Dom

  Kanarek to jeden z najpopularniejszych ptaków hodowanych w domach. Jest świetnym towarzyszem człowieka ‒ potrafi reagować na swoje imię i umilać czas właścicielowi pięknym śpiewem. Jak jednak dbać o tego małego ptaszka, aby żył w zdrowiu jak najdłużej? Dowiedz się, jak pielęgnować kanarka, jakie są jego odmiany i na co może chorować.

  Piłka dla psa to doskonała rzecz wspomagająca rozwój zwierzęcia i urozmaicająca codzienną zabawę. Pomaga psu rozładować napięcie, wzmacnia jego więź z właścicielem, ale też zmusza do myślenia i rozwiązywania łamigłówek. Powinna być wykonana z wytrzymałych i odpornych na gryzienie i szarpanie materiałów, dlatego najlepiej sprawdzi się piłka gumowa.

  Obowiązkowe szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie - wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał rozporządzenie. Zgodnie z nim, koci opiekunowie muszą zaszczepić swoich pupili w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez kota trzeciego miesiąca życia. Jak często trzeba powtarzać szczepienie?

  Wśród zwierząt trzymanych w domu oprócz kotów, psów czy chomików pojawia się także papuga falista. Te kolorowe, wesołe ptaki są wyjątkowo wdzięcznymi i mało wymagającymi towarzyszami. Odpowiednio pielęgnowane mogą żyć nawet 15 lat. To mały ptak, którego długość ciała wraz z ogonem nie przekracza 20 cm. W naturze papuga falista ma zawsze zielone upierzenie.

  Długość psiego życia znacząco się wydłuża. Wszystko dzięki temu, że właściciele czworonogów karmią je rozsądniej i lepiej – wykorzystują karmę wysokiej jakości, bogatą w składniki odżywcze, a nie odpadki ze stołu, tak jak miało to miejsce kiedyś. Mają też wiedzę na temat tego, jakie witaminy dla psa są niezbędne.

  3 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy, dzięki którym można zbudować dom jednorodzinny do 70 metrów kwadratowych bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Przewidziano także możliwość korzystania z darmowych projektów. Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc postawić taki dom? Co się zmieni w prawie?

  Wszystkie odmiany ptasznika posiadają jad o złożonym składzie, który jest toksyczny dla wielu gatunków kręgowców i bezkręgowców. Wśród ludzi brak jest udokumentowanych przypadków śmierci w wyniku pokąsania przez ptasznika. W przypadku pająków o silniejszym jadzie mogą wystąpić wymioty i bóle głowy.

  Środowiskiem naturalnym leniwców są lasy porastające obszar Ameryki Południowej, jednak miłośnicy tych niezwykłych zwierząt mogą spotkać je także w wybranych ogrodach zoologicznych. Nadrzewne ssaki uznawane są za wyjątkowo opieszałe i nieskore do działania, ale ich nawyki nie mają nic wspólnego z lenistwem. W Dzień Dobry TVN przekonywał o tym znany miłośnik przyrody, Marcin Kostrzyński.

  Posłanie dla małego psa jest tym, czym łóżko dla człowieka – miejscem snu i wypoczynku. Dlatego powinno być wygodne i odpowiednio dobrane do wielkości pupila, aby zapewnić mu komfort i poczucie bezpieczeństwa. Nie trzeba go kupować w sklepie, legowisko dla psa można w prosty sposób zrobić samodzielnie.

  Na rynku nie brakuje sklepów meblowych oraz salonów z wyposażeniem wnętrz. Dzisiaj każdy może znaleźć swój ulubiony styl. Niektórzy lubią wnętrza urządzone w nowoczesnym stylu, a inni cenią ponadczasową klasykę. Ktoś uwielbia się otaczać ładnymi dodatkami i dekoracjami, a ktoś inny będzie cenił minimalistyczne i surowe wnętrza. Jak znaleźć dobry salon wyposażenia wnętrz, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie?

  Pandemia okazała się czasem remontów. Część z nas inspiracji do zmiany swojego wnętrza szukała w serialach. Które serialowe mieszkania najbardziej przypadły nam do gustu? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Chomiki to zwierzęta małe, ale bardzo aktywne. Aby prawidłowo się rozwijały i były zdrowe, trzeba zadbać o wyposażenie ich wybiegu w specjalne akcesoria. Nie bez znaczenia jest także sama wielkość klatki.

  W ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Szczecina, gdzie spotkała się z Marią Kulą i jej bliskimi. Rodzina mieszka w trzypoziomowym mieszkaniu, którego wystrój nawiązuje do lat 90. XX wieku. Oryginalna fototapeta, drewniany sufit i trzy kominki to zaledwie część nietypowych ozdób, które stanowią o wyjątkowym charakterze tego miejsca.

  Strzelanie fajerwerkami w sylwestra to temat, który mocno dzieli społeczeństwo. Zwolennicy petard uważają, że należy głośno pożegnać stary i przywitać nowy rok, a przeciwnicy twierdzą, że ich odpalanie szkodzi zwierzętom. Czy bezhukowe fajerwerki zastąpią te, które znamy?

  Roślinność wodna, do prawidłowego procesu fotosyntezy, a więc życia i rozwoju, potrzebuje węgla zawartego w CO₂. Pozyskuje się go z wody, w której jest składnikiem ubocznym procesu oddychania zwierząt i ryb. W przypadku dużych zbiorników wodnych i bujnych roślin, naturalny proces jest niewystarczający i gaz musi zostać doprowadzony dodatkowo z zewnątrz. Jaką rolę pełni CO₂ i jakie są sposoby wprowadzania go do akwarium?

  Smycze automatyczne to wygodne rozwiązania, które mogą sprawić, że spacery staną się bardziej komfortowe zarówno dla psa, jak i właściciela. Model smyczy powinien być wytrzymały i prawidłowo dopasowany do psa. Dowiedz się, jak działa smycz automatyczna, jaką wybrać i czy twój pies może na niej chodzić.

  W polskich miastach coraz częściej odchodzi się od zwyczaju organizowania pokazów fajerwerków, jednak wiele osób wciąż nie wyobraża sobie ostatniego dnia grudnia bez głośnych i niezwykle spektakularnych wystrzałów, przypominających nam o nadejściu nowego roku. Sztuczne ognie i petardy to poważne zagrożenie dla zwierząt, które każdego roku padają ofiarą sylwestrowej tradycji. W Dzień Dobry TVN przekonywał o tym pisarz i zdeklarowany obrońca praw zwierząt, Tom Justyniarski.