Młode i wiekowe, bujne i dopiero wschodzące, te nadprogramowe albo po prostu niechciane – wszystkie rośliny doniczkowe, zamiast wyrzucać, można oddać do wybranego Punktu Adopcji Roślin, stworzonego w ramach wspólnej akcji marek WOKAS i Bricomarché w sześciu miastach Polski. Chętni, każdą z tych roślin mogą zabrać pod swój dach – zupełnie za darmo! Ale to jeszcze nie wszystko. Aby ułatwić adopcyjne początki, każda osoba, która zdecyduje się na przygarnięcie kwiatów, otrzyma 50 proc. zniżki na ziemię uniwersalną WOKAS SMART 5l.

  Zbliża się weekend majowy, czas wypoczynku oraz rodzinnych wyjazdów. Coraz więcej osób decyduje się na zabranie ze sobą czworonożnych przyjaciół. W naszym studiu gościła behawiorystka Sonia Maciuszek, która podzieliła się wskazówkami, jak przygotować zwierzęta do podróży. Na co zwrócić uwagę? Jak zmniejszyć stres pupila, aby podróż była znośna dla niego i właściciela?

  Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Krakowa, by odkrywać kolejne piękne mieszkania naszych widzów. To, w którym zagościła, można by rzec, jest międzynarodowe. Kryje w sobie przedmioty przywiezione z różnych zakątków świata. Całkiem sporo tam również Francji. Nie bez powodu, Magda, jego właścicielka jest romanistką.

  Pandemia trwa w najlepsze, a my pozostajemy w domach, w których robimy wszystko – pracujemy, spędzamy wolny czas, śpimy, jemy… I chcemy robić to wszystko, oddychając czystym powietrzem. Jak zadbać o jakość powietrza podczas home office?

  W tym sezonie szczególnie dużo czasu spędzamy na balkonach i tarasach. Zdarza się, że przy urządzaniu wnętrz, o tej przestrzeni zapominamy. Warto poświęcić jej trochę czasu i zaaranżować ją na nowo.

  Shih tzu to pies o przyjaznym, łagodnym usposobieniu. Jest żywiołowy, aktywny i wesoły, choć nie stroni też od wylegiwania się na kanapie lub kolanach właścicieli. Może być przyjacielem dorosłych i dzieci, ale trzeba uważać na uczucia shih tzu – pies ten bywa niezwykle wrażliwy.

  Wiosną w przyrodzie dużo się dzieje. Roślinność budzi się do życia, a zwierzęta zaczynają okres godowy. Wśród nich są także żaby, które, aby mogły złożyć jaja, muszą przedostać się do zbiornika wodnego. Niestety podczas tej podróży czyha na nie wiele niebezpieczeństw. Na szczęście są osoby, które dbają o ich bezpieczeństwo.

  Ogród od zawsze kojarzy się ze spokojem i powrotem do natury. Każdy, kto marzy o ukwieconym skrawku ziemi, chciałby, aby festiwal kolorów trwał od wczesnej wiosny do pierwszych przymrozków. Jak osiągnąć taki efekt? Zainspiruj się pomysłami pani Bożeny z programu "Nowa Maja w ogrodzie".

  Alergia dla wielu osób jest poważnym problemem, który uniemożliwia opiekę nad czworonogiem. Warto jednak wiedzieć, że bardzo często to nie sierść jest alergenna, ale skóra albo ślina zwierzaka. Dlatego pies dla alergika wcale nie musi być bezwłosy. Istnieje wiele ras psów, których obecność w domu jest bezpieczna nawet dla osób z uczuleniami. Jakie to psy?

  O lagunie, który pojawił się na jednym z krakowskich osiedli pisał cały świat. Choć tajemnicze "zwierzę" okazało się być rogalikiem, który utknął między gałęziami, to praca osób z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami nie należy do zabawnych. Z czym stykają się na co dzień? Czy historia z lagunem ma szansę odmienić los bezdomnych zwierząt? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Pauliną Bobą i Adamem Trochałą z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

  Zacieniony ogród to zmora wielu miłośników roślin. Zagospodarowanie przestrzeni, do której rzadko dociera słońce, jest nie lada wyzwaniem. Nierzadko ta część ogrodu pozostaje zaniedbana. Rzeczywiście nie wszystkie rośliny dobrze zniosą takie warunki, jednak z całą pewnością jest ich na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie.

  Łazienka - prawdziwa zmora większości mieszkań w Polsce. Mała, ciasna, niepraktyczna, nieustawna, a mimo to jakoś udaje nam się ją zagracić. Czasem przypomina PRL-owski skansen przeszłości słusznie minionej, czasem bliżej jej do eklektycznego misz-maszu (czyt. chaosu artystycznego). Jak sprawić, by łazienka była jednak funkcjonalna? Pomoże nam w tym Krzysztof Miruć - pasjonat urządzania praktycznych wnętrz.