Marcin Tyszka to jeden z najbardziej znanych fotografów mody, którego zdjęcia trafiały już do takich magazynów jak „Vogue”, „Harper's Bazaar”, „Elle”, „L'Officiel” czy „Vanity Fair”. Drugim jego zamiłowaniem jest design, a idealne odzwierciedlenie tej pasji stanowi kampania, jaką Marcin prowadzi wraz z marką Maxfliz. Zobacz, co wyniknęło z tej wyjątkowej współpracy!

  Fretki to zwierzęta bardzo przyjazne i kontaktowe, ale równie żywiołowe i psotne. Kiedy chodzą po domu, trzeba ich nieustannie pilnować, żeby nie zrobiły sobie krzywdy. Podczas nieobecności lub snu opiekuna przyda się przestronna i dobrze wyposażona klatka dla fretki.

  Na temat karmienia kotów istnieje wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Jak powinno wyglądać karmienie małego kota, a jak dorosłego? Jak prawidłowo karmić pupila, by zapewnić mu zbilansowaną dietę? Czy można zdać się na instynkt zwierzaka? Lepiej gotować samodzielnie czy zdać się na gotową karmę?

  Klatka dla gryzoni jest domem naszych domowych pupili. Należy zadbać o to, aby była komfortowa i dawała zwierzętom poczucie bezpieczeństwa. Ważne są zarówno jej wymiary, jak i odpowiednie wyposażenie. Poza podstawowymi elementami powinna ona obejmować również zabawki, aby zwierzę się nie nudziło.

  Fatsja japońska jest rośliną doniczkową. Ze względu na swoje okazałe rozmiary i ogromne, rozłożyste liście wykorzystuje się ją od ponad wieku jako domową roślinę ozdobną. Jest prosta w uprawie i utrzymaniu. Wymaga minimum uwagi w pielęgnacji. Fatsja japońska bywa celem ataków szkodników i chorób, ale mimo to jest rośliną bardzo odporną, także na warunki środowiska i temperaturę.

  Kalmia szerokolistna, obok kalmii wąskolistnej i wielolistnej, to jeden z trzech najczęściej występujących gatunków zimozielonych w polskich ogrodach. W naturalnym środowisku spotyka się ją na obszarach Ameryki Północnej i na Kubie. Należy do grupy roślin wrzosowatych, które pięknie prezentują się na rabatach i w towarzystwie rododendronów. Jakie wymagania uprawowe ma kalmia szerokolistna i jak dbać o jej sadzonki w polskim klimacie?

  Łagodna natura, niewielkie rozmiary i piękne umaszczenie z pewnością mają duży wpływ na popularność chomika Roborowskiego. Cena, jaką trzeba zapłacić za zwierzątko, również nie jest wysoka, co sprawia, że gatunek tego chomika często wybierany jest do hodowli domowej. Przed zdecydowaniem się na chomika Roborowskiego warto wiedzieć, jakie ma wymaganie i w jaki sposób go oswoić.

  Jeż pigmejski może być hodowany w domu. Co trzeba wiedzieć o tych zwierzętach? Od czego zacząć swoją przygodę z ich hodowlą? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Piotrem Mindą i Mileną Żytą, którzy hodują jeże pigmejskie.

  Papuga nimfa to jeden z najczęściej wybieranych przez polskich hodowców gatunków. Decyduje o tym nie tylko ciekawy wygląd tego ptaka – występuje w różnych odmianach barwnych, ale również łatwość w hodowli i kontaktowość. Nimfy mogą mieszkać zarówno w wolierze wewnętrznej, jak i zewnętrznej, o ile jest ona zadaszona.

  Górskie kwiaty rzadko spotyka się w ogrodach, zwłaszcza, że część z nich jest chroniona i trudno dostępna. Jednak to właśnie takie gatunki zasługują na największą uwagę, szczególnie w tych ogrodach, w których gleba nie jest najlepszej jakości i nie można zasadzić w niej bardziej wymagających kwiatów. Alternatywą dla roślin prawnie chronionych, których nie można sprowadzić na swoją działkę z ich naturalnego miejsca występowania, jest dębik ośmiopłatkowy. Jak wygląda roślina i dlaczego warto ją uprawiać?

  Kojec dla psa w domu łączy funkcje odpoczynku i bezpieczeństwa. Warto wprowadzić go do mieszkania już na wczesnym etapie życia psa. Spełnia swoje zadanie szczególnie w przypadku niesfornych szczeniaków. Chroni samego psa i otoczenie. Najpopularniejsza jest klatka kennelowa dla psa. Jak wybrać dobry kojec dla psa do mieszkania?

  Aby pies był zdrowy i miał energię do zabawy, należy zapewnić mu odpowiednio zbilansowaną dietę. Jednym z rynkowych hitów jest karma bezzbożowa dla psów. Jej producenci zapewniają, że to najbardziej naturalny sposób na odżywianie ukochanego czworonoga. Czym kierować się przy wyborze karmy?