakażenia koronawirusem. I chociaż na COVID-19 nie ma jeszcze leku, to najnowszy algorytm stworzony przez duńskich naukowców pomaga w walce z wirusem. W jaki sposób?
Widoki na Islandii bez wątpienia zapierają dech w piersiach. Katarzyna Paluch postanowiła udowodnić, że również dźwięki tej wyspy mogą zachwycić. Dlatego właśnie stworzyła wyjątkową mapę, o której opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Niekiedy zwierzaki uciekają podczas spacerów czy wychodzą z podwórek i nie wracają. Zrozpaczeni właściciele chwytają się wówczas wszelkich sposobów, by je odnaleźć. Niektórzy, oprócz standardowych ogłoszeń czy sprawdzania okolicy, udają się do jasnowidzów.
Polska zajmuje 31. miejsce w rankingu jakości życia dzieci na 38 przebadanych krajów – tak wynika z najnowszego raportu UNICEF-u. Z psycholog Aleksandrą Piotrowską rozmawialiśmy o tym, co wpływa na pogorszenie kondycji psychicznej młodych ludzi. Jak dorośli mogą walczyć z tym problemem?
26 lutego rusza 5. edycja programu "Ślub od pierwszego wejrzenia". My postanowiliśmy wrócić na chwilę do przeszłości i sprawdzić, co słychać u uczestników poprzedniej edycji. Niedawno Agnieszka Łyczakowska i Wojciech Janik obchodzili drugą rocznicę małżeństwa. Jak zmieniło się ich życie i jaką mają receptę na udany związek?
Jednym z czytelników i fanów jego twórczości został papież Franciszek. Zygmunt Bauman był jednym z najwybitniejszych myślicieli końca XX i początku XXI wieku. Do dzisiaj nazywany jest gwiazdą pop humanistyki. Wybitny socjolog i filozof był laureatem wielu międzynarodowych nagród, a jego książki cytowane są na całym świecie. O życiu Zygmunta Baumana opowiadał w Dzień Dobry TVN Artur Domosławski, autor książki "Wygnaniec".
Miały zdobić ciało, a wyszło na odwrót. Dobrze wykonany tatuaż może być naszą wizytówką. Gorzej, kiedy oddamy skórę w niewłaściwie ręce. W programie "Najgorsze polskie tatuaże" zobaczymy te zrobione pod wpływem impulsu lub w niesprawdzonym salonie. Miały symbolizować coś ważnego, a teraz są tylko brzydkim wzorem albo niechcianym wspomnieniem i wymagają pilnej korekty. Jak ratować oszpecone ciało? O tym opowiadała tatuatorka Kaja Karolina Chodorowska.
Nawłoć kanadyjska to coraz chętniej uprawiana roślina nie tylko ozdobna, ale i lecznicza. Skąd brać nasiona nawłoci kanadyjskiej? Jak ją uprawiać w ogrodzie? Jakie dolegliwości można leczyć z jej pomocą?
W Internecie napisać można wszystko - szkoda tylko, że nie zawsze poprawnie. Językoznawcy łapią się za głowę, kiedy widzą błędy, które weszły w nawyk ludziom publikującym wpisy w sieci. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego specjaliści opracowali raport o kondycji polskiej ortografii. Niestety nie jest ona najlepsza.
Praca zdalna to od blisko roku rzeczywistość wielu z nas. W związku z pandemią wykonujemy swoje zawodowe obowiązki online. W sieci pojawia się coraz więcej ogłoszeń, w których firmy szukają chętnych do pracy z domu - legalnej i dobrze płatnej. Jednak nie wszyscy ich autorzy mają dobre intencje, część z nich to zwykli naciągacze. Sprawdź, jak się nie dać wciągnąć w piramidę finansową.
Szkoła specjalna obejmuje kilka poziomów edukacji, od przedszkola po placówki ponadgimnazjalne. Ich celem jest kształcenie dzieci i młodzieży o różnych stopniach zaburzeń i niepełnosprawności. Specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy pomaga im w zdobywaniu wiedzy i w ogólnym rozwoju.
Pisanie rozprawki to rozpatrywanie wybranego zagadnienia lub problemu, który następnie poddaje się dogłębnej analizie. W rozprawce zadajemy pytania, zbieramy argumenty, poszukujemy odpowiedzi i wyciągamy wnioski. Tę uproszczoną formę pracy naukowej piszemy według ściśle określonych zasad. Jak dobrze napisać rozprawkę?
Prusaki w domu to dość częsty problem. Te budzące obrzydzenie owady nigdy nie występują w izolacji. Jeśli w domu pojawi się jeden, można mieć pewność, że gdzieś niedaleko jest cała kolonia. Jak się pozbyć prusaków? Co zrobić, by karaczany nie pojawiły się ponownie? Czy prusaki gryzą? Czy potrafią latać?
Możliwe, że niedługo nie będzie można zastąpić maseczek przyłbicą czy szalikiem. Rząd wprowadzi stosowne regulacje, bo nie wszystkie sposoby zasłaniania nosa i ust skutecznie chronią przed zakażeniem koronawirusem. O tym, które maseczki robią to najlepiej, mówiła w naszym programie Magdalena Sułek-Domańska z Koalicji BHP.
Sushi, świetne samochody i elektronika, a także słynne pokemony, to pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam do głowy, myśląc o słowie Japonia. Kraj Kwitnącej Wiśni to jednak nie tylko wynalazki, ale także miejsce pełne historii, tradycji i zasad. Filip Chajzer zabrał nas na krótką wycieczkę i sprawdził, co jeszcze Japonia dała światu i Polsce.
Karolina Kuczyńska była jedną z uczestniczek 9. edycji "Top Model". W programie zachwyt jurorów wzbudziła przede wszystkim jej sylwetka oraz fotogeniczność. 27-latka wciąż aktywnie realizuje się zawodowo, a do tego wychowuje kilkuletniego synka. Jak udaje jej się połączyć karierę z macierzyństwem?