Czajnik z regulacją temperatury to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów czajników elektrycznych. Pozwala on bowiem na podgrzanie wody do konkretnej temperatury, co natomiast ułatwia przygotowanie wielu dań i napojów. Jak działa czajnik z regulacją temperatury i jak go wybrać?

  Jakość powietrza, którym oddychamy ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Były prowadzone na ten temat badania – naukowcy jednoznacznie przyznają, że zanieczyszczenia i zła jakość powietrza przekłada się negatywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale także na stan psychiczny.

  Lampki stolikowe mogą dodać przytulności ciemnym kątom mieszkania i posłużyć za ozdobę, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Nie trzeba wcale kupować nowej, żeby wyglądała efektownie i stylowo. Jak samodzielnie odnowić lampę z odzysku? Krok po kroku pokazała to w naszym programie architektka wnętrz Magda Borowiak-Wróblewska.

  To, że transfuzja krwi niejednokrotnie może uratować życie, wie każdy. A czy zdajecie sobie sprawę, że zwierzęta również mogą zostać dawcami? Weterynarz Marcin Garbal wyjaśnił, dlaczego pupila warto zapisać do banku krwi dla zwierząt oraz jak w praktyce przebiega taki proces.

  Inteligentny dom to rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort. Za pomocą zintegrowanego systemu można między innymi sterować urządzeniami gospodarstwa domowego, kontrolować instalację elektryczną oraz sprawnie zarządzać alarmem. To doskonała inwestycja.

  Wyspa kuchenna to coraz częściej spotykany element wystroju wnętrz. Rozwiązanie to może stać się inspiracją do rodzinnego gotowania oraz wspólnego spożywania posiłków. Dzięki niemu przestrzeń staje się bardziej funkcjonalna i jednocześnie przytulna.

  Uniwersytet Helsiński i stowarzyszenie Wise Nose Finland przeprowadziły w Finlandii udane doświadczenia, z których wynika, że psie nosy doskonale wykrywają u ludzi COVID-19. Do pilotażowego badania zgłosili się właściciele lapońskiej wioski w Borowicach, dzięki czemu ich czworonożni przyjaciele - Sampo i Kalev mają szansę być pierwszymi w Polsce psami, które zostaną wykorzystane do walki z koronawirusem.

  Pralka w łazience nie zawsze prezentuje się dobrze, ale jest tam niestety niezbędna. Jak zabudować pralkę, aby wyglądała estetycznie, a łazienka nie straciła wizualnie na jej obecności? Poznaj kilka sprawdzonych rozwiązań.

  Pogoda często lubi nas zaskakiwać, warto więc do sezonu zimowego przygotować się trochę wcześniej i wyciągnąć z szafy zakurzone kurtki. Jak je wyprać, by pierze, którymi są wypełnione, nie uległo zbiciu? Sprawdzone sposoby zdradziła nam dziennikarka i autorka poradników Małgorzata Świgoń.