Dom

  Dom

  Szkodniki roślin to istne utrapienie każdego ogrodnika. Choć zazwyczaj mają niewielkie rozmiary, to mogą wyrządzić wiele szkód. Jednymi z popularnych szkodliwych owadów są miseczniki. Sprawdź, jak sobie z nimi radzić.

  Uprawa bonsai to hobby państwa Kurowskich. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby opowiedzieli o sposobach pielęgnacji i podcinaniu drzewek, które - jak się okazuje - jest niezwykle istotne. Co jeszcze należy wiedzieć o tej niezwykłej sztuce?

  Grupa byków uciekła kilka dni temu z hodowli w Starym Lesie w województwie opolskim. Z 33 osobników udało się schwytać 20, pozostałe wciąż są na wolności. Czy bydło jest zawsze takie rogate? Czy stado byków na gigancie jest niebezpieczne? Jakie są zwyczaje tych zwierząt? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał lekarz weterynarii Michał Barczykowski.

  Dereń Cornus mas to ozdobne, owocujące drzewko, często wykorzystywane do aranżacji żywopłotu. Jest jedną z najbardziej odpornych roślin. Nie tylko radzi sobie ze szkodnikami i chorobami, ale nie straszne są mu też mrozy, susza i wiatr. Cornus mas rodzi cierpkie i kwaśne owoce, które wykorzystywane są do produkcji konfitur i dżemów. Jest prosty w uprawie i pielęgnacji.

  Zbliżają się wakacje i wiele osób planuje zabrać na wyjazd swojego psa. Jednak, aby taka podróż była maksymalnie komfortowa zarówno dla nas, jak i dla zwierzaka trzeba się do niej odpowiednio przygotować. O czym trzeba pamiętać? Jakich błędów nie popełniać? O tym w Dzień Dobry TVN mówił behawiorysta Radosław Ekwiński.

  Tojeść rozesłana (Lysimachia nummularia) to wieloletnia roślina należąca do rodziny pierwiosnkowatych. W naturalnym środowisku można ją spotkać w Europie, na Kaukazie i w zachodniej części Azji. Jakie występują odmiany tojeści rozesłanej?