Mołdawia

    Mołdawia

    Republika Mołdawii położona jest pomiędzy Ukrainą i Rumunią. Do najbardziej znanych miast Mołdawii należy Kiszyniów, Bielce, Soroki oraz Tyraspo. Kraj ten uzyskał niepodległość w roku 1991 po rozpadzie Związku Radzieckiego, a więc stosunkowo niedawno. Pomimo iż nie jest najpopularniejszym kierunkiem turystycznym, ma odwiedzającym wiele do zaoferowania.

    Niedaleko stolicy Mołdawii - Kiszyniowa, znajduje się miasteczko Soroca, w którym od zawsze krzyżowało się wiele kultur. Właśnie tam postanowiła zabrać nas Monika Mariotti. Udało jej się umówić na audiencję u... króla Romów.

    O tytuł mołdawskiego dania narodowego konkurują dwie potrawy: plăcintă i mamałyga. Które z nich Monika Matriotti postanowiła nam przybliżyć? Zobaczcie jej smakowitą podróż po zakątkach Mołdawii.

    Tym razem Monika Mariotti wybrała się do małej, mołdawskiej wsi. Zobaczcie jak wyglądają przygotowania i sama ceremonia tradycyjnego chrztu. "Z ziarenek z chrzcielnego bukietu można wywróżyć sobie jak liczne czeka nas potomstwo" - zobaczcie ile dzieci będzie miała Monika! :)