Dom

  Jesienna, zazwyczaj deszczowa pogoda, dostarcza roślinom tyle wody, żeby te świeżo posadzone mogły się dobrze ukorzenić, a te o zimozielonych liściach w dobrej formie przetrwały zimę. A co z roślinami domowymi? One dostaną tylko tyle wody, ile im jej zapewnimy. O tajnikach podlewania opowiadał Łukasz Skop, autor cyklu "Co z tego wyrośnie?".

  Kuchenki gazowe są zastępowane przez płyty grzewcze na szkle, m.in. indukcyjne. Starodawne kuchenki nastręczały niekiedy trudności w czyszczeniu, za to sposób, jak wyczyścić kuchenkę indukcyjną, jest banalnie prosty. Warto przestrzegać kilku zasad, by nowoczesna kuchenka służyła nam jak najdłużej.

  Izolacja spowodowana pandemią z pewnością podoba się naszym czworonogom. Mniej intensywne życie towarzyskie i praca zdalna sprawiają, że więcej czasu spędzamy z naszymi zwierzakami. Co w przypadku, gdy nasz pupil zaczyna przejmować nad nami kontrolę? O tym opowiedział nam behawiorysta zwierząt Radek Ekwiński oraz trener, motywator Daniel Qczaj.

  Jacek Karczewski, przyrodnik i autor książek o ptakach gościł w naszym programie. W tle widniał pokaz slajdów z barwnymi ptakami, a ekspert odpowiadał na pytania Ewy Drzyzgi i Agnieszki Woźniak-Starak. Czy wiesz, które ptaki zostają na zimę oraz czym je dokarmiać?

  Domy i mieszkania w stylu hiszpańskim popularne są nie tylko w stolicy flamenco i sangrii. Takie wnętrza nawiązują do historii Hiszpanii, w której można zobaczyć mieszankę różnych kultur, europejskich i muzułmańskich.

  31 października w wielu krajach obchodzone jest Halloween. Mimo że ten zwyczaj jest najpopularniejszy w kulturze amerykańskiej, z roku na rok coraz więcej ludzi świętuje go i w naszym kraju. Szczególnie dzieci zainteresowane są ową maskaradą. To idealna okazja, by wykazały się własną kreatywnością.

  Październik i listopad to miesiące, w których królują chryzantemy, zwane również złocieńcami. Kwiaty te zdobią groby naszych bliskich, ale również upiększają ogrody i balkony, kiedy inne rośliny już nie kwitną. O tym, jak o nie dbać i rozmnażać powiedział ogrodnik, Łukasz Skop.