Zdrowotne działanie sauny udowodniono już w starożytności, a z możliwości zażywania w niej relaksu korzysta się na całym świecie do dziś. Choć sauny spotyka się głównie w SPA, istnieje również możliwość wybudowania własnej, przydomowej łaźni. Czy warto zbudować saunę w domu? Jaką wybrać?

  Oświetlenie do kuchni najlepiej wybierać wedle sugestii projektanta wnętrz, by zwiększyć funkcjonalność pomieszczenia. Samemu trudno jest wybrać pomiędzy praktycznością, niebanalnym wyglądem a odpowiednim klimatem wnętrza. Jak wybrać oświetlenie kuchenne, które spełni oczekiwania?

  W czasie pandemii wszyscy liczą na zmiany, chociażby w domach. Stąd wiele osób w tym czasie decyduje się na przemeblowanie. Wnętrze bardzo łatwo można odmienić za pomocą kilku gadżetów. Jak to zrobić? Kilka pomysłów zaprezentował nam architekt Krzysztof Miruć, prowadzący program "Zgłoś remont". Z pomocą przychodzi też nowa aplikacja Insbay.

  Na działki zawitała jesień i nie ma na to rady. Na szczęście nie jest to powód do smutku. To właśnie teraz w naszych ogrodach pięknie wyglądają ozdobne kapusty, na których o poranku osadzają się kropelki rosy. O tej porze roku warto także pamiętać o cebulkach wiosennych kwiatów. Co sadzić jesienią? Na to pytane odpowiedział nam Łukasz Skop.

  Białe ściany to trend, który jest na topie od lat. Sprawdza się w stylu skandynawskim czy prowansalskim. Łatwo dopasować do niego każdy rodzaj mebli. Zdecydowanie większą zagwozdką jest odwrotna sytuacja. Nie każdy bowiem wie, jakie ściany do białych mebli będą prezentowały się najlepiej.

  W Japonii stworzono torebkę, którą bezpiecznie mogą jeść jelenie. Plastikowe opakowania, pozostawiane przez turystów są bowiem dla zwierząt śmiertelnym zagrożeniem - poinformował serwis internetowy BBC News.

  Kasia Tusk od wielu lat jest wpływową blogerką lifestylową. 33-latka regularnie na swoim blogu dzieli się najlepszymi przepisami kulinarnymi, a także pokazuje stylizacje i piękne wnętrza - również w swoim domu. Jak wygląda jej salon? Kasia pokazała go na Instagramie.

  Materiały do wykonania dekoracji możemy znaleźć wszędzie. Magda Borowiak-Wróblewska szuka ich w lesie, bo jak twierdzi, lubi do wnętrz wprowadzać trochę natury. W Dzień Dobry TVN Magda pokazała, jak samodzielnie wykonać tablice z plastra drewna.

  Ręczne malowanie porcelany to doskonała forma upiększenia naczyń i nadania im oryginalności. Trwałe dekorowanie umożliwiają dwa rodzaje farb: do wypiekania i do nakładania na mokro. Sprawdź, jak wybrać dobre farby do malowania porcelany.

  Jesienne dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Szczególnie jeżeli możemy to robić w towarzystwie ostatnich kwitnących słoneczników ozdobnych czy płonących na różowo krzewów trzmieliny oskrzydlonej. To dobry moment, by posadzić sadzonki drzew i krzewów owocowych oraz zrobić porządki tam, gdzie przez cały rok nie mieliśmy na to czasu. Pora też zająć się kompostownikiem.

  Kiedy młody pies pojawia się w domu, wymaga uwagi, jak dziecko. Niektórzy biorą nawet wolne z pracy, żeby się nim opiekować. Jak wychować szczeniaka? Bartek Jędrzejak sprawdzał to w otoczeniu kilkunastu uroczych, malutkich berneńczyków.

  Przetwory pozwalają nam poczuć odrobinę lata nawet w środku zimy. Tego uczyły nas już nasze babcie. Jak jednak zorganizować domową spiżarnię, by się w niej nie pogubić? Zdradza Agnieszka Witkowska w ramach naszego cyklu "Sama to ogarniesz".