"Wagnerowcy. Najemnicy Putina". Premiera filmu dokumentalnego

Autor:
Justyna
Piąsta
"Wagnerowcy. Najemnicy Putina" - film dokumentalny
"Wagnerowcy. Najemnicy Putina" - film dokumentalny
wideo 2/3

Dokument "Wagnerowcy. Najemnicy Putina" to historia Grupy Wagnera, opowiedziana przez jej byłych najemników. Uciekli na Zachód, ponieważ nie godzili się na brutalne metody działania na froncie. Gdzie i kiedy można obejrzeć film?

Czym jest Grupa Wagnera?

"Wagnerowcy. Najemnicy Putina” rzuca światło na działalność Grupy Wagnera, która powstała w 2014 roku. To prywatna armia powiązana z rosyjskim wywiadem, stworzona przez Jewgienija Prigożyna, nazywanego "kucharzem Putina". Początkowo grupa pilnowała interesów Kremla tam, gdzie Rosja nie mogła wysłać regularnego wojska. Działała w Afryce i na Bliskim Wschodzie, gdzie słynęła z brutalności i bezwzględności.

Po napaści Rosji na Ukrainę i pierwszych porażkach armii Putina, została zaangażowana w działania na froncie. Prigożyn, zaczął rekrutować najemników w więzieniach, oferując im wolność i duże wynagrodzenie.

– Dajemy widzom wyjątkowy dokument. Ewa Galica przemierzyła pół Europy i wykonała niezwykłą dziennikarską pracę. Dotarła do najemników, którzy uciekli z grupy Wagnera i zdecydowali się opowiedzieć o tajemnicach oraz metodach działania tej zbrodniczej organizacji. Myślę, że to kolejna produkcja "Superwizjera", która trafi do wielu krajów na świecie - powiedział Jarosław Jabrzyk, redaktor naczelny "Superwizjera" oraz producent filmu. 

Dokument "Wagnerowcy. Najemnicy Putina"

W piątek 24 lutego, w dniu rocznicy agresji Rosji na Ukrainę, Player zaprasza na premierę filmu "Wagnerowcy. Najemnicy Putina". To wstrząsający materiał reporterki "Superwizjera". Link można znaleźć TUTAJ.

O Grupie Wagnera opowiadają nie tylko byli najemnicy, ale również rosyjski dysydent, który ryzykuje życiem, ujawniając informacje o wewnętrznych egzekucjach, zbrodniach i ich kontraktach. Film ilustrowany jest niepublikowanymi wcześniej nagraniami Wagnerowców. Materiały te powstały podczas walk na ukraińskim froncie.

W przyszłości dokument "Wagnerowcy. Najemnicy Putina" trafi także do użytkowników serwisów VOD w innych krajach. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości