Kremy z filtrem na lato. Jaki wybrać dla dorosłych, a jaki dla dzieci?

Drogi znaczy dobry? Jaki krem z filtrem wybrać?
Lato zbliża się wielkimi krokami, a my coraz chętniej korzystamy z pięknej pogody. Gdy zdecydowanie więcej czasu spędzamy na zewnątrz, warto odpowiednio zabezpieczyć naszą skórę. Jak wiadomo, promienie słoneczne dosięgają nas nie tylko wtedy, gdy się opalamy. Dlatego tak ważne jest, aby przed wyjściem z domu używać odpowiednich kramów z filtrem. Jak je wybrać? Na to pytanie odpowiedziała nam dr Agnieszka Bliżanowska, specjalista dermatolog, ekspert medycyny estetycznej.

Kremy z filtrem - jak je dobierać?

Preparaty z filtrem tak naprawdę powinniśmy stosować przez cały rok, gdyż promienie UV przenikają przez szyby nawet podczas złej pogody. Gdy zbliża się lato, a pogoda za oknem zachęca nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu, krem taki jest już obowiązkowy. Dlaczego? Chroni nas przede wszystkim przed poparzeniem, a także przed chorobami skóry. Co więcej, nałożenie go na twarz i ciało wcale nie pozbawia nas pięknej opalenizny. - Z filtrem też się opalimy, ale opalimy się zdrowo - zauważyła specjalistka.

Każdy jak najszybciej chce się opalić, ale tak naprawdę jak najszybciej to się poparzy. Filtry 30 i 50 mówią nam o ochronie przeciwko promieniowaniu UVB. Jest to promieniowanie, które powoduje poparzenie, zaczerwienioną skórę, czasem nawet pęcherze. W najgorszym wypadku szczególnie u dzieci może powodować raka skóry. Filtr 15 i 20 – ja jako dermatolog udaję, że tych filtrów nie ma

- powiedziała.

Ponadto, dr Agnieszka Bliżanowska dodała również, że filtr jest najlepszym sposobem na jędrną i gładką skórę. - Jeśli pacjentki pytają mnie o najlepszy i pierwszy krem przeciwzmarszczkowy, zawsze mówię – filtr przeciwsłoneczny.

Jak stosować filtr?

Aby filtr mógł spełnić swoje funkcje, musimy odpowiednio go zaaplikować. Jak przyznała specjalistka, zawsze przed wyjściem z domu nakładajmy preparat na części ciała, które będą eksponowane. Nie zapominajmy o nosie, uszach, a w przypadku panów także o zakolach. Co więcej, po wtarciu kremu odczekajmy chwile, aby ten mógł się wchłonąć.

- Ważna jest ilość preparatu, jaki stosujemy. Jeśli mamy krem, to rzeczywiście ten krem nakładamy tak, żeby pokrył całą powierzchnię – powiedziała.

Pamiętajmy również o tym, że filtry ścieramy mechanicznie - piaskiem czy ręcznikiem. Nawet jeśli mamy filtr wodoodporny - nakładanie trzeba powtarzać co 2 godziny. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji.

Krem z filtrem dla dzieci

Zakończenie roku szkolnego coraz bliżej, a rodzice już planują wspólne wakacje z maluchami. Jak chronić skórę dzieci? Dermatolog przyznała, że maluchów, które nie skończyły pierwszego roku życia, nie powinniśmy wystawiać na słońce. Starsze dzieci smarujemy filtrem – wyłącznie 50.

- Dla dzieci są filtry fizyczne, które nie alergizują, może nie są najłatwiejsze, jeśli chodzi o rozsmarowanie, zostawiają biały filtr, ale dają nam gwarancję skuteczności. Tutaj tez obowiązuje zasada dwóch godzin - wyjaśniła dr Bliżanowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Jaki samoopalacz wybrać? "Powinniśmy go używać przez całe lato, ponieważ opalenizna jest niebezpieczna dla skóry"

Samoopalacz - jak nakładać, by uzyskać idealną opaleniznę?

Opalenizna bez smug i zacieków, czyli jak prawidłowo nakładać samoopalacz? Skuteczne triki kosmetyczki

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rocznica wojny w Ukrainie, król Karol III wystąpił w nowym nagraniu, Sandra Kubicka pokazała synka. Oto najważniejsze newsy dnia

Rocznica wojny w Ukrainie, król Karol III wystąpił w nowym nagraniu, Sandra Kubicka pokazała synka. Oto najważniejsze newsy dnia

Najstarszy pies na świecie został pozbawiony tytułu. Dlaczego?

Najstarszy pies na świecie został pozbawiony tytułu. Dlaczego?

Od 10 lat żyje z przeszczepioną twarzą. "Odrzut może pojawić się znikąd"

Od 10 lat żyje z przeszczepioną twarzą. "Odrzut może pojawić się znikąd"

Niezwykła historia Henryka Arctowskiego

Niezwykła historia Henryka Arctowskiego

Wieloryby mają największe jądra w świecie zwierząt. Ile ważą? "To są tacy hipisi"

Wieloryby mają największe jądra w świecie zwierząt. Ile ważą? "To są tacy hipisi"

Nowe fakty w sprawie przekazania ciała Aleksieja Nawalnego

Nowe fakty w sprawie przekazania ciała Aleksieja Nawalnego

Tamara Łempicka we wspomnieniach praprawnuczki

Tamara Łempicka we wspomnieniach praprawnuczki

W centrum Łodzi zawaliła się część kamienicy. Na miejsce przyjechało osiem zastępów straży pożarnej

W centrum Łodzi zawaliła się część kamienicy. Na miejsce przyjechało osiem zastępów straży pożarnej

To zwierzę wybrało się "na siłkę". Nic bardziej zaskakującego dziś nie zobaczysz

To zwierzę wybrało się "na siłkę". Nic bardziej zaskakującego dziś nie zobaczysz

Jennifer Lopez zorganizowała dzieciom urodziny w Japonii

Jennifer Lopez zorganizowała dzieciom urodziny w Japonii