11-latek jest więźniem własnej skóry. Co wiemy o jego chorobie?
Używanie kremów z filtrem jest coraz powszechniejsze, a dążymy do tego, aby stało się standardem. Dlaczego to takie ważne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Bianka Bądzelewska, ekspertka drogerii HEBE.
Państwowa Agencja Atomistyki wydała w tej sprawie specjalny komunikat. Czy jest się czego obawiać?
Jaką ilość kremu nakładać, by ochronić skórę przed rakiem?
O tym, że światło generowane przez telefon czy laptop jest dla nas niebezpieczne. mówi się od dawna. Do tej pory sądzono, że ma ono szkodliwy wpływ jedynie na nasze oczy. Tymczasem, jak pokazują badania, może szkodzić również skórze. W jaki sposób? Co zrobić, aby się przed nim chronić? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dr Agnieszką Bliżanowską, dermatologiem, ekspertką medycyny estetycznej.
Są nowe badania: "Byłam zaskoczona"
Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych i kremów nawilżających opóźnia procesy starzenia się skóry. Warto jednak pamiętać, by nakładać pielęgnację nie tylko na twarz, ale również na szyję i dekolt.
Aby osiągnąć naturalny i bezpieczny efekt należy skutecznie chronić ją przed negatywnym wpływem promieniowania UV.
Płyn Lugola, który podawano dzieciom i dorosłym po katastrofie w Czarnobylu, znów zyskał na popularności. Pod wpływem niepokojących doniesień na temat zajęcia zaporoskiej elektrowni atomowej, Polacy tłumnie ruszyli do aptek po zapomniany preparat. Profilaktyczne spożywanie roztworu jodu może jednak prowadzić do problemów ze zdrowiem.
Opalanie przywodzi na myśl wakacje, relaks, dobre samopoczucie. Nawet zdrowie, ponieważ promieniowanie UVB przyczynia się do syntezy witaminy D w skórze. Jednak ekspozycja skóry na słońce ma także negatywne konsekwencje. Dlatego eksperci są zgodni co do tego, że należy stosować zabezpieczania przed promieniowaniem UV. Co możesz zrobić poza stosowaniem filtrów ochronnych? Wybierać do codziennej pielęgnacji kosmetyki, które zawierają "naturalne filtry". Substancje pochłaniające promieniowanie słoneczne warto uwzględniać także w diecie.
Lato zbliża się wielkimi krokami, a my coraz chętniej korzystamy z pięknej pogody. Gdy zdecydowanie więcej czasu spędzamy na zewnątrz, warto odpowiednio zabezpieczyć naszą skórę. Jak wiadomo, promienie słoneczne dosięgają nas nie tylko wtedy, gdy się opalamy. Dlatego tak ważne jest, aby przed wyjściem z domu używać odpowiednich kramów z filtrem. Jak je wybrać? Na to pytanie odpowiedziała nam dr Agnieszka Bliżanowska, specjalista dermatolog, ekspert medycyny estetycznej.
W mediach społecznościowych krąży informacja, że na składowisku odpadów radioaktywnych na Litwie doszło do wycieku. Czy faktycznie do środowiska przekazały się niebezpieczne substancje? Do sprawy odniosła się Państwowa Agencja Atomistyki.
Ich pasją jest pokazywanie opuszczonych miejsc. Tym razem wybrali się do Fukushimy - miasta, w którym w 2011 roku doszło do katastrofy elektrowni atomowej. Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski opowiedzieli nam o miejscach, w których zatrzymał się czas.
W ciągu ostatnich dziesięcioleci wytworzyliśmy miliardy urządzeń, które emitują sztuczne pole elektromagnetyczne. Czy takie promieniowanie jest szkodliwe dla człowieka? Na czym polega "elektrowrażliwość" i z jakimi dolegliwościami się wiąże? Gościem w studiu Dzień Dobry TVN była Marta Patena, krakowska radna , która zajmuje się problematyką elektrosmogu. Co można zrobić, by ograniczyć oddziaływanie promieniowania elektromagnetycznego w naszym otoczeniu?
Wystarczy przyłożyć do ucha telefon komórkowy, aby do głowy zaczęło przenikać promieniowanie. Zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN Przemysława Kitowskiego - wynalazcę antyradiacyjnej osłony na telefon, która chroni czaszkę przed promieniowaniem. Jak ona działa? Z czego się składa? Kiedy wynalazek wejdzie na rynek?