Horoskop

Iść przez most (we śnie) – co to może oznaczać

Horoskop

Aktualizacja:
Most Brookliński

Most to motyw często pojawiający się w przysłowiach, powiedzeniach i... snach. Prawie zawsze odnosi się do nowego etapu w życiu lub wyboru innej drogi postępowania. Sprawdźmy, jak sennik interpretuje sen o moście.

Połączenie emocjonalne z innymi ludźmi, walka ze swoimi ograniczeniami, nowy etap w życiu, zmiana pracy, zmiany w życiu osobistym. Most we śnie często odnosi się do tych wszystkich elementów, ale sennik nadaje mu również wiele innych znaczeń. Jakich?

Most w senniku – o co chodzi?

Nie tylko samo pojawienie się mostu w marzeniach sennych ma znaczenie. Równie istotne jest to, jak osoba śniąca się czuje i reaguje na widok tej konstrukcji. Jak podpowiada sennik, jakość mostu odzwierciedla poczucie stabilizacji w życiu rzeczywistym. W takim samym stanie, w jakim jest pomost, znajdują się emocje i pragnienia osoby śniącej. Jeśli most wydaje się kruchy, mało stabilny, słabo osadzony na brzegach, osobę śniącą czeka sporo pracy nad sobą. A to tylko jedno ze znaczeń, jakie sennik przypisuje mostowi. Dwa brzegi mostu to połączone ze sobą różnego rodzaju kontrasty lub trudności. Most ma stanowić platformę do równowagi, która posłuży do zniwelowania różnic pomiędzy tymi trudnościami. Jak tłumaczyć taki sen? To oczekiwanie harmonii i integralności w życiu osoby śniącej. Most ma być symbolem dążenia do kompromisów, których celem jest pogodzenie różnego rodzaju sprzeczności w życiu śniącego.

Inne znaczenia snu o moście

Dawniej podawana przez sennik interpretacja snu o moście była bardziej jednoznaczna. Pojawienie się przeprawy przez wodę symbolizowało łączność pomiędzy życiem i śmiercią. Krótko mówiąc, most miał zwiastować zbliżającą się śmierć, czający się w podświadomości strach przed umieraniem, który nie dawał spokoju osobie śniącej. Dziś sennik podaje dużo bardziej zniuansowane znaczenia snu o moście. Jeśli we śnie konstrukcja jest cała, można odetchnąć z ulgą. Most stanowi wówczas symbol prostej i szerokiej drogi do osiągnięcia wyznaczonego celu, np. szczęścia w biznesie. A jeżeli kraniec konstrukcji jest niewidoczny? Długi most sugeruje dużą zmianę w poziomie życia, jaka czeka osobę śniącą. Może odnosić się zarówno do kwestii duchowych, jak i materialnych. Jeśli we śnie uda się śniącemu przejść przez most bez szwanku, sennik tłumaczy to jako zjawisko równoznaczne z osiągnięciem dawno wyznaczonego celu, do którego prowadziła kręta i wyboista droga. Nie ma więc co się dziwić, gdy sen o moście powróci w innych przełomowych momentach życia. Napięcia, jakie wówczas się pojawiają, znajdują odbicie w marzeniach sennych. Ważne, by właściwie je zinterpretować. Nie należy się także zniechęcać, gdy most we śnie został zerwany. Wówczas śniący powinien zastanowić się nad znalezieniem innej drogi do celu, aby w pełni wykorzystać swoje możliwości, a nie iść najprostszą drogą. Jeśli most jest zawalony, sennik interpretuje ten sen jako zapowiedź zdrady.

Sennik: co znaczą rzeka i most?

Według sennika rozpięty nad rwącą rzeką most może okazać się trudną przeszkodą. Jeśli śniący przestraszy się nurtu, który jest poniżej, powinien po przebudzeniu zastanowić się, czy wszystkie podjęte niedawno decyzje były właściwe. Warto przemyśleć je dogłębnie i ewentualnie skorygować, bo zatrzymanie się na moście oznacza piętrzące się wątpliwości. Również most, który jest stary i chwieje się, może odzwierciedlać wątpliwości co do ostatnich spraw. Sugeruje niebezpieczeństwo, z którego jednak śniący wyjdzie cało, jeśli w odpowiednim momencie zostaną podjęte odpowiednie kroki zapobiegawcze. Dawniej snowi, w którym most dopiero powstaje i buduje go osoba śniąca, sennik nadawał na poły magiczne znaczenie. Oznaczał on zaszczyty, które bardzo szybko czekają śniącego w prawdziwym życiu. Zaszczyty wcześniej nieosiągalne ani dla niego, ani nikogo z jego rodziny. Na moście osobie śniącej może także grozić niebezpieczeństwo – w końcu łatwo poślizgnąć się lub spaść do rzeki. Co na to mówi sennik? Potknięcie się na moście prawdopodobnie oznacza, że nie wszystko, co ktoś sobie zaplanował, spełni się w życiu rzeczywistym. Jeśli sen o moście zmienia się w koszmar, podczas którego śniący spada, sennik podpowiada, że ktoś z rodziny prawdopodobnie ma problemy natury psychicznej. Jeżeli konstrukcję można przeskoczyć, oznacza to uniknięcie niebezpieczeństwa.

Według sennika pomost drewniany oznacza, że bez większych trudności osoba śniąca poradzi sobie z piętrzącymi się w życiu trudnościami. Wystarczy tylko zdać się na zdrowy rozsądek i postępować zgodnie z własnym sumieniem. Drewniany most pojawiający się we śnie to bowiem oznaka bezpieczeństwa. I nawet jeśli pojawiają się w nim dziury, to zawsze można je załatać, by dalej zmierzać we wcześniej obranym kierunku.

Ogromny most prawie gotowy. Spektakularne ujęcia z drona. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Sen o zdjęciu – co może on oznaczać

Kto może śnić sen o parasolu?

Tęcza w senniku - symbolika i znaczenie

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości