Trendy modowe

Jakie dodatki pasują do czarnej sukienki? Jaką biżuterię i buty dobrać?

Trendy modowe

Aktualizacja:
Fot. panic_attack / Getty Images

To, jakie dodatki będą odpowiednie do czarnej sukienki, zależy od kilku czynników. Ważna jest nie tylko okazja, lecz także rodzaj ubrania. To, co będzie doskonale pasować do koronkowej czarnej sukienki, niekoniecznie sprawdzi się w przypadku tej klasycznej z gładkiego materiału.

Nie można również zapominać o dobraniu akcesoriów do typu urody. Złote dodatki do czarnej sukienki podkreślą piękno jednej kobiety, jednak druga powinna już wybrać srebro. Jakie dodatki będą pasować do czarnej sukienki? Jakie buty i biżuterię dobrać?

Srebrne czy złote dodatki do czarnej sukienki? Jaką biżuterię założyć?

Jakie dodatki do czarnej sukienki pasują najbardziej? Aby odpowiednio podkreślić urodę, warto zastanowić się, jaki odcień akcesoriów lepiej się sprawdzi. To szczególnie ważne przy dobieraniu biżuterii do czarnej sukienki, której kolor jest dość neutralny i wymaga starannego wyboru dodatków.

Złota biżuteria do czarnej sukienki doskonale sprawdzi się w przypadku pań o ciepłym typie urody - jasnej i słonecznej Wiosny oraz głębokiej, złocistej Jesieni. Z kolei srebro wydobędzie to, co najpiękniejsze z pań w typach chłodnych – eterycznego, pastelowego Lata oraz krystalicznej, mroźnej Zimy. Istnieje wiele testów, jak rozpoznać swój typ urody. Warto je przeprowadzić, aby najlepiej dobrać biżuterię, nie tylko do czarnej sukienki.

Zastanawiając się, jaką biżuterię do czarnej sukienki wybrać, warto zwrócić uwagę na jej formę. Przy gładkiej, czarnej sukience można pozwolić sobie na biżuterię nieco bogatszą i okazalszą, w tym również z większą liczbą kamieni. Jednak decydując, jakie dodatki do czarnej sukienki z koronki sprawdzą się najlepiej, warto wybrać te stonowane. Taka kreacja jest niezwykle ozdobna sama w sobie. Z kolei w przypadku dodatków do czarnej, rozkloszowanej sukienki, która wygląda bardzo dziewczęco, również nie należy przesadzać z biżuterią, aby zachować wrażenie połączenia klasyki z młodzieńczą energią. To szczególnie ważne, jeżeli strój został wybrany np. na studniówkę. Nierzucająca się w oczy biżuteria do czarnej sukienki będzie również stosownym wyborem na wesele. Warto jednak zastanowić się, czy odpowiedni jest sam strój, w wielu przesądnych osobach kolor czarny może budzić nieprzyjemne skojarzenia.

Jakie buty do małej czarnej? Jak je dobrać?

Do czarnej sukienki będzie pasować wiele rodzajów butów. Tutaj też trzeba zwrócić uwagę na krój i materiał kreacji. Czerwone dodatki do czarnej sukienki w koronkę nie będą wyglądać zbyt korzystnie, wprowadzając do stylizacji pewien chaos. Mogą się za to dobrze sprawdzić w przypadku sukienki prostej czy nawet rozkloszowanej, lepiej jednak nie wybierać ich na ślub i wesele.

Ciekawym wyborem mogą być też klasyczne szpilki do czarnej sukienki. To zestawienie dodatków z ubiorem kusi szczególnie na imprezę, np. do czarnej sukienki na sylwestra. Decydując się na to, warto zabrać ze sobą balerinki, np. schować je do torebki. Szpilki będą wtedy elementem na wielkie wejście, a po kilku godzinach zabawy ich miejsce będzie mogło zająć wygodniejsze obuwie. Szpilki mogą być zarówno czarne, jak i czerwone, złote bądź srebrne. Nie oznacza to, że inne wybory, np. neonowe odcienie, nie będą wyglądać korzystnie, jednak nie powinno się ich wybierać na bardziej oficjalne okazje.

Obcasy do małej czarnej wyglądają interesująco, jednak nie zawsze będą dobrym wyborem. Raczej nie sprawdzą się jako dodatki na wesele do czarnej sukienki, kiedy to najlepiej wybrać raczej skromną stylizację. Nie warto też zmuszać się do wysokich obcasów. Czarna sukienka w połączeniu np. z eleganckimi balerinkami może wyglądać bardzo interesująco.

Jakie dodatki do czarnej sukienki? Torebka i rajstopy

Poza butami i biżuterią ważnymi dodatkami do czarnej sukienki będą też rajstopy oraz torebka. W przypadku rajstop najlepszym wyborem najczęściej okazuje się klasyczna czerń bądź cielisty odcień. Do czarnej sukienki na sylwestra czy inną, większą imprezę doskonale sprawdzą się też rajstopy ze wzorem. Z kolei na spotkania nieco bardziej formalne, jak np. wesele, delikatny beż jako kolor rajstop do małej czarnej będzie prezentować się znacznie bardziej elegancko. Nie powinno się natomiast rezygnować z nich całkowicie, chyba że czarna sukienka ma wyjątkowo nieformalny krój i jest noszona w zwykły dzień.

Torebka do czarnej sukienki powinna korespondować z resztą dodatków. Nie musi to jednak oznaczać wyboru tej w identycznym odcieniu, co buty. Ta zasada od dawna już nie obowiązuje, a według niektórych jest oznaką złego gustu. Odpowiednie barwy torebki do czarnej sukienki to srebro, złoto, czerń czy grafit. Niekiedy sprawdzi się również kolor czerwony, jednak obowiązują tutaj te same zasady, co w przypadku butów.

Jakie dodatki wybrać do czarnej sukienki? Takie, aby nie tylko dobrze wyglądać, lecz także dobrze się czuć. Dlatego warto zdecydować się na te, które pasują zarówno do typu urody, jak i osobowości.

Jak nosić sukienkę jesienią i nie marznąć? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości