Dom

  Wielkimi krokami nadchodzi Boże Narodzenie, czyli święta, które nieodłącznie kojarzą się z ciepłą i rodzinną atmosferą. Idealny klimat w tym czasie zapewniają kwiaty doniczkowe, jednak wśród polskich roślin ciężko znaleźć takie, które kwitną zimą. Z tego powodu większość z nich pochodzi z innych stron świata, jak gwiazda betlejemska, grudnik lub zwartnica. Jak je pielęgnować?

  Wie­niec adwen­towy nie sta­nowi jedy­nie czę­ści bożo­na­ro­dze­nio­wego wystroju domu czy kościoła. Jest on waż­nym chrze­ści­jań­skim sym­bo­lem, a każdy z jego ele­men­tów ma swoje znaczenie. Jak zro­bić wie­niec adwen­towy i jaka jest jego sym­bo­lika?

  Jedzenie dla chomika jest ogólnodostępne i niedrogie. Chomiki domowe odżywiają się zarówno roślinami, jak i mięsem. Sprawdź, co jedzą chomiki dżungarskie, syryjskie, a czym odżywiają się chomiki europejskie i chomiki Roborowskiego.

  „Na tropie dzikich zwierząt” to program podróżniczo – przyrodniczy, w którym doświadczony podróżnik Dawid Andres i dwunastoletnia, ciekawa świata Natalia wyruszają w niezwykłą podróż po Alasce. W jej trakcie wspólnie tropią zagrożone gatunki zwierząt. Jakie zwierzę spotkają w drugim odcinku?

  Czy pies maltańczyk miniaturka w ogóle istnieje? Takie pytanie nasuwa się zapewne wielu fanom tej rasy, którzy pragnęliby zakupić tego uroczego czworonoga w wersji "torebkowej". Okazuje się ten śnieżnobiały zminiaturyzowany psiak jest do kupienia na rynku, jednak wyłącznie od nielegalnych hodowców.

  Uprząż dla psa, zwana również szelkami, znalazła swoje zastosowanie już w czasach, kiedy psy wykorzystywano do pracy. Ma to miejsce po dziś dzień, szczególnie w krajach podbiegunowych, gdzie psy pełnią rolę zwierząt ciągnących zaprzęg sań. Ponadto szelki dla psa wykorzystuje się podczas spacerów i aktywności sportowych, m.in. do biegania czy kolarstwa. Dają większą kontrolę właścicielowi, ale również wspierają bezpieczeństwo i zdrowie fizyczne zwierząt. Na co zwrócić uwagę przy wyborze szelek dla psów?

  Idealną formą ucieczki przed miejskim życiem jest Domek Hobbita - nietypowe lokum, które stale utrzymuje się w trendach architektonicznych. Maja Popielarska przedstawia w programie HGTV "Nowa Maja w ogrodzie" urokliwą aranżację pana Janusza.

  Jeśli twój pies ma nadwagę powyżej 25% optymalnej masy ciała, to już otyłość. Choroba, którą trzeba leczyć, żeby wydłużyć życie zwierzaka i zadbać o jego komfort. Drogę do zdrowia pupila najlepiej zacząć od skonsultowania z weterynarzem problemu, jak odchudzić psa. Jest również kilka zasad prawidłowego odżywiania, które powinieneś wcielić w życie.

  Kwiaty nie tylko mogą posłużyć jako dekoracje i dodatki do wnętrz. Okazuje się, że są bardzo praktycznymi elementami natury i znajdują zastosowanie także w kuchni. 

  Trawy dekoracyjne coraz częściej pojawiają się w polskich ogrodach. Doceniane są nie tylko ze względu na swoje walory estetyczne, ale również na uniwersalność. Jednym z gatunków najchętniej sadzonych w ogrodach jest rozplenica japońska. Na szczególną uwagę zasługuje jej odmiana "Rubrum". Czym wyróżnia się ten rodzaj trawy? Jakie ma zastosowanie w ogrodzie? Jak wygląda uprawa i zimowanie rozplenicy "Rubrum"?

  Patyczak rogaty to popularny owad hodowlany, który zachwyca nietuzinkowym wyglądem i zdolnościami kamuflażu. Opieka nad patyczakami i odżywianie ich nie należą do skomplikowanych i problematycznych. Co jedzą patyczaki hodowane w warunkach domowych?

  Pyton królewski to jeden z najmniejszych przedstawicieli rodziny pytonów, czyli węży dusicieli. Naturalnie występuje na sawannach i w lasach deszczowych Środkowej oraz Zachodniej Afryki. W hodowli domowej wymaga warunków klimatycznych zbliżonych do tych występujących w miejscu jego bytowania.

  We wrocławskim ogrodzie zoologicznym znajduje się wiele gatunków ptaków, które najchętniej nie wychodziłyby z kąpieli. Ptaszarnia jest tam jednym z najstarszych budynków zoo, mającym ponad 150 lat, który niedawno został odrestaurowany. Opiekunem ptaszarni jest Krzysztof Kałużny, który w programie opowiedział o kilku ciekawych okazach.

  Afrykarium jest największą atrakcją wrocławskiego ZOO. W basenach i akwariach można zobaczyć wiele gatunków zwierząt oraz przedszkole dla płaszczek. - Trzy gatunki płaszczek postanowiły nas obdarować maluchami - mówi Jakub Kordas, kierownik akwariów.

  Prawidłowe karmienie szczeniaka ma duży wpływ na jego rozwój i zdrowie. Pożywienie powinno być podawane w równych odstępach czasu, niezbyt dużych ilościach i zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Karma dla szczeniąt powinna być wysokiej jakości i mieć naturalny skład.