Gwiazdy

"Kobiety coraz częściej godzą się na gorszą pracę, gorszy związek i gorsze życie". Małgorzata Ohme live w DDTVN!

Gwiazdy

Aktualizacja:

Podczas wakacji trwa emisja "Dzień Dobry Wakacje". W tym czasie na Facebooku i Instagramie kontynuujemy codzienny cykl wakacyjnych live'ów DDTVNLIVE. Za nami pierwszy z nich - londyński spacer Ani Senkary i Mateusza Magi. We wtorek odbył się drugi live prowadzony przez Mateusza Hładkiego. Koniecznie zobaczcie, co Małosia Ohme zdradziła podczas rozmowy!

  • Kobiety w dzisiejszym świecie
  • Siła jest kobietą – bezwarunkowa miłość a wychowywanie dzieci
  • Hejt w polskim internecie
  • Co Małgosia Ohme lubi robić w wolnym czasie
  • O programie „Big Brother”

  Kobiety w dzisiejszym świecie

  Małgosia Ohme i Mateusz Hładki podczas drugiego wakacyjnego live'a rozmawiali na jeden z tematów, który psycholog poruszyła ostatnio na swoim blogu. Ohme mówiła o tym, że kobiety coraz częściej godzą się na gorszą pracę, gorszy związek i gorsze życie. Powodem jest to, że nie wierzą w siebie. W tym kontekście Małgosia zwróciła uwagę na dysproporcje w możliwościach, jakie mają mężczyźni i kobiety.

  Siła jest kobietą - bezwarunkowa miłość a wychowanie dzieci

  Małgosia była wychowywana w domu, nad którym pieczę sprawowały głównie kobiety. Opowiedziała o genogramach wykorzystywanych w psychoterapii, które pozwalają spojrzeć na tożsamość relacji w rodzinie. W kontekście siły drzemiącej w płci damskiej przedstawiła ten temat na przykładzie swojej rodziny. Mateusz zapytał co zrobić, aby wychować dziecko tak, by kochało siebie w zdrowy sposób, ale nie było opryskliwe i zapatrzone w siebie. Tak, aby jednocześnie miało łatwość adaptacji w społeczeństwie.

  (...) należy okazywać dziecku wielką bezwarunkową miłość. To miłość, która w zdrowy sposób pokazuje, że jesteśmy dostępni emocjonalni dla swojego dziecka, wspieramy je w kryzysach i akceptujemy bezwarunkowo. Nikt nigdy nie da tego później. Warto zastanowić się i uświadomić sobie, co wnosimy do relacji z dzieckiem. To jest dla dziecka jego fundament miłości własnej.

  Podczas rozmowy Małgosia odniosła się do kwestii odnalezienia balansu pomiędzy tym, co robimy dla siebie, a tym co robimy dla innych. Ważne jest to, aby dawać drugiej osobie do zrozumienia, że jest kochana. Dzieci z natury okazują miłość, ale gdy zostało odrzucone i posiada skojarzenia z odrzuceniem to może mieć później problemy z okazywaniem miłości. Dziecko buduje pierwszą relację z rodzicem i może to w przyszłości wpłynąć na relacje z innymi ludźmi.

  Hejt w sieci

  Hejt jest wszechobecnym zjawiskiem w polskim internecie. W kontekście Big Brothera Małgosia Ohme wypowiedziała się, w jaki sposób radzi sobie z negatywnymi komentarzami na swój temat.

  Uwielbiałam czytać komentarze w Big Brotherze. […] oswoiłam się z hejtem tak, że miałam już nawet swoich ulubionych hejterów. Dyskutowałam z nimi, dziękowałam, a nawet ich pozdrowiłam na wizji.

  Co Małgosia Ohme lubi robić w wolnym czasie?

  Małgosia zdradziła też, że jednym z jej ulubionych zajęć jest gotowanie i pieczenie ciast. Przyzwyczajenie do tej czynności wyniosła z domu:

  Pochodzę z domu kobiecego, gdzie były bardzo silne kobiety. To jest i dobre i złe, bo silne kobiety często przyciągają słabszych mężczyzn albo trudno jest im tych mężczyzn utrzymać w domu.

  O programie „Big Brother”

  Prowadząca reaktywowanego po latach programu „Big Brother” zdradziła, czym był dla niej sam udział w programie. Małgosia powiedziała, że było to dla niej wyzwanie, ale również fantastyczna przygoda i studium wiedzy o społeczeństwie, ponieważ okazało się to świetne źródło pod kątem poznawczym.

  Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze Gosia zdradziła Mateuszowi podczas rozmowy to koniecznie obejrzyjcie ponownie video z rozmowy.

  Zobacz także:

  DDTVN LIVE! Sprawdź, z kim możesz porozmawiać na żywo!

  Live z Mateuszem Magą - londyński spacer

  Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

  Pozostałe wiadomości