Aranżacje wnętrz

Salon połączony z kuchnią. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Aranżacje wnętrz

Kuchnia połączona z salonem to jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich. Takie rozwiązanie umożliwia jak najbardziej ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni, zapewnia wygodę i sprawia, że domownicy mogą spędzać więcej czasu razem. Jak zrobić to nowocześnie i z pomysłem? Pokazuje to Krzysztof Miruć, architekt z programu "Zgłoś remont".

Ola i Tomek odebrali mieszkanie w stanie surowym zamkniętym. Wykończenia wymaga jeszcze jego centralna część, salon i kuchnia, które deweloper zaplanował jako oddzielne pomieszczenia. Krzysztof Miruć połączy je w jedną dzienną przestrzeń w taki sposób, by zachować jak największy komfort korzystania z niej, a w kuchni zapewnić też maksymalną funkcjonalność.

Jak wydzielić kuchnię w salonie?

Mieszkanie składa się z bardzo dużej przestrzeni dziennej. Aby wstawić tu kuchnię, zaproponowałem wydzielenie jej półwyspem

– mówi architekt. – Dodatkowo nad częścią kuchenną obniżyliśmy sufit, co optycznie też wyodrębni strefę living roomu – dodaje.

Prace remontowe zaczęły się od gipsowanie ścian, gruntowania ich i malowania. – Następnie układamy się finish-deskę, czyli wykończoną podłogę. Po jej ułożeniu mamy skończone mieszkanie. (...) Wylewka musi być bardzo sucha, żeby deska nie zaczęła pracować – przestrzega ekspert.

Ponadczasowość i elegancja

Krzysztof Miruć nie ukrywa, że mankamentem otwartych kuchni jest zapach, który mimo okapu roznosi się po całym domu.

Właściciele mieszkania nie dostrzegają jednak żadnych wad w zaproponowanym rozwiązaniu. Są zachwyceni i zauważają, że w łączonym pomieszczeniu jest sporo miejsca. - Kuchnia jest dużo większa od tej, którą mieliśmy. Podoba mi się półwysep, można gotować i patrzeć na salon – mówi Tomek.

Zaprojektowana kuchnia wygląda imponująco. Zastosowano w niej kontrastowe zestawienie neutralnych barw bieli oraz czerni, co zapewnia efekt elegancji i jest ponadczasowe. Całości dopełnia przemyślane oświetlenie. Zobacz efekty w materiale wideo.

"Zgłoś remont" na HGTV - o czym jest program

"Zgłoś remont" to niezła gratka dla miłośników designu. W programie architekt Krzysztof Miruć podejmuje naprawdę duże wyzwania, m.in. zamienia puste, deweloperskie wnętrza w przytulne przestrzenie gotowe do zamieszkania. Krzysztof nie boi się remontów starych mieszkań. W jednym z odcinków na naszych oczach kawalerkę w kamienicy przeobraził w nowoczesne 3-pokojowe mieszkanie. Projektant podejmuje się remontów pojedynczych pomieszczeń, jak salon, łazienka czy pokój nastolatki. Program "Zgłoś remont" to także wyjątkowa okazja, żeby podejrzeć pracę architekta od kuchni i dowiedzieć się, jak samemu urządzić wnętrze ze smakiem.

"Zgłoś remont" - gdzie obejrzeć?

Program dostępny jest na antenie HGTV (emisja w sobotę o 22:00 i niedzielę o 16:30) oraz online na platformie VOD player.pl.

Zobacz także:

Zaskakujący finał "Hotelu Paradise 3". Kto wygrał? "Jesteśmy w tym wszystkim razem"

Największe błędy w czasie śniadania w hotelu. Mało kto wie, jak powinno się prawidłowo jeść pieczywo

Wiemy, kto poprowadzi pierwszy gejowski program randkowy w Polsce. "Każdy chce kochać i być w związku"

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Pozostałe wiadomości