Ambrowiec to bardzo dekoracyjne drzewo liściaste, które coraz częściej bywa sadzone w naszych ogrodach. Na rynku mamy wiele gatunków i odmian, dzięki czemu możemy dobrać drzewo idealnie pasujące do naszej działki.

  Opryski to prosty zabieg rozpylania wybranej substancji na rośliny. Pełni różne funkcje – chroni przed działaniem szkodników i rozwojem chorób, a opryski przeciw kleszczom pomagają zmniejszyć ryzyko występowania tego groźnego pasożyta na użytkowanym przez nas obszarze.

  Konczita to emerytowany psi funkcjonariusz policji. W programie Dzień Dobry TVN Katarzyna Olkowicz, dziennikarka i autorka książki "Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych" oraz Aldona Bandzul, przewodnik psa służbowego KSP opowiedziały o życiu tych czworonogów.

  Koty rasy Maine Coon są duże, mają gęstą sierść i charakterystyczne uszy, dzięki którym nazywane są często rysiami. Wielkość kota rysia jest imponująca - największe ważą nawet kilkanaście kilogramów. Maine Coon prezentuje się okazale, jest przyjacielski, a swym zachowaniem często przypomina psa. Zdarza się, że opiekunowie uczą ich aportować, turlać się i przychodzić na komendę.

  Kameleon jemeński naturalnie występuje na obszarach Półwyspu Arabskiego, Afryki (Jemen, Arabia Saudyjska) i Madagaskaru. Lubi tropikalny klimat. Żyje na drzewach, skałach i w zaroślach. Gatunek ten jest objęty konwencją waszyngtońską CITES.

  Zabawki dla chomika to jeden z podstawowych elementów, który powinny znaleźć się w klatce tego małego zwierzaka. Ich głównym zadaniem jest zaspokajanie potrzeby aktywności fizycznej gryzonia. Ruch jest ważny zarówno ze względu na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne chomika. Im więcej zabawek i atrakcji do dyspozycji, tym lepiej.

  Gekon lamparci to piękna jaszczurka, chętnie hodowana przez terrarystów. Nie tylko jej efektowny wygląd sprawia, że jest tak popularna, ale również łagodny charakter i łatwość w oswojeniu. Dowiedz się, jak pielęgnować gekona lamparciego.

  Bidet powstał we Francji w XVII wieku, a służy do mycia okolic krocza po skorzystaniu z toalety. Za jego posiadaniem przemawiają nie tylko względy higieniczne, ale i zdrowotne.

  Monogamia to pojęcie rozumiane w różny sposób przez nauki humanistyczne i ścisłe. We współczesnym świecie monogamia jest wciąż najbardziej rozpowszechnionym typem związków, chociaż w ostatnich latach coraz częściej mówi się o związkach otwartych, poligamicznych.

  Akwarium dla rybek to popularny i atrakcyjny dodatek do mieszkania, który wymaga naszego zaangażowania i podstawowej wiedzy. Popularne zbiorniki wodne odchodzą do lamusa na rzecz akwarium wiszącego i holenderskiego, ale czy słusznie?