Te gwiazdy opowiedziały o trudnych porodach. "Dziecko prawdopodobnie nie przeżyło"

Te gwiazdy mają za sobą trudny poród
Źródło: Dzień Dobry TVN
Dlaczego kobiety boją się rodzić?
Dlaczego kobiety boją się rodzić?
Jak macierzyństwo zmieniło ich życie?
Jak macierzyństwo zmieniło ich życie?
Macierzyństwo nie musi być usłane różami
Macierzyństwo nie musi być usłane różami
Macierzyństwo po czterdziestce
Macierzyństwo po czterdziestce
Samotność w macierzyństwie
Samotność w macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Kamila Kamińska o macierzyństwie
Kamila Kamińska o macierzyństwie
Za chwilę Dzień Mamy, a macierzyństwo bez wątpienia jest jednym z najbardziej nośnych tematów w mediach. Gwiazdy zaczęły coraz śmielej mówić nie tylko o najmłodszych członkach rodziny, ale także o historii ich przyjścia na świat. Nie zawsze jest to łatwe. Niektóre z nich przełamały tabu w tym temacie, opowiadając o komplikacjach przy porodzie. 

Hanna Lis prawie umarła przy porodzie

Hanna Lis jest dumną mamą dwóch córek. Pierwszym mężem Hanny Lis był prawnik i polityk Robert Smoktunowicz. Małżeństwem byli od 1989 do 1998 roku. Po rozwodzie z adwokatem dziennikarka związała się z Jackiem Kozińskim. Owocami ich związku są dwie córki. Pierwsza - Julia przyszła na świat w 1999 r., a dwa lata później urodziła się Anna.

Dziennikarka nie często opowiadała w mediach o życiu prywatnym. Dopiero po latach zdradziła, że omal umarła w czasie ciąży.

- Niech matka umiera, ku chwale pani Godek (...) Dość tej dyktatury! Sama o mały włos nie pożegnałam się z życiem w mojej pierwszej ciąży. Wrzuć w Google’a »odklejenie łożyska« pani Godek! Przeczytaj ze zrozumieniem, o ile to w ogóle możliwe w twojej zabetonowanej, fundamentalistycznej głowie! — napisała na Instagramie Hanna Lis w trakcie trwania Czarnych Protestów.

Daria Ładocha – trudny poród i zagrożenie życia dziecka

Daria Ładocha jest mamą 13-letniej Laury i 9-letniej Matyldy. Jak wielokrotnie przyznawała, dziewczynki są dla niej wszystkim. W cyklu "Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl" szczerze opowiedziała o depresji poporodowej, z którą się zmierzyła i obawie o córkę, Laurę, jaka towarzyszyła jej w pierwszych miesiącach bycia mamą. 

- Laurka urodziła się w bardzo trudnym porodzie. Pierwsze słowa, które usłyszałam były bardzo trudne, czyli że dziecko prawdopodobnie nie przeżyło porodu (...) Potem jak mi powiedzieli, że mogą się pojawić różne wady rozwojowe przez pierwsze dwa lata, to ja każdy grymas tego dziecka, każde stęknięcie, wymioty, ulanie traktowałam, że to już jest właśnie to, że trzeba natychmiast jechać do lekarza (...) – powiedziała Daria Ładocha w rozmowie z Karoliną Kalatzi dla dziendobry.tvn.pl.

Pierwszy poród był dla Darii traumatyczny. To właśnie dlatego na kolejne dziecko zdecydowała się dopiero po ponad trzech latach.

Monika Mrozowska i trudne doświadczenia z cesarskim cięciem

Monika Mrozowska jest mamą czwórki dzieci. W 2003 roku urodziła się jej córka Karolina, a 7 lat później Jagoda. W 2014 roku przyszedł na świat Józef, zaś dwa lata temu kolejny syn Lucjan. Aktorka w wywiadach i w mediach społecznościowych chętnie opowiada o macierzyństwie, o jego blaskach i cieniach. Nie zawsze było łatwo.

- Czwórkę moich dzieci urodziłam przez cesarskie cięcie. Dwa razy próbowałam rodzić naturalnie, ale i tak skończyło się cesarką. Nigdy w życiu, pomimo tego, że bardzo chciałam przeżyć poród naturalny, nie miałam poczucia, że cesarka to jakiś gorszy poród - opowiadała w podcaście "Tak mamy". - Czwarte cesarskie cięcie może się różnie zakończyć dla mamy. Może dojść do takiego krwotoku, że można nawet nie przeżyć. Dlatego była przygotowana bardzo duża ilość krwi, a ja musiałam podpisać specjalne papiery, że jestem świadoma tego, że jest to operacja podwyższonego ryzyka. Więc miałam poczucie, zwłaszcza po tej czwartej cesarce, że jestem superbohaterką, bo się udało! - dodała.

Agata Młynarska walczyła o życie swoje i syna Tadeusza

W lutym 1984 Agata Młynarska wyszła za historyka Leszka Kieniewicza. Rok później na świat przyszedł ich syn Stanisław. Cztery lata po nim małżeństwo powitało drugiego syna Tadeusza. Ich związek trwał 10 lat i zakończył się rozwodem. Dziennikarka jest takż opiekunką prawną Sylwii i Alicji. W jednym z wywiadów gwiazda opowiedziała o trudnych doświadczeniach z porodówki w dniu urodzin swojego syna, Tadeusza. - 19 lutego w 1989 r. urodziłeś się po 24 godz. walki na polu bitwy o Twoje a właściwie nasze życie. Walczyłeś heroicznie! Od pierwszych chwil Twojego życia w szarej, smutnej Polsce, w szpitalu przy placu Starynkiewicza, który mógłby być scenografią w powstańczym filmie, przyniosłeś prawdziwą jasność! O Twoim uśmiechu na oddziale noworodków krążyły legendy. Tadziu! Dziękuję, że się urodziłeś. Podziwiam Twoją dzielność! Trzeba być bardzo silnym, żeby przeżyć tak trudny poród i powitać świat uśmiechem - napisała na Instagramie.

Tatiana Okupnik i trudny poród

Tatiana Okupnik wyszła za Michała Micielskiego, z którym doczekała się dwójki dzieci – córki Matyldy (2016 rok) i syna Tymona (2018). Dopiero po jakimś czasie publicznie mówiła o trudnym porodzie i połogu. W ten sposób chciała przełamać społeczne tabu.

- 33 godz. i 5 godz. parcia. Skończyło się cesarką w pełnej narkozie. Nie mogłam uczestniczyć nawet w przywitaniu Matyldy na świecie. Po porodzie okazało się, że są duże komplikacje poporodowe, których ja nie byłam świadoma - przyznała w podcaście Kamila Balei "Tato, no weź!". - W trakcie porodu została mi przerwana cała tylna powięź pochwy, całe mięśnie zostały rozerwane — czyli nie możesz się wypróżniać, bo nie możesz przeć. (…) Nagle to wszystko ci, za przeproszeniem, wypada. Czułaś się fajnie i z twoim ciałem było wszystko ok (…) a nagle patrzysz na siebie i myślisz masakra - dodała.

Maffashion i komplikacje przy porodzie

Julia Kuczyńska we wrześniu 2020 po raz pierwszy została mamą. Razem z Sebastianem Fabijańskim doczekali się synka, Bastiana. W jednym z wywiadów powiedziała, że ona również miała komplikacje podczas porodu. Konieczne było cesarskie cięcie.

- Byłam parę dni po terminie, pojechałam po prostu na kolejne badania, a tu się okazało, że już ze szpitala nie wyjdę. W trakcie odczytu KTG zbiegli się lekarze, pielęgniarki, byli nerwowi, dziecku spadało tętno - mówiła w rozmowie z "Fashion Magazine". - Dostałam silne leki przeciwbólowe, więc dopiero, gdy raz zdarzyło mi się zapomnieć o wzięciu tabletki, poczułam, jak są one potrzebne. Obudziłam się w nocy z bólu, który był tak okropny, że pomyślałam, że otworzyła mi się rana - dodała.

Marta Żmuda-Trzebiatowska i komplikacje przy porodzie

Marta Żmuda Trzebiatowska w 2015 roku wzięła ślub z Kamilem Kulą. Zakochani mają dwójkę pociech - 5-letniego syna Brunona oraz 2-letnią córkę Paulinę. Aktorka w wywiadach wspomniała, że nie ma dobrych wspomnień z pobytu na oddziale porodowym. - Miałam trudny poród, który był rozczarowujący… ja sobie go wizualizowałam, wiedziałam, że znam swoje ciało, bo moje ciało jest moim narzędziem pracy. Wydawało mi się, że ja sobie przez to przejdę, że jestem do tego stworzona, ja wiem, jak oddychać… Generalnie, że nikt mi nie będzie mówił, jak mam rodzić. Niestety polskie szpitale nie ułatwiają nam - opowiadała w programie Magdy Mołek "W moim stylu". - Nie wiedziałam, co się dzieje po takim cięciu… prawdopodobnie to był baby blues, pamiętam, że w tym szpitalu czułam się jak widz w ostatnim rzędzie, że coś tam się dzieje w pierwszym rzędzie, jak mój mąż z położną radują się i oporządzają dziecko, a ja w tym w ogóle nie uczestniczę – dodała.

Anna Lewandowska o trudnym porodzie Klary

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski mają dwie córki Klarę i Laurę. Starsza pociecha gwiazdorskiej pary ma już 7 lat, natomiast młodsza niedawno skończyła 4 lata. Trenerka fitness często mówi w mediach o swojej przygodzie z macierzyństwem. Po latach okazało się, że pierwszy poród gwiazdy nie był najłatwiejszy.

- Pierwszy poród był bardzo ciężki, przeżyłam go ledwo… Dosłownie ledwo. Ordynator, jak przyszedł po porodzie uścisnąć mi dłoń, powiedział: dzięki pani przygotowaniu gratuluję pani, bo to było wskazanie do cesarskiego cięcia, ale pani dała radę - mówiła w "Dzień dobry TVN".

Joanna Krupa o komplikacjach przy porodzie

Joanna Krupa często mówi o macierzyństwie w mediach społecznościowych. Jej córka Asha-Leigh Nunes urodziła się 2 listopada 2019 roku i jest owocem miłości z Douglasem Nunesem.

- Pierwsze 35 minut miałam znieczulenie, ale widocznie lekarz zdecydował, że za wolno to wszystko idzie i zdecydował, żeby zmniejszyć to znieczulenie i wtedy największy ból na świecie, ale jak ona już była na moich piersiach, to ja byłam w niebie. To był najpiękniejszy moment mojego życia — opowiadała modelka w "Dzień Dobry TVN".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński, Piotr Molecki, Bartosz Krupa/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz