Newsy

Czwartek słoneczny i ciepły. Na południu możliwy słaby deszcz

Newsy

Aktualizacja:

W czwartek w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu miejscami przejściowo wzrastające do dużego. Na południu możliwe słabe opady deszczu. Temperatura od 22 st. C w kotlinach górskich i nad samym morzem do 28 st. C na Lubelszczyźnie.

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia, południowo-wschodnia oraz rejon Półwyspu Iberyjskiego będą w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze dominować będzie słaby, ale rozległy wyż znad Litwy. Również Polska znajdzie się w zasięgu tego wyżu. Zacznie napływać cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Pogoda na czwartek 6 sierpnia

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu miejscami, zwłaszcza na południu i południowym wschodzie kraju, przejściowo wzrastające do dużego i tam możliwe słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 22 st . C, 23 st. C w kotlinach górskich i nad samym morzem, około 25 st. C w centrum, do 28 st. C na Lubelszczyźnie.

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

Więcej o pogodzie opowiedziała Anna Dec:

Pogoda w Warszawie w czwartek 6 sierpnia

W czwartek w stolicy pogodnie. Temperatura maksymalna około 27 st. C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna około 16 st. C. Wiatr na ogół słaby, północno-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie rosło.

Pogoda na piątek 7 sierpnia

W piątek początkowo zachmurzenie małe, po południu w południowo-zachodniej części kraju, na zachód od Pomorza Koszalińskiego, łódzkiego, Lubelszczyzny, miejscami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu lub burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm.

Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie w piątek 7 sierpnia

W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna około 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości