Horoskop

Jak według sennika rozumieć drabinę we śnie?

Horoskop

Aktualizacja:
drabina

Według sennika drabina bardzo często oznacza możliwość zawodowego awansu. Nierzadko w jej interpretacji zwraca się również uwagę na fakt, że śniącego czeka postęp nie tylko w pracy, lecz także w życiu osobistym. Warto zaznaczyć, że sen o drabinie może też oznaczać negatywne zmiany.

Według sennika drabina może być interpretowana na wiele sposobów. Bardzo ważny jest kontekst, w jakim przedmiot ten pojawia się we śnie. Analizę należy także przeprowadzać w odniesieniu do aktualnej sytuacji życiowej śniącej osoby.

Co według sennika oznacza wchodzenie po drabinie?

Wchodzenie po drabinie we śnie bardzo często uważane jest za dobrą wróżbę, która zwiastuje nadejście szczęścia i sukcesu. Osoba, która w marzeniu sennym wchodzi po drabinie, będzie swobodnie się rozwijać i piąć w górę zarówno w życiu zawodowym, jak i duchowym. Wspinanie się z trudem oznacza, że na sukces będzie trzeba poczekać, jednak wkrótce on nadejdzie. Jeżeli czynność ta odbywa się bez celu, może być to ostrzeżenie przed niewykorzystaną szansą na lepszą przyszłość.

Jak sennik interpretuje schodzenie z drabiny?

Sennik wchodzenie po drabinie interpretuje pozytywnie, analogicznie więc schodzenie po niej jest traktowane jako zapowiedź złej passy, oddalania się od obranego celu i życiowego regresu. Może oznaczać wielkie nieszczęście – chorobę, bankructwo, utratę pracy lub niepowodzenie w miłości. Czasem jest symbolem tego, że śniący jest ciągnięty w dół przez kogoś bliskiego.

Co mówi sennik o spadaniu z drabiny?

Sen o upadku z drabiny może być rozumiany podobnie jak ten o schodzeniu z niej – wróży regres. Jest jednak wskazówką, że można się uchronić przed kłopotami, działając bardziej rozważnie. Problemy są możliwe do uniknięcia przy zmianie zachowania i podejścia do życia.

Co oznacza, gdy we śnie ktoś spada z drabiny?

Widok kogoś spadającego z drabiny we śnie jest ostrzeżeniem od losu przed osobami, które są nieżyczliwe śniącemu i próbują za wszelką cenę pokrzyżować jego plany i dążenia. Mogą być to zarówno osoby z rodziny, jak i z pracy – niekoniecznie osoba ukazana we śnie jest tą wrogo nastawioną. Warto pamiętać, że sny mają znaczenie metaforyczne.

Interpretacja snu o niesieniu drabiny

Sen o niesieniu samodzielnie drabiny jest bardzo dobrym znakiem dla osób pogrążonych w beznadziei i kłopotach. Symbolizuje on rozwiązanie problemów, znalezienie wyjścia z trudnej sytuacji. W przypadku takiego snu warto także przyjrzeć się baczniej swoim znajomym i bliskim – być może właśnie ktoś z nich potrzebuje pomocy, której śniący może udzielić. Zniszczona drabina ostrzega przed pomaganiem za wszelką cenę, które może ostatecznie przynieść więcej szkody niż pożytku.

Znaczenie snu, w którym ktoś niesie drabinę

Według sennika drabina niesiona przez kogoś innego jest ważnym ostrzeżeniem. Warto sprawdzić, czy w otoczeniu nie znajduje się ktoś, kto ma chęć i możliwość niedopuszczenia do osiągnięcia życiowego celu przez śniącego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że takie osoby wykorzystają swoje moce, aby przeszkodzić mu w sukcesie. Jeżeli w ostatnim czasie napotkało się jakieś trudności, najprawdopodobniej nie były one dziełem przypadku, lecz nieżyczliwej osoby.

Co mówi sennik o przechodzeniu pod drabiną?

W naszej kulturze wielu z nas wierzy w przesąd mówiący o tym, że przejście pod drabiną przynosi pecha. A co oznacza sen z taką sytuacją? Są dwie interpretacje takiego marzenia sennego. Pierwsza z nich jest zapowiedzią niepomyślności oraz ostrzega przed złodziejami. Druga jest omenem zwiastującym szczęście oraz poprawę aktualnej sytuacji życiowej (finansowej, zawodowej, zdrowotnej czy osobistej).

Interpretacja snu o drabinie bez szczebli

Drabina bez szczebli pojawiająca się we śnie nie jest dobrym znakiem. Bardzo często opisuje się ją jako odbicie życiowej sytuacji śniącego, który próbuje wykonać niemożliwe do zrealizowania zadanie lub inwestycję. Drabina z połamanymi szczeblami oznacza trudności w realizacji celu, jednak ostatecznie uda się go osiągnąć.

Drabina metalowa według sennika

Metalowa drabina pojawiająca się we śnie jest bardzo dobrym znakiem symbolizującym sukcesy na polu finansowym i zawodowym. Jeżeli wiemy, że jest ona wykonana z aluminium, sen należy odczytać przeciwnie – jako zapowiedź finansowej straty.

Co oznacza drabina sznurowa we śnie?

Dla śniącego sznurowa drabina jest wróżbą mówiącą o tym, że podoła on trudnemu zadaniu oraz rozwiąże nękające go problemy.

Znaczenie stromej drabiny do nieba we śnie

Bardzo wysoka drabina pojawiająca się we śnie interpretowana jest jako osiągnięcie prawdziwego sukcesu i bycie na przysłowiowym szczycie, nawet jeżeli śniącego czeka długa droga do zaszczytów. Czasem jednak jego sukces może oznaczać opuszczenie przez bliskich.

Interpretacja drabiny ustawionej w dole we śnie

Drabina ustawiona we śnie w dole jest ostrzeżeniem przed niewykorzystaniem szansy na poprawę swojego życia.

Horoskop na jesień. Komu najbardziej sprzyjają gwiazdy?

Zobacz też:

Sen o świecy – odwołanie do sfery duchowej

Sny o wilkach – co mówią o tym senniki?

Sen o kleszczach – co oznacza i jak go rozumieć?

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości