Jak szybko zrobić taki pożywny napój? Jaki sprzęt do tego wybrać? Podpowiadamy.
Porzeczki są jednym z najchętniej uprawianych krzewów w Polsce. Świetnie radzą sobie ze zmianami pogody i niedoborem niektórych składników odżywczych w glebie, ale mimo to zdarza się, że padają ofiarą szkodników. Na szczęście choroby porzeczek są dość łatwe w identyfikacji i już po zauważeniu pierwszych objawów można skutecznie pozbyć się problemu. Sprawdź, jak rozpoznać szkodniki żerujące na krzewach i o czym świadczą czerwone plamy na liściach porzeczki.
Socjolog dr Tomasz Marcysiak w rozmowie z dziendobry.tvn.pl tłumaczy, gdzie tkwi źródło tego niepokojącego zjawiska.
Berberys "Orange Rocket" jest nową odmianą, która z dnia na dzień zyskuje na popularności. Idealnie nadaje się ona do kompozycji roślinnych, pojedynczych nasadzeń a także niskich żywopłotów. W artykule zgromadziliśmy najważniejsze informacje na temat tej pięknej rośliny i jej uprawy.
Pelargonie kaskadowe mają wiele do zaoferowania każdemu, kto spróbuje o nie należycie zadbać. Zanim zdecydujemy się na ich uprawę, warto jednak dowiedzieć się, jakie wymagania mają te interesujące rośliny.
Santolina to pochodząca z krajów Morza Śródziemnego egzotyczna roślina, którą docenili polscy ogrodnicy. Wybierana jest jako ozdoba i wsparcie dla mniejszych roślin. Służy jako naturalny niski żywopłot i wykorzystywana jest do aranżacji rabat bylinowych oraz ogrodów skalnych. Zielona santolina znalazła zastosowanie w kuchni i ziołolecznictwie. Jakie są jej gatunki, odmiany i jak ją uprawiać?
Brzoskwinia "Inka" to ciepłolubne drzewo rodzące soczyste i smaczne owoce. Pochodzi z Chin, dlatego dogodne warunki do jej wzrostu to chronione od wiatru, słoneczne miejsca. Pielęgnacja inki jest prosta, ale wymaga posadzenia drzewa w konkretnej glebie i regularnego przycinania gałęzi. Roślina nie jest odporna na choroby i mróz.
Trójsklepka to bardzo interesująca bylina. Znana jest także pod nazwą „storczyk ropuszy”, a to dlatego, że osobliwy wygląd jej kwiatów bywa czasami kojarzony właśnie ze storczykami.
Wielka radość zapanowała we ogrodzie zoologicznym we wrocławskim zoo. A to wszystko za sprawą żółwi indochińskich. To gatunek krytycznie zagrożony wygnięciem.
Akacja to potoczna nazwa drzewa, wywodzącego się z rodziny bobowatych bądź motylkowych. Poprawna nazwa tej rośliny to robinia akacjowa. Jest to drzewo bardzo powszechnie występujące na całym świecie, ponieważ bardzo dobrze rośnie, nawet na ubogich glebach.
Latem rośliny mogą pięknie się rozwijać, ale do tego potrzebują odpowiedniego nawodnienia, zwłaszcza w upały. O tym, jak prawidłowo je podlewać, opowiedział Łukasz Skop w cyklu „Co z tego wyrośnie?”
Roczna suczka Izzy i 8-letni Chester połączyli swoje pieskie życia węzłem małżeńskim.
Po remontach czy budowaniu drewnianego płotu zwykle pozostają kawałki drewna, z którymi nie wiadomo, co zrobić. Dlatego Izabela Szarmach i Olga Piórkowska w programie HGTV pt. "Wymarzone ogrody" pokazały, jak łatwo wyczarować z nich piękne donice. Zobacz, jak zrobić je krok po kroku.
Cyprysik japoński to popularna, piękna, choć dość wymagająca roślina. Dowiedz się o niej więcej i sprawdź, jak należy ją pielęgnować.
Jeśli marzy ci się figa z makiem domowej roboty, to na pewno zainteresuje cię hodowla figowca pospolitego. Choć nie jest najpopularniejszym owocem w naszym kraju, może być uprawiany zarówno w gruncie, jak i w pojemnikach. Dowiedz się, która opcja odpowiada ci najbardziej.
Klon kulisty znany jest również pod nazwą Globosum. Rośnie dość wolno i po kilkunastu latach osiąga wysokość do 4 metrów. Jego gęsta korona jest atrakcyjna zwłaszcza jesienią, kiedy pojawiają się na niej różnobarwne liście. W ogrodzie można sadzić zarówno czysty gatunek drzewa, jak i klon kulisty szczepiony na pniu. Jakie odmiany klonu występują w Polsce? Poznaj wymagania uprawowe i sprawdź, jak i kiedy przycinać klony kuliste.
Starzec popielny – znany również jako mrozy, starzec srebrzysty czy starzec popielnik – to roślina, która wyróżnia się na tle innych. Jest rośliną jednoroczną, ale warto sadzić ją w ogrodzie co sezon, aby uatrakcyjnić swoje rabaty. Jej rozmnażanie jest stosunkowo proste, dlatego nie trzeba za każdym razem kupować nowych sadzonek rośliny. Chcesz mieć w swoim ogrodzie egzemplarz starca popielnika, ale nie wiesz jak go uprawiać? Poznaj podstawowe wymagania gatunku oraz dowiedz się, jak prawidłowo przycinać mrozy.
Łazienka w stylu spa to rozwiązanie aranżacyjne, które prezentuje się luksusowo i kojarzy się głównie z gabinetami odnowy biologicznej.
Byliny zajmują ważne miejsce w wielu typach ogrodów. Ciekawym przykładem wśród tej grupy roślin jest rogownica kutnerowata, dla której można znaleźć wiele zastosowań. Aby jednak prawidłowo rosła, należy spełnić jej specyficzne wymagania.
Kuchnia w stylu rustykalnym kojarzy się głównie z nastrojem sielskości i cudowną aurą. Przytulny wystrój idą w parze z funkcjonalnością – rustykalne wnętrza czerpią bowiem inspiracje z dawnych, wiejskich kuchni.
Powinna być odporna na różne czynniki, m.in. zmiany temperatury czy wilgotności.
Kupidynek to ozdobna roślina, podobna do chabra i stokrotki. Rośnie na łąkach i w ogrodach. Ze względu na ich trwałość, kwiaty wykorzystuje się również jako ozdobę ciętych bukietów. Ma konkretne wymagania w uprawie i pielęgnacji. Cechuje się delikatnością i subtelnością. Ze względu na swoje rozmiary w kompozycjach rabatowych może być kolorowym tłem dla innych, mniejszych roślin.
Mięso z królika ma wysokie wartości odżywcze i jest bardzo zdrowe, dlatego zwierzęta te są hodowane głównie dla zysków z mięsa. Króliki, zwłaszcza miniaturki, jako niezwykle urocze i przyjemne zwierzęta są również traktowane jako domowe pupile. Dowiedz się, na czym polega hodowla królików na mięso i hodowla królików miniaturowych.
Fruczak gołąbek nazywany jest również dłużnicem gwiaździkiem. Zwierzę to może być spotykane w ogrodach i potocznie określane jest polskim kolibrem ze względu na charakterystyczny sposób spijania nektaru z kwiatów. Co warto o nim wiedzieć? Jak zwabić go do naszego ogrodu?
Termin aksolotl ma poniekąd ma dwa znaczenia, które mogą mogą powodować konsternację. Co to jest aksolotl? W ścisłym znaczeniu pojęcie to oznacza stan rozwoju osobniczego i dotyczy gatunków płazów. Najczęściej jednak jest przypisywany ambystomie meksykańskiej – popularnemu zarówno w hodowlach amatorskich i profesjonalnych płazowi, przypominającemu małego smoka.
Wilczomlecz białounerwiony jest sukulentem z rodziny wilczomleczowatych. Naturalnie występuje wyłącznie w klimacie subtropikalnym, głównie na egzotycznym Madagaskarze. Często kupujemy go jako roślinę ozdobną i trzymamy na parapecie. Mało kto wie, że może być trujący. Sprawdź, co warto wiedzieć.
Szkodniki to utrapienie dla wszystkich miłośników ogrodnictwa, nie tylko profesjonalistów, ale i amatorów. Potrafią zniweczyć trud włożony w pielęgnowanie roślin i sprawić, że stracą one swój urok. Jednym ze szkodników jest ochojnik, który atakuje różne grupy roślin.
Rutewka należy do bylin trujących, jednak przy prawidłowej pielęgnacji i zachowaniu ostrożności, nie wyrządzi ona krzywdy ani ludziom, ani zwierzętom domowym. Szacuje się, że można wyróżnić nawet 200 różnych gatunków roślin. Wśród najpopularniejszych znajdują się m.in. rutewka orlikolistna, rutewka żółta oraz rutewka dwuskrzydłowa. Jak je uprawiać?
W kolejnym odcinku "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska pokazała dom w stylu skandynawskim. Nieruchomość została zbudowana na skarpie, co znalazło swoje odbicie w nietypowym układzie pomieszczeń. Zobaczcie, jak wygląda to bajkowe wnętrze.