Szczere wyznanie Luny dotyczące Eurowizji. Co sądzi o konkursie?

Luna o Eurowizji
Luna o Eurowizji
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Luna została reprezentantką Polski na Eurowizji 2024. Jednym punktem pokonała Justynę Steczkowską i dzięki temu będzie mogła wykonać swoją piosenkę "The Tower" na scenie w Malmö. Co wokalistka sądzi o konkursie? Czy będzie dla niej przepustką do międzynarodowej kariery?

Luna na Eurowizji 2024

Luna, a właściwie Aleksandra Wielgomas zwyciężyła w preselekcjach i będzie reprezentować nasz kraj na zbliżającym się 68. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w szwedzkim mieście Malmö. Młoda wokalistka zaśpiewa piosenkę "The Tower", która według niej jest manifestem wolności i siły. Jak internauci i słuchacze odebrali ten utwór?

- Myślę, że odzew jest bardzo pozytywny - stwierdziła Luna w rozmowie z Oskarem Netkowskim, reporterem dziendobry.tvn.pl. - Bardzo pozytywny odzew jest też z zagranicy, bo moja piosenka "The Tower" dostała się na wiele playlist zagranicznych, w tym w Azji, czego zupełnie się nie spodziewałam. Myślałam jednak gdzieś o Europie, Eurowizji, a się okazuje, że fajnie się to słucha w Azji - przyznała artystka.

Co Luna sądzi o Eurowizji?

Czy dla wokalistów młodego pokolenia, którzy podbijają branżę muzyczną, Eurowizja jest ważnym i prestiżowym wydarzeniem?

- Na pewno zmieniło się postrzeganie Eurowizji, bo ona przez ostatnie lata była postrzegana jako jednak trochę bardziej kiczowaty konkurs. Może nie była aż tak "cool", że tak się wyrażę. Natomiast wydaje mi się, że od kilku lat to się bardzo zmieniło i ona jest bardzo prestiżowa. W zeszłym roku wygrała Loreen. Naprawdę wspaniali artyści się tam pojawiają i móc tam pojechać, to jest ogromne wyróżnienie. Ogromna nobilitacja i szansa, żeby pokazać się ze swoją muzyką tak dużej publiczności i też za granicą - podsumowała Luna.

Kolejny wywiad z Luną, który powstał w ramach cyklu Nastazji Bloch "Off the record", można zobaczyć tutaj.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

podziel się:

Pozostałe wiadomości