W Polsce powstaje coraz więcej firm specjalizujących się w pozyskiwaniu rekompensat dla rodzin ofiar wypadków komunikacyjnych. Reporterzy "Superwizjera" sprawdzili, na jak dużą skalę dochodzi do takiego precedensu i jak on się odbywa. O kulisach w Dzień Dobry TVN opowiedział Jarosław Jabrzyk, redaktor naczelny redakcji.
Dziennikarka Superwizjera Iwona Poreda-Łakomska ujawniła, że dyrektor Teatru Akademickiego w Warszawie Ryszard A. zapraszał na castingi młode dziewczyny, a następnie zachowywał się wobec nich nieprzyzwoicie, m.in. namawiał je do rozbierania się przed sobą, pytał o życie erotyczne, a także komentował ich ciała. Dziennikarkę i szefa programu Superwizjer Jarosława Jabrzyka zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, kim jest Ryszard A., czy jest instytucja, która nadzoruje teatr i czy po emisji reportażu prokuratura zamierza zająć się sprawą.
"Każda z osób, która miała z nią styczność wiedziała, że coś jest nie tak, że dziewczyna nie zachowuje się tak jak inny turysta" - powiedział w Dzień Dobry TVN Jarosław Jabrzyk szef redakcji programu "Superwizjer". Jakie nowe fakty na temat śmierci Magdaleny Żuk udało się odkryć? "W tej sprawie są pewne tylko dwie rzeczy: to, że Magdalena Żuk nie żyje i to, że jej rodzice zostali z ogromnym bólem i cierniem" - stwierdził Łukasz Frątczak, dziennikarz programu "Superwizjer". Czy kiedykolwiek dowiemy się, co naprawdę wydarzyło się w Egipcie?
W 2000 roku wyłowiono z Odry ciało mężczyzny. Przez rok śledczy nie znaleźli tropów i sprawa została umorzona. Kilka lat później nowy zespół policyjny znajduje w jednej z książek elementy podobne do okoliczności tej zbrodni. Autor powieści - Krystian Bala został skazany na 25 lat więzienia. O sprawie było głośno w Polsce i zagranicą. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy reportera Superwizjera Jarosława Jabrzyka, aby porozmawiać o sprawie i procesie Bali. Czy są jakieś niewyjaśnione wątki w tej sprawie? Czy Bala przyznał się kiedykolwiek do winy? Czy to dziennikarze zrobili z niego celebrytę?