Dziś bez pobytu na plaży ciężko sobie wyobrazić lato, jednak jeszcze kilkaset lat temu nie było to takie oczywiste. Kobiety obawiały się wejścia do wody, a mężczyźni musieli paradować w... cylindrach. Jak wyglądało plażowanie w XIX wieku? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała radczyni prawna i autorka bloga o życiu w tamtych czasach, Agnieszka Lisak.
Historia Aleksandry i Andrzeja Wiśniewskich to gotowy materiał na film. Kilka lat temu postanowili rzucić wszystko i ruszyć w świat kamperem. Nie jest to jednak typowy pojazd, który można znaleźć w każdej wypożyczalni. Ich egzemplarz to przerobiona karetka.
Dorota Łyczak przyciąga do swojej klatki piersiowej sztućce, monety, telefony komórkowe, a nawet żelazka. Kobieta z dnia na dzień stała się popularna. Udziela wywiadów i regularnie organizuje pokazy swoich umiejętności. O tym, w jaki sposób dowiedziała się o swoim niezwykłym darze oraz, jak wygląda jej codzienność po jego odkryciu, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.
Magdalena Czaban i Maciej Rębacz to dwoje młodych, zakochanych w sobie ludzi, którzy na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od innych par. Historia ich miłości jest jednak wyjątkowa. Dzielą nie tylko codzienność, ale i wyjątkową pasję, która stała się ich sposobem na życie.
Media społecznościowe to miejsce, w którym chętnie pokazujemy kulisy swojej codzienności. Zwykle opowiadamy jednak wyłącznie o pozytywnych stronach życia, które są wolne od trosk, przykrych sytuacji i kryzysowych momentów. Świadomie pomijamy to, co może wydać się nieatrakcyjne dla otoczenia. Dlaczego kreujemy wyłącznie szczęśliwy wizerunek i jakie zagrożenia niesie za sobą taka postawa? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała psycholog i socjolog, dr Joanna Heidtman.
Piękne widoki, romantyczne napięcie i pytanie, na które czeka wiele dziewczyn: – Zostaniesz moją żoną? Nagle partner słyszy negatywną odpowiedź. Ku zdziwieniu nie z ust wybranki, a swojej mamy. Film ten stał się hitem TikToka. Dlaczego rodzicielka przerwała tak ważną chwilę?
"Akademia Ogrodnika" odwiedziła kaszubski ogród projektantki Agnieszki Hubeny-Żukowskiej. To duży teren o zróżnicowanych klimatach. Łąka Robinsona to jego najbardziej naturalna część. Jakie rośliny można na niej spotkać i jak o nią dbać?
Paulina Andrzejewska, żona Mateusza Damięckiego, z okazji Światowego Dnia Karmienia Piersią opublikowała fotografię z synami. Udowodniła, że karmienie piersią w miejscu publicznym jest normalną rzeczą, a internautki podziękowały jej za ten post. - Moje położnicze serce się rozpływa z zachwytu i wzruszenia - czytamy.
Leżące w południowych Indiach Bengaluru to jedno z najszybciej rozwijających się miast świata. Aglomeracja o powierzchni 709 km² liczy obecnie ponad 10 milionów mieszkańców – po Mumbaju i Deli jest to więc trzecie najliczniej zaludnione miasto w Indiach. Co przyciąga tak wielu ludzi do Bengaluru?
Fuzhou jest jednym z piękniejszych miast w Chinach. Znajduje się w nim wiele wspaniałych zabytków oraz atrakcji turystycznych. Są one przykładem tradycyjnej chińskiej architektury i dziedzictwa kulturowego. Planując wycieczkę do Chin, warto zajrzeć również do Fuzhou.
Wakacje nad polskim morzem to prawdziwa pogodowa loteria. Dlatego razem z psycholog Ewą Narkiewicz-Nejno, prowadzącą program "Zrób coś z tym dzieckiem", przedstawiamy Wam dwa scenariusze: jak zorganizować najmłodszym czas na plaży, gdy świeci słońce oraz - co robić na Wybrzeżu w deszczowe dni.
Anna Pięta, ekspertka ds. zrównoważonej mody, od kilku lat nie kupuje nowych ubrań. Do tego samego zachęca Polki i Polaków. Przekonuje, by zamiast wyrzucać ubrania, oddawali je, przerabiali, sprzedawali. W Dzień Dobry TVN opowiedziała nam o akcji "Noś dłużej".
Dominik i Katarzyna Nowakowie swoje dotychczasowe życie zawodowe porzucili na rzecz prowadzenia piekarni. Ich droga do sukcesu była kręta i wymagała wielu wyrzeczeń. - Atmosfera w domu robiła się coraz gęstsza, bo mąka była wszędzie: na podłodze, ubraniach i meblach. Zdarzały się kłótnie, kilka rozwodów, rzucanie w siebie talerzami - wspomina mężczyzna.
Małgorzata Rozenek-Majdan wraz z całą rodziną wybrała się na urlop kamperem, a każdy etap podróży szczegółowo relacjonuje na Instagramie. Okazuje się, że szybko poznała blaski i cienie tego środka komunikacji. - To masa roboty– napisała po pierwszym dniu.
Ogródki działkowe zyskują na popularności. Dawniej wykorzystywane w celach uprawnych, dziś są miejscem wypoczynku i relaksu. Rzecz, o której zawsze powinni pamiętać ich właściciele, to regulamin. Zdradzamy, co wolno, a czego nie wolno robić na działce. Na co zwrócić uwagę, by nie zakłócać porządku na terenie ROD?
Kabaczek czy cukinia? Kwestia jest sporna. Jedni twierdzą, że to dwa różne warzywa, drudzy natomiast, że tak naprawdę to samo. Postaramy się rozwiać wątpliwości raz na zawsze. A przy okazji polecić kilka przepisów z wykorzystaniem cukinii.
Dokładne liczby dotyczące skali kradzieży tożsamości nie są znane, ponieważ złodzieje danych rzadko zostawiają po sobie ślady. Niektóre sprawy udaje się jednak nagłośnić. Co robić, aby się uchronić przed kradzieżą?
Otyłość u kotów, podobnie jak u ludzi, może być groźna dla ich zdrowia i życia. Właściciele czworonogów nie powinni zatem ignorować nadwagi zwierzaka. Jak właściwie zabrać się za odchudzanie naszych pupili? Na te pytania odpowiedziała dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker, specjalistka chorób psów i kotów.
Szczepionka na rotawirusy pozwala uniknąć niebezpiecznej dla niemowląt biegunki rotawirusowej, która może błyskawicznie doprowadzić do odwodnienia organizmu. W takim przypadku często konieczna jest hospitalizacja. Dzięki szczepionce na rotawirusy można uchronić dziecko przed tym niebezpieczeństwem. Jej skuteczność to aż 90%.
Wielu kierowców po zapaleniu się pomarańczowej kontrolki w pojeździe nie reaguje tak, jak należy. Zwlekają z zatankowaniem i ufają, że skoro samochód jedzie, to nic złego się nie dzieje. To poważny błąd, który może skutkować nawet uszkodzeniem silnika.
Aleksandra Przybylska w wieku 17 lat zobaczyła kępki wypadających włosów. Diagnoza - łysienie plackowate. Gdy mama zgoliła ją "na łyso", długo nie mogła patrzeć na swoje odbicie w lustrze. Dziś w pełni akceptuje swoją chorobę i mówi wprost: "Kobiety, zróbcie to samo!".
James Balog jest fotografem, którego dzieła często przedstawiają szokujące interpretacje zmieniającego się świata. W 2007 roku zainicjował naziemne fotograficzne badania lodowców. Narażał swoje życie wchodząc do lodowych szczelin. Nie powstrzymało go nawet chore kolano i niesamowite zimno. Robił to wszystko po to, by świat mógł zobaczyć, jak szybko lodowce topnieją.
Tuberoza wonna jest mało znana w Polsce i nie jest uprawiana tak często, jak inne rośliny typowo ogrodowe. Jest jednak niezwykle ozdobna i może znajdować szerokie zastosowanie na działkach. Gdy chce się urozmaicić ogród i wprowadzić do niego oryginalne, rzadko spotykane rośliny, warto sięgnąć po tuberozę wonną. Jak wygląda uprawa tuberozy wonnej oraz czym charakteryzuje się ten gatunek?
Tomasz Zubilewicz zawitał do Muzeum Wsi Radomskiej. W tym niezwykłym miejscu miał okazję skosztować tradycyjnych przysmaków, wypróbować taneczną podłogę w wiejskiej remizie i sprawdzić się jako kosiarz podczas żniw. Czego jeszcze można doświadczyć na Mazowszu?
Andrzej Furman stworzył wyjątkowe miejsce w rodzinnych Pabianicach. Z pomocą wykwalifikowanych pracowników zaprojektował piękny ogród, w którym rosną setki tysięcy kwiatów. Jak do tego doszło?
Tatuaże są coraz popularniejsze. Z wyliczeń CBOS wynika, że rysunkiem na ciele może się pochwalić już około 10 proc. Polaków. Czy pracodawcy nadal odnoszą się do takich osób negatywnie? A może tatuaże nie utrudniają już życia? O tym w Dzień Dobry Wakacje opowiedziały dziennikarka Onetu, Karolina Opolska oraz pielęgniarka z Wojewódzkiego Szpitala w Kielcach, Karolina Zarzycka.
Brzydki zapach wydobywający się z lodówki to częsty problem. Szczególnie wtedy, gdy przechowujemy w niej ryby czy aromatyczne sery. Istnieje wiele sposobów, by zneutralizować nieprzyjemną woń. Jednym z nich jest położenie gazety na półce. Jak to działa?
Stewardessy w większości linii lotniczych wyglądają podobnie. Ich znakiem charakterystycznym są spódnice, buty na obcasie, dopasowane marynarki, koszule z rozpiętym guzikiem i chustki zawiązane pod szyją. Okazuje się jednak, że część z nich ma dość takich stylizacji. Z tego powodu jeden z podniebnych przewoźników zdecydował się na odmianę ich wizerunku. To początek wielkich zmian.
Daniel Penc i Anna Skorupska to wielcy miłośnicy roślin. Na co dzień z nimi pracują, a w swoich mieszkaniach mają po kilkadziesiąt, a nawet i setki gatunków. "Serce do roślin" – w ich przypadku to mało powiedziane. Zobaczcie te domowe i okazałe dżungle.
Bartosz Matusiewicz to 23-latek z zespołem Downa, który ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe. Już w 2022 roku będzie reprezentować Polskę na igrzyskach olimpiad specjalnych w Rosji. Jak do tego doszło? O tym razem ze swoimi rodzicami opowiadał w Dzień Dobry Wakacje.