Pogoda na wtorek 21 marca. Jaki będzie pierwszy dzień kalendarzowej wiosny?

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN Meteo/IMGW
Prognoza pogody na 20, 21, 22 marca 2023
Prognoza pogody na 20, 21, 22 marca 2023x-news/TVN Meteo
wideo 2/11

We wtorek 21 marca zaczynamy kalendarzową wiosnę, a Polska dostanie się pod układ niżowy Gerson. Jaka aura nas zastanie w tym dniu? Sprawdź prognozę pogody na wtorek 21 marca 2023. 

Prognoza pogody na wtorek 21 marca

Polskę w najbliższych dniach kształtować będzie rozległy, wieloośrodkowy wir niżowy znad Atlantyku. A to oznacza napływ zimnego, polarnego powietrza. We wtorek w większości kraju możliwe przelotne opady deszczu do 5 l/mkw. Sucho będzie w rejonie Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Termometry wskażą od 8 st. C na Suwalszczyźnie, 10 st. C w centrum i na Nizinie Szczecińskiej, 11 st. C na Dolnym Śląsku i najcieplej na Podkarpaciu - do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północno-zachodnich. 

Pogoda na wtorek 21 marca - Warszawa

We wtorek w Warszawie dużo chmur i opady deszczu do 4 mm. Termometry w dzień wskażą do 10 st. C. W nocy nieco chłodniej i wciąż z możliwymi opadami deszczu. Temperatura wyniesie do 7 st. C. Wiatr umiarkowany będzie wiał z prędkością do 14 km/h. 

Prognoza alertów IMGW

We wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie prognozuje wydania ostrzeżeń przed niebezpiecznymi zjawiskami. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto / Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości