Angelina Mango reprezentantką Włoch na Eurowizji 2024. Co wiemy o artystce?

GettyImages-2151599781
GettyImages-2151599781
Źródło: Getty Images Europe
W tegorocznej Eurowizji wystąpi między innymi Angelina Mango. Artystka reprezentować będzie Włochy. Już 11 maja 2024 roku na wielkim finale zaśpiewa piosenkę "La noia". Co wiemy o tej wokalistce?

Angelina Mango reprezentantką Włoch na Eurowizji 2024.

Muzyka

DD_20220528_Markowska_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło

W tym roku 74. Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo przeszedł do historii jako najpopularniejsza edycja konkursu w XXI wieku. Finałowy koncert obejrzało 14,3 mln osób, tj. 74,1% całej widowni telewizyjnej w kraju. Najlepsza okazała się Angelina Mango i to właśnie ona będzie reprezentować Włochy w finale 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w Szwecji. Artystka zaśpiewa piosenkę "La noia".

Co ciekawe, Włoszka jest mocną faworytką do zwycięstwa. Jej charyzma i talent uczyniły ją jedną z najbardziej obiecujących postaci na włoskiej scenie muzycznej. Jak poradzi sobie w finałowym starciu? Tego dowiemy się już 11 maja.

Angelina Mango - co wiemy o reprezentantce Włoch na Eurowizji 2024?

Angelina Mango to włoska piosenkarka i autorka tekstów. Choć ma zaledwie 23 lata, słuchacze zdążyli już docenić jej unikalny głos. Artystka swój talent rozwija od najmłodszych lat. Już jako dziecko obcowała z muzyką, dorastając w artystycznej rodzinie. Jej mama Laura Valente była wokalistką zespołu Matia Bazar, a ojciec cenionym muzykiem.

Sama Angelina dała się poznać w 2020 roku, kiedy wydała pierwszy singiel "Va tutto bene". Wkrótce odbyła się premiera debiutanckiej EPki "Monolocale". Kariera młodej gwiazdy wystrzeliła jednak w 2023 roku, a jej single "Ci pensiamo domani" oraz "Che t'o dico a fa'" znalazły się w czołówce włoskiej listy przebojów.

68. Konkurs Piosenki Eurowizji - co o nim wiemy?

Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w tym roku już po raz 68. Jako że zeszłoroczną Eurowizję wygrała reprezentantka Szwecji, Loreen, artyści występują właśnie w tym kraju, a dokładnie w Malmö Arena. Miejsce to jest gospodarzem konkursu już po raz drugi.

Hasło tegorocznej Eurowizji brzmi "United By Music". Pozostanie ono w użyciu na kolejne lata.

Pierwszym etapem Eurowizji 2024, tak jak w poprzednich edycjach, były dwa półfinały. W każdym z nich zmierzyło się ze sobą 14 artystów. Pierwszy z nich miał miejsce 7 maja, drugi natomiast dwa dni później, 9 maja. Wielki finał zaplanowany jest na sobotę, 11 maja 2024. Będzie go można oglądać online na oficjalnym kanale konkursu w serwisie Youtube.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: eurowizja.org

Źródło zdjęcia głównego: Martin Sylvest Andersen/Stringer/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?