Gdy człowiek z różnych przyczyn przestaje zajmować się małym, udomowionym zwierzęciem, jego sytuacja staje się tragiczna. Bezdomne króliki, jeże i gryzonie są znacznie mniej zauważalne niż psy czy koty. Trudniej udzielić im pomocy. Dlatego właśnie dla nich w Lublinie powstało okno życia.

  Jest już wiosna, w związku z czym warto w zaciszu własnego domu zamienić aromatyczne świeczki na pachnące, kolorowe kwiaty. Które z nich najlepiej wybrać, by ożywić wnętrza? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała florystka, Anna Wojtala.

  Pandemia sprawiła, że na półkach sklepowych pojawiło się wiele środków chemicznych, mających zagwarantować czystość oraz eliminację wirusów i bakterii. Jednak nie wszystkie preparaty działają tak samo i nie wszystkie są bezpieczne. Czym kierować się przy wyborze?

  Według niektórych oszczędzanie energii elektrycznej jest niepotrzebne, być może dlatego, że nie zdają sobie oni sprawy z konsekwencji, jakie niesie długotrwałe nadużywanie prądu dla środowiska. Sprawdź, dlaczego oszczędzanie energii jest ważne i jak robić to skutecznie, bez większych wyrzeczeń i zmian w codziennym życiu.

  Wielkanoc już za tydzień. To najlepszy czas, aby wprowadzić do naszego domu iście świąteczny klimat. Króliczki, kolorowe pisanki i kwiaty - to ozdoby, które zna chyba każdy. My postanowiliśmy wyjść poza schemat oraz przedstawić nietypowe i oryginalne stroiki. Dzięki nim poczujecie we wnętrzach prawdziwą wiosnę.

  Papuga kakadu jest niezwykle inteligentna i towarzyska, jednak jej zakup należy odpowiednio przemyśleć. Ptak szybko przywiązuje się do człowieka, traktując go jako swojego partnera. Wyraża swoje emocje – od radości po złość czy nawet zazdrość. Papuga kakadu wymaga dużej i przestronnej klatki, odpowiedniego pożywienia oraz reguarego wymieniania wody na świeżą.

  Fenek to zwierzę, które kojarzy się z pustynią i egzotyką. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, iż fenek może być także hodowany jako zwierzątko domowe. Co warto wiedzieć o hodowli fenka?

  Farby stosowane są najczęściej do wykańczania różnego rodzaju materiałów. Wykorzystuje się je zarówno do malowania wnętrz domów, elewacji, jak i elementów wykonanych z drewna czy metalu. Dlatego w sklepach można znaleźć różnorodne rodzaje farb. Szeroki wybór pozwala dobrać farby w taki sposób, aby idealnie spełniały swoje zadania – chroniły malowaną powierzchnię, ale także zapewniały efektowne wykończenie.

  Bartek Jędrzejak wiosennie przywitał widzów Dzień Dobry TVN z Gdańska. Nasz prezenter pogody wybrał się do nietypowego miejsca, jakim jest schronisko dla bezdomnych roślin. To właśnie tam trafiają schorowane i niechciane kwiatki. Specjalistka zdradziła nam, jak prawidłowo przygotować rośliny doniczkowe na wiosnę.

  Osiedle domów jednorodzinnych pod Białymstokiem. W jednym z nich mieszkają Kasia i Michał Łapińscy. Nasi widzowie ocenili ich wnętrza jako piękne i eleganckie. Dom ma 230 metrów kwadratowych, na dole znajduje się salon z jadalnią. Bohaterów cyklu "Odpicowane mieszkania" odwiedziła Katarzyna Jaroszyńska, która z kamerą zajrzała także do dwóch łazienek i sypialni na piętrze.

  Przeznaczamy wiele wysiłku i czasu na to, by rośliny ozdobne, które sadzimy na kwietnikach i balkonie ładnie rosły. Niestety, nawet najlepsza pielęgnacja może nie wystarczyć w walce z chorobami, za które odpowiedzialne są grzyby. Tymczasem schorzenia te należą do najczęstszych, jednocześnie są niezwykle trudne do pozbycia się. Bywa, że przez długi czas nasze rośliny cieszą się dobrym zdrowiem, a przychodzi czas, kiedy zaatakowane przez zarodniki grzybów marnieją i cały nasz wysiłek idzie na marne. Jak można zminimalizować ryzyko pojawienia się grzybów w naszym kwietniku czy na balkonie? I co zrobić, kiedy już musimy zadziałać nie tylko prewencyjnie, ale walczyć z pojawiającymi się chorobami roślin ozdobnych, wywołanych przez grzyby?

  Zmiana pory roku oraz zbliżające się święta wielkanocne to dobra okazja do zrobienia większych wiosennych porządków w domu. Ich stałym punktem jest znienawidzone przez wielu mycie okien. Jak się do tego zabrać, i co ważniejsze, jak myć okna bez zostawiania smug? O tym mówiła w naszym programie Sylwia Panek - chemiczka i blogerka. Co ciekawe, w tym celu przydać mogą nam się rajstopy.

  Pozytywny wpływ psów na kształtowanie rozwoju dziecka jest znany od wielu lat. Wybór rasy powinien być jednak uzależniony od możliwości finansowych i przestrzennych przyszłych właścicieli. Warto także zapoznać się z usposobieniem zwierzaka, jego wymaganiami i sposobem żywienia. Duże psy mogą stanowić doskonały wybór dla rodzin z dziećmi, które są świadome przyszłych obowiązków. Jakie rasy są najbardziej przyjazne?