Horoskop

Sny o sowie wróżą śmierć lub niebezpieczeństwo

Horoskop

Aktualizacja:
sowa

Sowa to w powszechnej opinii symbol mądrości i inteligencji. W naturze to nocny drapieżnik występujący niemal na całym świecie. A co mówi o sowie sennik? Jak interpretować sen, w którym pojawia się sowa?

Okazuje się, że w symbolice sennej ten drapieżnik ma bardzo wiele znaczeń. Pojawienie się sowy w marzeniach sennych może zwiastować śmierć, niepochlebne wieści czy niepotwierdzone plotki. Sprawdźmy interpretacje dotyczące sowy podawane przez sennik.

Sowa – co mówi o niej sennik?

Sowa już w starożytności uchodziła za symbol osób inteligentnych, ale nie tylko. W starożytnym Egipcie czy w Chinach pojawienie się sowy traktowano jako zwiastun śmierci. I właśnie w ten sposób interpretuje pojawienie się sowy sennik. Kiedy śniąc usłyszymy lub zobaczymy sowę, może to oznaczać, że wkrótce dotrze do nas informacja o śmierci kogoś bliskiego. Sennik twierdzi także, że obecność sowy zwiastuje smutek. Jak bardzo powinniśmy się przejmować tego rodzaju marzeniami sennymi i traktować je dosłownie? Wszystko zależy od okoliczności. Inne interpretacje snu o sowie mówią o porzuceniu. Krótko mówiąc, kiedy zobaczysz sowę, zostaniesz zdany na własny los lub grozi ci inne niebezpieczeństwo. Jednak diabeł tkwi w szczegółach, wszystko bowiem zależy od tego, gdzie znajduje się sowa, która pojawia się we śnie. Jeśli podczas snu o sowie ptak wydaje głośne odgłosy, może to oznaczać wypadek, który w niedalekiej przyszłości spotka kogoś z naszych bliskich. Jeśli ptak, o którym śnimy, ginie, możemy spodziewać się kłopotów. Z kolei sowa atakująca we śnie oznacza ostrzeżenie przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.

Najważniejsze interpretacje snu o sowie

Co możemy myśleć o nadchodzącej przyszłości, kiedy w naszych snach pojawi się konkretny gatunek sowy? Według sennika sowa biała wróży powodzenie na płaszczyźnie zawodowej. A więc jeśli w perspektywie mamy awans, w firmie szykuje się podwyżka albo zostaniemy po prostu wyróżnieni przez szefa za ostatnie dokonania, przypomnijmy sobie, o czym śniliśmy kilka dni wcześniej. Gdy wśród naszych marzeń sennych pojawiła się biała sowa, to właśnie ona wyobrażała nasz sukces. Obecność białej sowy we śnie może także sugerować stabilną sytuację rodzinną. A co mówi sennik, kiedy sowa pojawia się w domu? To oznaka harmonii i równowagi, symbolizuje rozwój duchowy, który przyniesie spokój i siły witalne. Z drugiej strony, gdy przyśni nam się sowa, która przysiadła na dachu domu, to strzeżmy się. To zwiastun kłótni i nieporozumień w rodzinie. Według sennika nieprzyjemną nowinę może przynieść pojawiająca się w naszych snach sowa puchacz. Jak widać, interpretacji snu o sowie jest bardzo dużo. Sprawdźmy, co jeszcze może się nam przydarzyć, kiedy śnimy o tym ptaku.

Sowa w naszym śnie, czyli dobrze albo źle

Idziemy przez las, dochodzą nas dźwięki charakterystyczne dla natury, a na gałęzi kilka metrów wyżej widzimy siedzącą sowę. Czy powinniśmy obawiać się takiej wizji? Niekoniecznie, sowa bowiem, którą widzimy we śnie, może oznaczać, że wkrótce spotkamy na swojej drodze kogoś bardzo mądrego. W końcu ten ptak jest symbolem inteligencji. Skorzystajmy z tej interpretacji i kiedy spotkamy takiego człowieka, wdajmy się w rozmowę z nim. Można ona sporo zmienić w naszym życiu. Bądźmy natomiast czujni, kiedy we śnie ptak lata nisko nad naszą głową. Może to oznaczać, że ktoś nieżyczliwy bacznie obserwuje nasze postępowanie i rozpowszechnia niesprawdzone informacje na nasz temat. Krótko mówiąc, taka osoba jest źródłem plotek stawiających nas w nieprzychylnym świetle. Podobną interpretację spotykamy, kiedy głęboko wejrzymy w oczy sowy. Jeśli jednak ptak odlatuje, odetchnijmy głęboko. Oznacza to, że wszelkie zagrożenia, które mogły nam zaszkodzić, odchodzą daleko.

A co mówi sennik o sowie, która siedzi w klatce lub właśnie zostaje przez nas schwytana? To może oznaczać coś miłego, a konkretnie odwiedziny osoby, której dawno nie widzieliśmy, a z której wizyty możemy się ucieszyć. Jednak nie musi to być wcale miła wizyta. Sennik mistyczny sugeruje, że sowa we śnie oznacza nieprzyjemne odwiedziny członków rodziny. Wobec tego cieszyć się z wizji sowy we śnie, czy jednak nie? Jeśli zdamy się na mądrość starożytnych, to jednak nie. Sennik perski mówi, że wizja sowy obarcza śniącego za wszelkie niepowodzenia w życiu prywatnym i brak ich rozwiązania. Sugeruje też, by wziąć się w garść i próbować skutecznie je rozwiązać, równocześnie przepraszając osoby, których nasze problemy mogły dotknąć. Znajdźmy też dobre strony snu o sowie. Sowa atakująca podczas snu może oznaczać ostrzeżenie przed grożącym nam niebezpieczeństwem. Ucieknijmy od nacierającego ptaka, ale w życiu miejmy się na baczności. Niebezpieczeństwo może bowiem czyhać tuż za rogiem.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości