Dom

  Akwarium, postawione w salonie lub w centralnym punkcie naszego mieszkania, przyciąga uwagę. Prócz pięknych okazów ryb i roślin, które w nim żyją, warto zadbać o jego dekorację. Wykorzystując ciekawe elementy w prosty sposób, można stworzyć nietypową dekorację naszego mieszkania. Dekoracje akwarium powinny również spełniać rolę użytkową i jak najbardziej imitować naturalne środowisko występowania rybek.

  Kameleony jemeńskie to jedne z największych przedstawicieli swojej rodziny, na wolności osiągające nawet 65 cm długości. Gady można spotkać na Półwyspie Arabskim, szczególnie na wzniesieniach. Ile kosztuje kameleon jemeński? Cena za jednego osobnika to najczęściej kilkaset złotych.

  Wielu z nas ceni sobie rośliny, które są nie tylko ozdobne, ale mają także praktyczne zastosowanie. Dobrym przykładem jest oliwnik baldaszkowaty, który nie jest jeszcze zbyt popularny w polskich ogrodach. Warto jednak poznać go bliżej.

  Wśród berberysów można wyróżnić ponad 400 różnorodnych gatunków i jeszcze więcej odmian. Jednym z najatrakcyjniejszych i często sadzonych w polskich ogrodach jest berberys "Erecta", charakteryzujący się liśćmi, pięknie przebarwiającymi się w okresie jesiennym. Jak powinno wyglądać przycinanie berberysów i czy roślina nadaje się na żywopłot? Poznaj jej najciekawsze sposoby zastosowania, wymagania oraz zasady pielęgnacji.

  Pies to przyjaciel, wierny kompan i członek rodziny. Święto ustanowione na jego cześć ma za zadanie zwrócić uwagę na wszystkie psy, nawet te bezpańskie i nieszczęśliwe. Pies ma zbawienny wpływ na zdrowie psychiczne człowieka, stąd pomysł na dogoterapię, stosowaną często w leczeniu depresji.

  Sierpień to czas kiedy hortensje prezentują w pełnym rozkwicie swój legendarny urok. Do największej hodowli tych kwiatów w Wojsławicach wybrał się Piotr Wojtasik. Skąd wzięła się nazwa tych niezwykłych roślin, i w jakich warunkach czują się najlepiej, opowiedziała Małgorzata Gębala.

  Ubrania, nawet białe, na których są plamy z rdzy, nie muszą od razu trafić do kosza. Istnieją domowe sposoby, dzięki którym da się wyczyścić plamy z rdzy bez pozostawienia śladu. Sprawdź, jak skutecznie pozbyć się tych zanieczyszczeń.

  Lasy wokół Czarnobyla są rajem dla wielu zwierząt. Nie muszą tam mierzyć się z obecnością człowieka, gdyż teren ten został niemal zupełnie opuszczony. Wkrótce tamtejszą faunę zasilą również polskie żubry. Ma to zapobiec ich wyginięciu. Na czym dokładnie polega projekt metapopulacji?

  Naparstnica to ozdoba bylina, która poprzez samodzielne rozmnażanie może w niezwykły, nieregularny sposób ozdobić niejeden przydomowy ogród. Chętnie wybierana przez florystów jako główny bohater bukietów. To okazała, wysoka roślina, z intensywnie kolorowymi kwiatami przypominającymi kształt naparstków lub dzwonków, które układają się w puszyste grona. Uprawa naparstnicy nie wymaga szczególnych umiejętności ogrodnicznych. Często dotykają ją choroby, jednak jeśli właściwie ją zabezpieczymy, przez kilka lat będzie ozdobą ogrodów.