Dom

  Patyczak rogaty to popularny owad hodowlany, który zachwyca nietuzinkowym wyglądem i zdolnościami kamuflażu. Opieka nad patyczakami i odżywianie ich nie należą do skomplikowanych i problematycznych. Co jedzą patyczaki hodowane w warunkach domowych?

  Pyton królewski to jeden z najmniejszych przedstawicieli rodziny pytonów, czyli węży dusicieli. Naturalnie występuje na sawannach i w lasach deszczowych Środkowej oraz Zachodniej Afryki. W hodowli domowej wymaga warunków klimatycznych zbliżonych do tych występujących w miejscu jego bytowania.

  We wrocławskim ogrodzie zoologicznym znajduje się wiele gatunków ptaków, które najchętniej nie wychodziłyby z kąpieli. Ptaszarnia jest tam jednym z najstarszych budynków zoo, mającym ponad 150 lat, który niedawno został odrestaurowany. Opiekunem ptaszarni jest Krzysztof Kałużny, który w programie opowiedział o kilku ciekawych okazach.

  Afrykarium jest największą atrakcją wrocławskiego ZOO. W basenach i akwariach można zobaczyć wiele gatunków zwierząt oraz przedszkole dla płaszczek. - Trzy gatunki płaszczek postanowiły nas obdarować maluchami - mówi Jakub Kordas, kierownik akwariów.

  Prawidłowe karmienie szczeniaka ma duży wpływ na jego rozwój i zdrowie. Pożywienie powinno być podawane w równych odstępach czasu, niezbyt dużych ilościach i zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Karma dla szczeniąt powinna być wysokiej jakości i mieć naturalny skład.

  Pojawienie się nowego domownika zawsze stanowi ważne wydarzenie. W przypadku kota należy zaopatrzyć się w szereg akcesoriów, które nie tylko ułatwią pupilowi aklimatyzację w nowym domu, ale dodatkowo umożliwią zaspokajanie codziennych potrzeb. Podstawowe elementy to kuweta i karma dla kota. Szeroki asortyment produktów w sklepach nie ułatwia podjęcia decyzji. Na co należy zwracać uwagę i jak znaleźć potrzebny model?

  Kwiaty i rośliny doniczkowe są piękną ozdobą domu. Zielone liście ożywią każde pomieszczenie i sprawią, że będzie bardziej przytulne. Jednak zbyt ciepła temperatura, brak światła lub nieumiejętne podlewanie mogą sprawić, że liście zaczną żółknąć i stracą swój urok. Jak tego uniknąć?

  Anna Jajus od wielu lat opiekuje się kotami, które straciły dom na skutek śmierci opiekuna lub z powodu innych, równie przykrych okoliczności. Zwierzęta wymagające opieki medycznej znajdują schronienie w mieszkaniu 85-letniej opiekunki, pozostałe przebywają w tak zwanym Przytulisku. Emerytka z Gliwic potrzebuje pomocy, ponieważ zmaga się z poważnymi problemami, które utrudniają jej wypełnianie wyjątkowej misji.

  Remonty są różne. Jedne wymagają zdzierania tapet, zdejmowania podłóg i cekolowania ścian, inne natomiast polegają wyłącznie na kosmetycznym odświeżeniu pomieszczenia. W przypadku każdego z nich istotną czynnością okazuje się malowanie sufitu. Niektórzy żyją w przekonaniu, że to, jak wygląda sufit, nie ma większego znaczenia. W końcu kto będzie mu się przyglądał? Trzeba jednak mieć świadomość, że źle pomalowany sufit zauważy dowolna osoba, która wejdzie do odnowionego pokoju.

  Umywalka stanowi niezbędny element wyposażenia każdej łazienki, jednak obok funkcji praktycznych, przypisuje się jej także rolę ozdoby pomieszczenia. W bogatej ofercie sklepów budowlanych znajduje się wiele modeli, różniących się między sobą kolorem, kształtem i techniką montażu. Jak wybrać ten właściwy?

  Marcin Tyszka to jeden z najbardziej znanych fotografów mody, którego zdjęcia trafiały już do takich magazynów jak „Vogue”, „Harper's Bazaar”, „Elle”, „L'Officiel” czy „Vanity Fair”. Drugim jego zamiłowaniem jest design, a idealne odzwierciedlenie tej pasji stanowi kampania, jaką Marcin prowadzi wraz z marką Maxfliz. Zobacz, co wyniknęło z tej wyjątkowej współpracy!

  Fretki to zwierzęta bardzo przyjazne i kontaktowe, ale równie żywiołowe i psotne. Kiedy chodzą po domu, trzeba ich nieustannie pilnować, żeby nie zrobiły sobie krzywdy. Podczas nieobecności lub snu opiekuna przyda się przestronna i dobrze wyposażona klatka dla fretki.

  Na temat karmienia kotów istnieje wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Jak powinno wyglądać karmienie małego kota, a jak dorosłego? Jak prawidłowo karmić pupila, by zapewnić mu zbilansowaną dietę? Czy można zdać się na instynkt zwierzaka? Lepiej gotować samodzielnie czy zdać się na gotową karmę?

  Klatka dla gryzoni jest domem naszych domowych pupili. Należy zadbać o to, aby była komfortowa i dawała zwierzętom poczucie bezpieczeństwa. Ważne są zarówno jej wymiary, jak i odpowiednie wyposażenie. Poza podstawowymi elementami powinna ona obejmować również zabawki, aby zwierzę się nie nudziło.