"Warto byśmy się zatroszczyli" - powiedział Radosław Mróz, dziennikarz TVN24.
Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Dokument "Wagnerowcy. Najemnicy Putina" to historia Grupy Wagnera, opowiedziana przez jej byłych najemników.
Legia Cudzoziemska była kiedyś nazywana najmniejszą i najbardziej tajemniczą armią świata. Uważano również, że jest azylem dla kryminalistów i dezerterów. Jak jest naprawdę? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Anna Kowalska i Endy Gęsina-Torres.
Marat Gabidullin należał do Grupy Wagnera oskarżonej o popełnianie najgorszych wykroczeń na ludności cywilnej.
Terakotowa Armia to tysiące figur żołnierzy, którzy według wierzeń starożytnych Chińczyków, mieli towarzyszyć swojemu cesarzowi w życiu pozagrobowym. Jej odkrycie było jednym z największych archeologicznych wydarzeń XX wieku. Terakotowa Armia jest jednym z najcenniejszym skarbów narodowych Chin. Została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1987 roku.
22,5 mln złotych - tyle potrzeba, aby udało zrealizować się cel zbiórki, której celem jest zakup drona bojowego dla ukraińskiej armii.
Ukraiński wywiad zaalarmował, że Kreml planuje wysłać na wojnę dzieci. Dokładniej najstarszą młodzież szkolącą się w "Junarmii", czyli patriotyczno-wojskowej organizacji. Już nawet 8-latkowie mogą wstępować w jej szeregi.
Trwająca od 24 lutego wojna w Ukrainie powoduje wiele obaw wśród Polaków. Rośnie zainteresowanie nie tylko niesieniem pomocy, ale również wiedzą dotyczącą rodzajów ataków i obrony, uzbrojenia i konkretnego sprzętu wojskowego, np. masek przeciwgazowych. Czym dokładnie są i jak działają? Wyjaśniamy.
"Rakiety trafiły w obiekty w okolicach lotniska" - podaje mer Lwowa Andrij Sadowy.
Polacy otrzymują wezwania na szkolenia.
Wołodymyr Zełenski zadecydował o stworzeniu w ukraińskiej armii legionu dla ochotników. Jak oświadczył ukraiński prezydent, mogą do niego przystępować cudzoziemcy. Czy Polacy mogą dołączyć do wojny w Ukrainie?
We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o obronie ojczyzny. Nowy dokument ma zastąpić w sumie 14 mniejszych ustaw dotyczących kwestii naszej obronności. Wg planów MON ustawa miałaby wejść w życie od 1 lipca bieżącego roku. O zmianach w polskiej armii porozmawiamy z generałem Mirosławem Różańskim, Generał Broni Rezerwy Wojska Polskiego.
Obcinały włosy na krótko, a kolorowe sari zamieniały na strój do walki. Kiedy wstępowały do organizacji terrorystycznych były nastolatkami. Agnieszka Zwiefka poznała członkinie Tamilskich Tygrysów, a ich losy opowiedziała w dokumencie "Blizny".
Ppłk Izabela Wlizło jest pierwszą kobietą w polskiej armii, która została dowódcą batalionu. Jak żołnierze 22. batalionu piechoty górskiej oceniają jej umiejętności? O tym, jak zaczęła się jej przygoda z wojskiem i jak odnajduje się jako dowódca 550 osobowego batalionu opowiedziała reporterce DDTVN Biance Zalewskiej.
Pomimo, że w szeregach wojska pojawia się coraz więcej kobiet, jest to ciągle bardzo męski świat. Zdarza się, że słaba płeć jest dominowana przez swoich kolegów. I to w tym najgorszym znaczeniu tego słowa. Czy prawo i procedury chronią żołnierki przed ich współtowarzyszami broni? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to zastępcę Rzecznika Praw Obywatelskich dr Sylwię Spurek.
Brygadowy Zespół Bojowy 3. Brygady Pancernej z Fort Carson w stanie Kolorado stacjonuje w Bolesławcu. W jakim celu amerykańcy żołnierze przyjechali do Polski? Czy zanim tu dotarli wiedzieli coś o naszym kraju? Czy coś ich zaskoczyło, kiedy przybyli do Bolesławca? Jak wygląda ich dzień? Co robią w czasie wolnym? Żołnierzy odwiedził dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz buduje obronę terytorialną. Pojawiają się podejrzenia, że to mam być jego prywatna armia. W przeglądzie prasy skomentował te doniesienia dziennikarz Andrzej Stankiewicz. Zwrócił również uwagę na rozpoczynający się proces właścicieli Amber Gold i wizytę Prezydenta USA Baracka Obamy na Kubie.
Gość Dzień Dobry TVN st. chor. sztab. Tomasz Świerad z wojskiem jest związany od 1987 roku. Zanim trafił do wojsk specjalnych, służył w jednostkach 6 Brygady Powietrznodesantowej. Podczas służby wiele razy wyjeżdżał na misje do Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Iraku i Afganistanu. Jest pierwszym Polakiem, który ukończył Uniwersytet Podoficerów Starszych Sił Specjalnych na Florydzie. Jak tam trafił? Co to jest za szkoła? Czego się w niej nauczył? W jaki sposób będzie mógł wykorzystać swoją wiedzę?
Pułkownik Krystian Zięć przez ostatnie prawie 10 lat pilotował F-16. Rok temu zdecydował się przejść na emeryturę. To zawód, który wykonuje się od 10 do 12 godzin dziennie. Dlaczego zdecydował się odejść ze służby? Czy polskie granice są bezpieczne i czy inne narody wiedzą, że z nami nie wolno zaczynać? Czy zwiększenie nakładów na polską armię jest zasadne? Czego potrzebuje polska armia?
Ed Stafford to były komandos brytyjskiego SAS. Na wyprawy survivalowe wyjeżdża sam - bez sprzętu, narzędzi, ubrań. Zabiera ze sobą tylko... kamerę. Przeżył 60 dni sam na bezludnej wyspie. Trafił do Księgi Rekordów Guinessa. Czy to, że to, że był w armii pomogło mu przetrwać na bezludnej wyspie? Jak wytrzymał to psychicznie? "Nie zawsze byłem zupełnie normalny" - twierdzi. Zobaczcie rozmowę prowadzącej Dzień Dobry TVN Anny Kalczyńskiej z Edem Staffordem.
St. szer. Sylwiana Kujawa jest mamą i jedyną kobietą w polskiej armii, która w czołgu naciska spust, chociaż karierę w armii zaczynała w... wojskowej kuchni. Jak udaje się jej pogodzić obowiązki matki i żołnierza, czy jest zadowolona ze swojego życia? Studio Dzień Dobry TVN odwiedziła z mężem sierż. Krzysztofem Kujawą.