Gwiazdy

Podbiła serca widzów jako Beatka, siostra "BrzydUli". Kalina Janusiak rzuciła aktorstwo. "Spotkałam się z krytyką"

Gwiazdy

Kalina Janusiak dała się poznać szerszej publiczności w wieku 8 lat. Aktorka zadebiutowała wówczas w serialu "BrzydUla", gdzie zagrała Beatkę, siostrę Uli. Potem zniknęła z ekranów. W Dzień Dobry TVN była dziecięca gwiazda opowiedziała, co działo się w jej życiu przez ostatnie lata.

Kalina Janusiak o pracy na planie "BrzydUli"

Po 10 latach nieobecności na antenę TVN wrócił serial "BrzydUla". Produkcja ruszyła w niemalże niezmienionej obsadzie. Nastąpiła drobna zmiana - w rolę Beatki Cieplak, młodszej siostry głównej bohaterki, nie wciela się już Kalina Janusiak. Zastąpiła ją inna aktorka - Nel Kaczmarek.

W Dzień Dobry TVN Kalina Janusiak wspomniała pracę na planie serialu, kiedy była jeszcze dzieckiem.

- Wspaniale to wspominam. To była super przygoda. Praca z Julią Kamińską i z innymi aktorami... Mój tata też jest aktorem, więc dużo czasu spędzaliśmy razem na przygotowaniach do tej roli - powiedziała.

- Mało było w tym gry aktorskiej. Pierwszy casting wyglądał tak, że przyszłam, tupnęłam nogą i powiedziałam: "teraz ja!". Pan reżyser się roześmiał i dostałam rolę. Byłam bardzo otwarta i stanowcza. W ogóle nie traktowałam tego jako gry - dodała.

Kalina Janusiak: czym zajmuje się dzisiaj?

Kalina nie wiązała przyszłości z aktorstwem. Rola w "BrzydUli" nie sprawiła, że zamarzyła o karierze na całe życie. Wręcz przeciwnie. Życie na świeczniku nie okazało się być czymś dla niej.

- Miałam plany, żeby iść do szkoły aktorskiej. Jednak w 2 klasie liceum zorientowałam się, że lepiej czuję się w organizacyjnych rzeczach, w planowaniu. Pomyślałam, żeby studiować organizację produkcji filmowej. Teraz się tym zajmuję. Studiuję na drugim roku i pracuję w zawodzie. Od maja zaczynam pierwszy w życiu serial. To potworna presja czasu i stres. To najcięższe w tym wszystkim, żeby podejmować racjonalne decyzje. To duża odpowiedzialność - powiedziała Kalina.

- Lepiej czuję się w praktycznych zadaniach. Kiedy miałam 8 lat spotkałam się z krytyką. Wizja bycia ocenianej przez całe życie nie jest prosta. Nie chciałam tak żyć. To, co teraz robię, jest połączeniem tego, co daje mi satysfakcję i siłę z doświadczeniami z dzieciństwa - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości