Dla wielu z nas lekcja muzyki wiązała się z ogromnym stresem. Przecież występy wokalne lub gra na flecie przed całą klasą to naprawdę nie lada wyzwanie. A jak Krzysztof Jankowski "Jankes", Magdalena Modra-Krupska i Tomasz Drozdek wspominają ten czas?
Według kalendarza świąt nietypowych 28 stycznia jest Dniem Piszczałek i Fujarek. Z tej okazji zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN Tomasza Drozdka, muzyka i kolekcjonera różnych instrumentów z całego świata. Specjalnie dla naszych widzów mężczyzna zaprezentował 3-metrową góralską trombitę oraz kilkucentymetrowy flet nosowy, wywodzący się z plemienia Nambikwara, zamieszkującego lasy deszczowe Amazonii.
Niewielu Polaków poznało osobiście pierwszych zdobywców K2 zimą. Takie szczęście miała Magda Lassota. Podróżniczka, pisarka i fotografka opowiedziała nam m.in. o ich zwyczajach oraz charakterze. Swoimi doświadczeniami podzielił się także Bartek Dobroch, dziennikarz, który osobiście poznał Mingma Gyalje Sherpa.
Szczyt K2 został zdobyty zimą. O niezwykłym osiągnięciu poinformował w mediach społecznościowych Nirmal Purja, jeden z 10 himalaistów, którzy razem weszli na ośmiotysięcznik. Do sieci trafiło także nagranie, na którym została uwieczniona historyczna chwila. Zobacz to wyjątkowe wideo.
Masztalerz to osoba zawodowo zajmująca się przysposobieniem młodych koni do zadań, które mają wykonywać, i opieką nad wszystkimi zwierzętami w danej hodowli. Nie należy mylić go ze stajennym ani z przedstawicielem innego dawnego zawodu – kawalkatorem, czyli ujeżdżaczem.
Monika Mrozowska po raz czwarty została mamą. Doświadczeniami z ostatniego porodu podzieliła się za pośrednictwem Instagrama. W obszernym wpisie opowiedziała o zagrożeniach związanych z cesarskim cięciem oraz o wdzięczności wobec personelu medycznego. - Ta nasza droga z Luckiem, nie była taka prosta - napisała aktorka.
Michał Cessanis tym razem zabrał naszych widzów do słonecznego Dubaju, czyli największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Co warto zobaczyć w krainie mlekiem i miodem płynącej? Czy faktycznie dominuje tam przepych?
Co zrobić, kiedy nie stać nas na monster trucka lub inne wymarzone auto z górnej półki? Możemy je zbudować i sterować zdalnie. Sandra Frej od kilku lat popularyzuje swoje oryginalne hobby.
Prowadziła badania w Ekwadorze, Kolumbii, aż w końcu przyszedł czas na Boliwię. Dr hab. Marta Kolanowska, profesor Uniwersytetu Łódzkiego opowiedziała nam o nowych odkryciach dotyczących storczyków. Możecie być zaskoczeni tymi informacjami.
Podanie o urlop dziekański składają zazwyczaj studenci, którzy na skutek różnych ważnych wydarzeń muszą na jakiś czas przerwać studiowanie. Powodem może być np. urodzenie dziecka lub wyjazd za granicę. Zasady udzielania urlopu dziekańskiego różnią się w zależności od uczelni.
Przewodnik Juan Carlos Daza zabrał nas w podróż po Sucre - konstytucyjnej stolicy Boliwii. Mogliśmy tam zobaczyć m.in. kopię wieży Eiffla i łuku triumfalnego z Paryża. Co jeszcze pokazał nam Boliwijczyk?
Papież Franciszek - jego poglądy oraz rozumienie świata potrafią zaskakiwać. Nauki, które głosi bardzo często odbiegają od tych, które możemy usłyszeć w kościele. Jakim człowiekiem jest prywatnie papież Franciszek? Czy łatwo się z nim współpracuje, co myśli o zmianach, które dzieją się na naszych oczach? O tym wszystkim Marcin Sawicki rozmawiał z Austenem Ivereighem, dziennikarzem, który jest współautorem najnowszej książki papieża Franciszka.
Niezwykła kostka powstała w centrum Wrocławia. Krzysztof Grześków kupił 22-metrowy lokal w kamienicy, zabudował przylegający do niego taras i tak powstało ponad 40-metrowe mieszkanie. Wnętrze nie tylko zachwyca wystrojem, ale także przemyślanymi i ergonomicznymi rozwiązaniami. Szafy w podłodze, stół rozkładany ze ściany i amfiladowy układ robią wrażenie.
Pierwszą z ważniejszych decyzji w kwestii aranżacji wnętrza są kolory ścian. Do brązowych mebli często nie jest wcale łatwo je właściwie dobrać. W zależności od odcienia drewna, zestawienie ich z danym kolorem może zakończyć się powalającym efektem w pomieszczeniu lub stylizacyjną klęską.
Jak radzić sobie z trudnymi chwilami? Aktorki Anna Guzik i Klaudia Halejcio oraz stand-uper Antek Syrek-Dąbrowski nie mają wątpliwości. Ich zdaniem, najlepszym sposobem jest żartowanie i śmianie się z siebie samych.
Pesach to święto żydowskie powiązane z wydarzeniami, które opisane są w świętych pismach jako wyjście Izraelitów z Egiptu. Chodzi tutaj o dziesiątą plagę, podczas której Bóg miał oszczędzić dzieci Izraelitów, którzy wejścia do swoich domów oznaczyli krwią baranka.
Konwisarstwo to jeden z popularnych wymarłych zawodów. Uprawiane było już w czasach średniowiecznych i wymagało zręczności oraz talentu artystycznego. Dlatego warto się przekonać, czym zajmowali się konwisarze.
Ekaterina Nekrasova wykazała się olbrzymią wytrzymałością fizyczną i hartem ducha. Na jednym oddechu przepłynęła pod lodem jeziora Bajkał aż 85 metrów. Tym niezwykłym wyczynem zapisała się w Księdze Rekordów Guinessa. O swoim sukcesie sportsmenka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Jedni z podróży przywożą magnesy, inni pocztówki, a Michał Pilaszek i Cindi Ellison z Wietnamu zabrali do Polski… psiaki rasy Phú Quốc Ridgeback. Obecnie jako jedyni w Europie mają hodowlę tych czworonogów. Co to za rasa? I dlaczego jest zagrożona?
Czy czeka nas rewolucja w wydatkach? Transakcje bezgotówkowe cieszą się coraz większą popularnością. O tym, jak to wpłynie na nasze portfele rozmawialiśmy z Katarzyną Iwanoską, ekonomistką i blogerką finansową.
Biały nalot na powierzchni ziemi w doniczce często świadczy o tym, że roślina ma problem z pleśnią. Jak trzeba wtedy zareagować? W najnowszym odcinku "Co z tego wyrośnie?" wyjaśniał to Łukasz Skop. Ogrodnik podał także przepis na domowy preparat pleśniobójczy.
Chyba każdy z nas chociaż raz widział na spacerze psa, który wyglądem bardzo przypominał swojego właściciela. Takich duetów jest naprawdę sporo! Behawiorysta wyjaśnia, z czego może to wynikać.
Od poniedziałku 18 stycznia dzieci z klas I-III ponownie chodzą do szkoły. Lekcje odbywają się zgodnie z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Pozostałych uczniów nadal obowiązuje zdalna edukacja. Jak będzie wyglądało nauczanie, kiedy wszyscy wrócą już do szkół? O tym w naszym studiu rozmawiali dr Monika Just, pedagog i Dariusz Zelewski, dyrektor SP nr 1 w Kartuzach.
Sklep z wikliną na warszawskiej Pradze funkcjonował nieprzerwanie od 30 lat. W momencie, kiedy przyszła pandemia, z powodu braku klientów Sylwester Nejman postanowił zamknąć lokal. Nagła wyprzedaż asortymentu jednak odmieniła jego losy. Teraz interes 85-latka przejęły jego wnuczki. Jak im idzie?
Wiosną na antenę TVN7 powróci "Ślub od pierwszego wejrzenia". Będzie to już piąta edycja popularnego programu. Stacja ogłosiła już nabór do jego szóstej serii. Internauci, widząc zgłoszenie, zasypali więc pytaniami Anitę Szydłowską. Co zrobić, by zwiększyć swoje szanse na udział? Czy warto się zgłosić? Była uczestniczka przygotowała dla nich kilka wskazówek.
Od 20 stycznia władzę w Stanach Zjednoczonych sprawuje Joe Biden. Nowy prezydent USA to wielka zmiana nie tylko dla Amerykanów, ale i całego świata. Co zmienia jego wybór? Opowiedzieli o tym Jolanta Pieńkowska i Piotr Kraśko.
Taras to świetne miejsce do wypoczynku, zwłaszcza w cieplejszych porach roku. Przyjemnie odpoczywa się na nim po całym dniu pracy, służy jako przestrzeń do suszenia prania, uprawiania roślin czy nawet organizowania przyjęć dla przyjaciół. Warto osłonić taras przed czynnikami zewnętrznymi.
Tym razem Katarzyna Jaroszyńska ze swoim cyklem "Odpicowane mieszkanie" zawitała do kamienicy na warszawskiej Pradze. Choć lokum Marcina Osińskiego ma zaledwie 70 m2 jest absolutnie magicznym wnętrzem. Wszystko dlatego, że w środku znajdują się setki roślin.
Brytyjski Glastonbury Festival został przełożony ze względu na pandemię koronawirusa. Decyzję o odwołaniu tegorocznego wydarzenia organizatorzy przekazali za pośrednictwem Facebooka i Instagrama.
Psy i koty zostawione same w domu potrafią wyrządzić wielkie szkody. Choć przez ostatnie miesiące, podczas pracy zdalnej, mieliśmy nad nimi nieco większą kontrolę, wszystko może się zmienić, gdy wrócimy do pracy. Warto więc nieco wcześniej zadbać o gadżety, które skutecznie zajmą nasze czworonogi na kilka godzin. Najciekawsze zabawki pokazał nam Konrad Koterba, czyli Pan Gadżet.