Gwiazdy

Lena Dunham zmaga się z nieuleczalną chorobą

Gwiazdy

Aktualizacja:
Lena Dunham - screen z instagrama

Lena Dunham cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną. Aktorka na swoim instagramowym profilu zdradziła, że zmaga się z zespołem Ehlersa-Danlosa. Jest to choroba przewlekła i wiąże się z wieloma objawami i symptomami o różnym stopniu zaawansowania. Chorzy cierpią na nadmierną elastyczność skóry, wiotkość stawów oraz są narażeni na niewydolność serca i kruchość narządów.

Lena Dunham słynie z otwartości. Aktorka od lat boryka się z problemami zdrowotnymi i niczego nie ukrywa. W 2014 roku, w swojej kontrowersyjnej autobiografii wyznała, że od dziecka cierpi na nerwicę natręctw oraz zaburzenia lękowe i w związku z tym przyjmuje antydepresanty. Rok temu wyznała, że ze względu na endometriozę poddała się zabiegowi usunięcia macicy. Kilka dni temu, na swoim Instagramie opublikowała zdjęcie, zrobione przez paparazzich. Została na nim uchwycona w domowym stroju z laską w ręku. Lena Dunhan dodała pod zdjęciem opis, w którym domyśla się, że ktoś, kto zrobił jej to zdjęcie chciał ją wprowadzić w zakłopotanie, jednak to nie w jej stylu. Aktorka w poście napisała, że zmaga się z przewlekłą chorobą genetyczną – zespołem Ehlersa-Danlosa.

>>> Zobacz więcej: Zespół Ehlersa–Danlosa – typy i objawy. Czy jest możliwe leczenie?

Aktorka w obszernym wpisie wyjaśniła m.in. dlaczego jest w takim stroju:

Mam na sobie piżamę. Szłam do samochodu, aby pojechać do lekarza, chciałam czuć się swobodnie

Lena Dunham jest reżyserką, scenarzystką, pisarką i aktorką. Niedawno zagrała w filmie u Quentina Tarantino. W głośnej produkcji "Pewnego razu... w Hollywood" wcieliła się w rolę Gypsy. W 2014 wydała książkę "Nie taka dziewczyna. Młoda kobieta o tym, czego "nauczyło" ją życie".

>>> Zobacz też:

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości