Parenting

8-tygodniowa dziewczynka z przekłutymi uszami. Czy to znęcanie się nad dzieckiem?

Parenting

Aktualizacja:
Michal Jarmoluk/Pixabay

Pewna 24-latka postanowiła przekłuć swojej córeczce uszy. Pochwaliła się tym faktem w mediach społecznościowych, czym wywołała niemałą burzę. Okazało się bowiem, że dziewczynka ma zaledwie 8 tygodni. Jaki jest odpowiedni wiek na przekłucie uszu dziecka? Weź udział w naszej sondzie.

Przekłuła uszy 8-tygodniowej córce

Levi Connell to 24-latka mieszkająca w angielskim Leeds. Niedawno urodziła córeczkę. Kiedy mała Willow miała 8 tygodni, Levi uznała, że powinna mieć kolczyki. Postanowiła więc przekłuć jej uszy w salonie.

Początkowo planowała zrobić to, gdy dziecko miało zaledwie cztery tygodnie. Dała się jednak przekonać, by poczekać kolejne cztery tygodnie. Jak przyznaje, to była „najlepsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjęła”.

- Miała osiem tygodni, po prostu zabrałam ją pewnego dnia i to zrobiłam. Mówili, że jest za młoda, ale ja po prostu teraz na nią patrzę i jest idealna - stwierdziła Levi cytowana przez portal Leeds Live.

Temat podchwyciły brytyjskie media. Kontrowersyjna decyzja 24-latki wywołała bowiem dużą falę hejtu.

Leeds: znęcanie się nad dzieckiem?

Kiedy Levi przekłuła uszy niespełna dwumiesięcznej córce i pochwaliła się tym w mediach społecznościowych, internauci zaczęli ją szybko oskarżać o znęcanie się nad dzieckiem.

- Słyszałam pocztą pantoflową, że ludzie mówią o mnie różne rzeczy. Widziałam komentarze na Facebooku, w których ludzie mówili, że to znęcanie się nad dziećmi i to jest obrzydliwe - nie można tego powiedzieć o kimś - podkreślała Levi Connell.

Kobieta powiedziała dziennikarzom, że ona sama miała przekłute uszy w wieku zaledwie 10 tygodni. Jednak teraz jej mama wyrażała wątpliwości co do tego, żeby jej wnuczka Willow miała przechodzić to samo. Zdaniem młodej matki, to "oszczędzi jej irytacji".

- Gdy będzie starsza, mogłaby powiedzieć, że chce przekłuwać, a potem że jednak nie. Teraz to już załatwione, będzie miała przekłute na zawsze – podsumowała 24-latka.

Noworodek i jego mama opuścili szpital w Wielkiej Brytanii po przejściu Covid-19. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Czy trzeba rodzić w maseczce? Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia

Jak wyglądały Mikołajki u Szatanów? Internauci pokochali to nagranie

Tomasz Komenda został ojcem. Są już pierwsze zdjęcia maluszka. "Mały dżentelmen"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: Leeds Live

Pozostałe wiadomości