Nieustannie od 1985 roku w Polsce realizowana jest "Akcja Serce". Polega ona na lotach, które transportują narządy niezbędne do ratowania ludzkiego życia. W akcję angażują się m.in. wojskowi piloci oraz transplantolodzy. O szczegółach tej pięknej inicjatywy opowiedziały w materiale Dzień Dobry TVN osoby, które biorą udział w akcji oraz pacjentka Justyna Leszczyńska.
Szkolenia lotnicze z wykorzystaniem drogowego odcinka lotniskowego (DOL) będą odbywały się od 25 do 29 września. Sztab Generalny Wojska Polskiego przeprowadzi ćwiczenia Sił Powietrznych w woj. warmińsko-mazurskim.
Patrycja Wieja szerszemu gronu dała się poznać za sprawą programu "Projekt Lady". Zwyciężczyni show od tego czasu aktywnie relacjonuje swoje życie w mediach społecznościowych. Jak sama przyznaje, nie lubi stać w miejscu, a jej głównym celem jest rozwój. Z tego powodu postanowiła wstąpić do wojska.
Sieją postrach i zniszczenie w wielu regionach świata. W brutalnej agresji Rosji na Ukrainę Grupa Wagnera odgrywa ważną rolę, dostarczając na pole bitwy morderców, gwałcicieli i degeneratów z rosyjskich więzień. Dziennikarka programu "Superwizjer" dotarła do jednego z byłych najemników, który nie boi się opowiedzieć dramatycznych szczegółów dotyczących działalności tej grupy.
Mateusz Sobiecki to żołnierz, trener personalny, a prywatnie mąż Pawła. Bohater kolejnego odcinka #BezCukru z Oskarem Netkowskim na co dzień jest gotów oddać życie za ojczyznę, w której nie może czuć się swobodnie. Czym dla Mateusza jest męskość? - Jak chcę płakać, to płaczę - wyznał.
Sławomir Jamiołkowski przez ponad dwie dekady z dumą nosił mundur oficera marynarki wojennej. Po zakończeniu służby wojskowej postanowił poświęcić się swojej największej pasji i został instruktorem zumby.
We wtorek, 25 października o godzinie 22:00 zadebiutuje nowy program TTV - "Nasi w mundurach". Ośmiu bohaterów znanych ze stacji spotka się na poligonie wojskowym, aby przejść bardzo wymagające szkolenie.
Serhiy Prytula był prezenterem telewizji, próbował swoich sił w polityce, a teraz zajmuje się wsparciem armii ukraińskiej. Pozyskuje fundusze na rzeczy najpotrzebniejsze. Właśnie przebywa w Polsce, żeby sfinalizować zakup satelity. Opowiedział o tym w programie Dzień Dobry TVN.
Życzenia dla żołnierza złożone w ważnym dla niego dniu na pewno sprawią mu wiele radości. Żołnierze wykonują ciężką pracę i poświęcają się dla ojczyzny, dlatego warto o nich pamiętać zarówno w czasie ich prywatnych świąt (imienin, urodzin), jak i w dniu Święta Wojska Polskiego czy Dniu Weterana.
W sobotę 21 maja rusza nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Będzie się można do niej zapisać w wybranych 32 miejscowościach w całej Polsce podczas pikników wojskowych. Gdzie i kiedy będą organizowane pikniki? Co trzeba ze sobą zabrać, aby móc złożyć wniosek o powołanie do wojska?
Od ponad pół roku w Polsce obowiązują przepisy, które pozwalają wojsku przejąć prywatne samochody. W ostatnim czasie zostały one doprecyzowane i jeszcze zwiększyły uprawienia służb.
Rusza kwalifikacja wojskowa. Wielu młodych mężczyzn obawia się tegorocznej klasyfikacji. Sprawdź, kiedy i jak długo potrwa wydawanie kategorii zdolności wojskowej. Co grozi za niestawienie się na komisję? Czy można się nie stawić?
Międzynarodowy Dzień Wiedzy o Minach i Działań Zapobiegających Minom został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 roku. Od tego czasu, co roku święto obchodzone jest 4 kwietnia. Dlaczego jest ważne? Co trzeba wiedzieć o minach?
Święto Wojskowej Służby zdrowia obchodzone jest 4 kwietnia. W tym dniu warto złożyć życzenia i pamiętać o tych, którzy nie tylko ratują ludzkie życie, ale gotowi są stanąć w obronie ojczyzny. Co to za święto? Jakie są obowiązki Wojskowej Służby Zdrowia?
Ukraiński wywiad zaalarmował, że Kreml planuje wysłać na wojnę dzieci. Dokładniej najstarszą młodzież szkolącą się w "Junarmii", czyli patriotyczno-wojskowej organizacji. Już nawet 8-latkowie mogą wstępować w jej szeregi.
Kolejny dzień walk w Ukrainie przynosi dramatyczne wydarzenia. Dmytro Żywycki, szef sumskiej obwodowej administracji państwowej, poinformował, że w miejscowości Trościaniec doszło do ostrzału szpitala. Padły też oskarżenia w stronę lokalnych kolaborantów.
Trwająca od 24 lutego wojna w Ukrainie powoduje wiele obaw wśród Polaków. Rośnie zainteresowanie nie tylko niesieniem pomocy, ale również wiedzą dotyczącą rodzajów ataków i obrony, uzbrojenia i konkretnego sprzętu wojskowego, np. masek przeciwgazowych. Czym dokładnie są i jak działają? Wyjaśniamy.
Szkolenia wojskowe cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób pragnie zgłębić wiedzę na temat zasad działania na polu walki czy pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia.
Sean Fowler służył w amerykańskiej armii podczas misji pokojowej w Iraku. Rany odniesione na polu walki sprawiły, że po 12 latach służby musiał opuścić wojskowe szeregi. Gdy minął koszmar wojny, Sean musiał zmierzyć się z zespołem stresu pourazowego. Ratunek przyszedł z nieoczekiwanej strony.
Komisja wojskowa to organ, który wydaje książeczki wojskowe i na podstawie odbytych badań wyznacza danej osobie kategorię. Istnieją cztery kategorie komisji wojskowej ("A", "B", "D" i "E"), które obrazują stopień, w którym dana osoba może pełnić czynną służbę wojskową. Jak wygląda komisja wojskowa i jej badania?
Jeden z najsłynniejszych snajperów na świecie postanowił dołączyć do Ukraińskiego Legionu Międzynarodowego. Posługujący się pseudonimem "Wali" weteran wojen w Afganistanie i Iraku dotarł na Ukrainę, gdzie walczy z rosyjskimi siłami.