Gwiazdy

Grażyna Torbicka o sytuacji branży kinematograficznej: „Związek między filmowcami i widzami został przerwany”

Gwiazdy

Pandemia koronawirusa wywarła ogromny wpływ na wszelkie sfery naszego życia. W niełatwej sytuacji znajduje się też branża filmowa. Na ten temat wypowiedziała się w Dzień Dobry TVN Grażyna Torbicka. Dziennikarka opowiedziała też o swojej współpracy ze Stowarzyszeniem "Tęcza".

Branża filmowa podczas pandemii

Obecna sytuacja sprawiła, że wiele planów filmowych zawieszono, zaś gotowe produkcje musiały być przeniesione do serwisów streamingowych. Wiele premier zostało też przełożonych na późniejsze miesiące, jak było to chociażby w przypadku najnowszych przygód Jamesa Bonda. O tym, co dzieje się w branży kinematograficznej, opowiedziała dziennikarka Grażyna Torbicka.

Związek między filmowcami i widzami został przerwany. Naturalnie oglądamy filmy w domu, ale jednak to pójście do kina, to zbiorowe przeżycie jest bardzo ważne

- zauważyła.

Podkreśliła też, że pandemia tylko uwypukliła to, jak bardzo brakuje zabezpieczenia dla wielu osób pracujących w branży filmowej. Chodzi m.in. o tantiemy. Poza tym wiele festiwali filmowych musiało zostać odwołanych. Na szczęście części z nich jednak przeniosła się do internetu i nad taką opcją zastanawia się również Grażyna Torbicka, która obecnie pracuje nad Festiwalem Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Grażyna Torbicka o współpracy ze Stowarzyszeniem "Tęcza"

Grażyna Torbicka użyczyła swojego głosu dla spotu Stowarzyszenia "Tęcza" (pełna nazwa: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza"). Dziennikarka opowiedziała, jak doszło do tej niezwykłej współpracy.

Ten moment był tak naprawdę jeszcze w grudniu ubiegłego (2019 - przyp. red.) roku. Ja byłam na takiej wigilii, podczas której spotkałam kilkanaście mam wychowujących właśnie dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami

- opowiadała dziennikarka.

Okazało się, że dziecko jednej z kobiet jest związane właśnie ze Stowarzyszeniem "Tęcza" i tak to się wszystko zaczęło. Grażyna Torbicka miała potem okazję odwiedzić siedzibę organizacji na Ochocie. Była pod wrażeniem pracy, jaka jest tam wykonywana na rzecz dzieci i pośrednio ich rodziców.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości