Horoskop

Jak sennik interpretuje sny o wojsku?

Horoskop

Aktualizacja:
arkadiuszkomski/Getty Images

Wojsko kojarzy się z honorem, bezkompromisowością, odwagą i siłą. Z drugiej strony nasuwają się również skojarzenia z wojną, zniszczeniem i biedą. Czy mają one odzwierciedlenie w snach o wojsku? Co sennik mówi o marzeniach sennych, w których pojawia się armia?

Jak się okazuje, nie ma jednoznacznej interpretacji snu, w którym pojawia się wojsko. Sennik wskazuje, że armia może oznaczać powodzenie, bogactwo i sukces, ale także porażkę i niepowodzenie finansowe. Dużo zależy od tego, co dokładnie widzi się w marzeniu sennym, a także tego, co aktualnie dzieje się w życiu – czy np. śniący jest w trakcie załatwiania ważnych spraw biznesowych, czy oczekuje awansu. Jak zatem można interpretować sny o wojsku?

Sen o wojsku – ogólne znaczenie

Sny, w których pojawia się wojsko, najczęściej interpretowane są jako zwiastun nagłych wydarzeń, które mogą nastąpić w najbliższym czasie w życiu osoby śniącej. Mogą oznaczać również konieczność szybkiego zareagowania na trudną sytuację, z jaką zmaga się dana osoba już od dłuższego czasu. Z uwagi na to, że wojsko kojarzy się z drylem, sennik wskazuje, że motyw armii pojawiający się w czasie marzeń sennych może oznaczać konieczność wprowadzenia większej dyscypliny w życiu, a także uporządkowanie swoich spraw – czasami do tego będzie konieczne okazanie skruchy i pokory.

Niekiedy w sennikach można znaleźć również interpretację mówiącą o tym, że kto w nocnej fantazji zobaczy wojsko, szybko pomnoży swój majątek. Co ciekawe, różne mogą być interpretacje ogólne snu, w zależności od tego, z jakiego kraju pochodzi widziana armia. Przykładowo, gdy w wizji pojawia się wojsko niemieckie, może to wskazywać na negatywne emocje związane z zachowaniem innych osób. Takie wyjaśnienie może być związane ze skojarzeniami nawiązującymi do historii Polski i roli, jaką w niej odegrała niemiecka armia.

Sennik – co oznacza, gdy śni się mundur wojskowy?

Mundury kojarzone są z symbolem męskości i siły. Dlatego, kiedy widzi się we śnie ten charakterystyczny strój wojskowy, może to oznaczać, że w najbliższej przyszłości korzystnie wypadnie się w oczach płci przeciwnej. Jeżeli w mundur ubrana jest osoba znajoma, bardzo bliska, może to być również zapowiedź tego, że niedługo nastąpi dłuższa rozłąka właśnie z nią lub z innym przyjacielem czy członkiem rodziny. Także zobaczenie kogoś obcego w mundurze wojskowym sennik interpretuje jako coś negatywnego – oznacza to bowiem możliwość zakończenia wieloletniej przyjaźni.

Dla właściwej interpretacji snu, w którym pojawia się mundur, ważny jest też jego wygląd. Jeżeli jest zaplamiony krwią, może to zwiastować żałobę po kimś bliskim. Natomiast, gdy jest niechlujny, wygnieciony i brudny, zapowiada to, że osoba śniąca straci swój dobry wizerunek w oczach kogoś, kto jest dla niej ważny.

Samolot wojskowy we śnie – co mówi sennik o takiej wizji?

Samoloty wojskowe zawsze zwiastowały coś nagłego, niedobrego. Sennik również wskazuje na to, że jeżeli w nocnej fantazji zobaczy się te latające sprzęty, a w szczególności bombowce, można spodziewać się nadciągających dużych kłopotów. Taki sen może oznaczać też dłuższy negatywny okres w życiu prywatnym, a także zawodowym. Dlatego, gdy taka wizja nawiedzi śpiącego, dobrze, żeby nastawił się on na nadchodzące trudności i wyzwania, by móc łatwiej stawić im czoła.

W snach może pojawić się również wojskowy helikopter. Sennik wskazuje na to, że takie marzenie senne może zapowiadać duży trud, który trzeba będzie włożyć, żeby osiągnąć wymarzony cel. Zwiastunem powodzenia w dążeniach do sukcesu może być wydobywający się z maszyny latającej jasny płomień. Jeżeli natomiast z helikoptera uchodzi ciemny dym, może to oznaczać fiasko w planowanych działaniach.

Jakie jeszcze znaczenie mogą mieć sny, w których pojawiają się motywy związane z wojskiem?

Motywów związanych z armią, które mogą pojawić się w snach, jest bardzo dużo. Przykładowo defilujące wojsko oznacza, że w najbliższej przyszłości osobę, u której wystąpiło takie marzenie senne, czeka bardzo miła niespodzianka. Natomiast, gdy we śnie widzi się musztrę, może to zwiastować problemy w pracy, szczególnie te związane z hierarchią na linii pracownik–pracodawca. Co ciekawe, musztra w nocnych wizjach, zwłaszcza u kobiet, kojarzona jest z ukrywanymi pragnieniami erotycznymi o perwersyjnym podłożu.

Czasami w marzeniach sennych można odczuwać także strach przed wojskiem, które się zbliża. Wówczas może to być symbolem niepokoju, jaki towarzyszy śniącemu w prawdziwym życiu. Odzwierciedla to lęk przed odrzuceniem przez bliską osobę, na której bardzo mu zależy.

Co oznacza sen o wygranej w lotto?

>>> Zobacz także:

Sen o piorunie: co sennik mówi o znaczeniu marzenia sennego o błyskawicy?

Co oznaczają w senniku truskawki?

Sen o telewizorze - znaczenie i symbolika

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości