Amerykańscy genetycy opracowali nowy wzór przeliczenia wieku psa na wiek człowieka. Na jakich założeniach oparty jest ten algorytm? Od czego zależy długość życia psa? Mówił o tym w Dzień Dobry TVN weterynarz, Franek Paśko. W naszym studiu gościliśmy również tymczasową opiekunkę Kajtka - pieska, który czeka na nowy dom.

  Są na świecie osoby kochające kaktusy. Należy do nich Mieczysław Burghardt, którego kolekcja liczy aż 5 tys. okazów i jest jedną z największych w Polsce. Skąd pochodzą kaktusy pana Mieczysława? Ile czasu im poświęca? Z kolekcjonerem rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Łazienka to jedno z miejsc, w którym można hodować różne gatunki roślin. Którym roślinom nie przeszkadza wilgoć i brak dostępu do światła? O tym w Dzień Dobry TVN mówił ogrodnik, prowadzący cykl "Halo Ziemia!", Łukasz Skop.

  Peruwianką zwykło się nazywać długowłosą świnkę morską. Cechą charakterystyczną świnki, dzięki której nie sposób pomylić jej z inną, są długie włosy, równomiernie rozkładające się na obie strony ciała. Na grzbiecie świnki znajduje się przedziałek. W warunkach naturalnych włosy świnki peruwiańskiej ścierają się o podłoże, jednak istnieje możliwość zapuszczenia ich na długość 50 cm.

  Miesiąc temu w Gliwicach znaleziono bezpańską kurę, która błąkała się po ulicach miasta. Ptakiem zajęli się pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt, którzy czym prędzej rozpoczęli szukanie dla niej nowych właścicieli. Kura Jadzia wzbudziła niemałą sensację w Internecie, dzięki czemu zgłosiło się bardzo dużo chętnych do adopcji.

  Jesienne wieczory potrafią być bardzo zimne. W Dzień Dobry TVN Anna Nowak-Ibisz zaprezentowała gadżety, dzięki którym będziemy mogli się szybko rozgrzać.

  Krety to pełne uroku stworzenia, jednak niejednemu ogrodnikowi zdołały uprzykrzyć życie. Na szczęście można sobie z nimi poradzić. Jak pozbyć się kreta z działki w skuteczny sposób?

  Jeszcze do niedawna twoja suczka była rozkoszną, małą kulką, a nagle okazuje się, że niedługo sama będzie mamą! Co robić? Spokojne, ciąża psa to nie koniec świata. Czas oczekiwania na psie potomstwo to wspaniały okres zarówno dla suczki, jak i jej właścicieli. Zanim jednak maluchy przyjdą na świat, należy zapewnić przyszłej mamie jak najlepszą opiekę. Sprawdź, ile trwa ciąża u psa i jak zadbać o zdrowie ciężarnej suczki.

  Wątróbka dla kota to uzupełnienie diety o cenne witaminy i minerały, jednak nie powinna stanowić jej podstawowego składnika. Kawałek wątróbki podany pupilowi z pewnością mu nie zaszkodzi, ale zjadany codziennie może doprowadzić nawet do zatrucia i poważnych problemów z układem pokarmowym.

  Z czym kojarzą się zwykle grzejnik? Z rurkami, na których w łazience można powiesić mokre ręczniki lub z żeberkami pod parapetem. Ale dziś można pojedynczym grzejnikiem "urządzić" sobie mieszkanie. W Dzień Dobry TVN architekt, Jonatan Kilczewski pokazał grzejniki, którymi można nie tylko ocieplić, ale także ozdobić pomieszczenia.

  W kolejnej odsłonie cyklu "No i ładnie" Małgorzata Socha razem z Szymonem Machaczką urządzili kuchnię dla Daniela. Nasz bohater dostał mieszkanie po swojej babci. Wnętrze potrzebuje jednak zmian. Zobaczcie tę metamorfozę.

  Uprawa ziemniaka nie jest szczególnie skomplikowana, dlatego jest możliwa zarówno dla własnych potrzeb, jak i na większą skalę. Jakość ziemniaków i ich uprawa w dużym stopniu zależą od jakości gleby, stosowania dodatkowych makro- i mikroelementów oraz skutecznego zabezpieczania przed chorobami i chwastami. Mikołaj Rey odwiedził gospodarstwo na Warmii i Mazurach, gdzie od pokoleń uprawia się ziemniaki.

  W sobotę, w amerykańskim stanie Missouri znaleziono porzuconego na mrozie szczeniaka, który w zaledwie kilka dni zyskał ogromną popularność w mediach społecznościowych. Psiak zawdzięcza swoją sławę znajdującemu się na jego głowie… ogonkowi! W studiu Dzień Dobry TVN o dziwnych przypadkach w świecie zwierząt opowiedziała weterynarz Agnieszka Leżańska.

  Ślady zwierząt można spotkać w lesie, na bagnach, a także w przydomowym ogrodzie. Najlepiej widoczne są ślady zwierząt na śniegu, ale najszybciej znikają. Dość wyraźne ślady zwierząt można również spotkać po obfitych opadach deszczu. Czasami jednak i latem, szczególnie na piaszczystych terenach, można rozpoznać ślady zwierzęcych wędrówek. Odczytywanie śladów zwierząt może okazać się fascynującą przygodą.

  Czapki dla psa powinny być funkcjonalne i wygodne. Nie każdy zwierzak da się przekonać do takiego gadżetu. Czapki dla psów muszą spełniać najważniejsze zadania, a więc chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

  Ciemne, nieestetycznie wyglądające fugi to zmora niejednej pani domu. Niewiele osób jednak wie jak skutecznie walczyć z tak trudnym do usunięcia brudem. Czym czyścić fugi pod prysznicem, a czym tłuste fugi w kuchni?

  Jak nauczyć kota korzystania z kuwety? To jeden z najczęstszych problemów właścicieli czworonogów. Instynkt zwykle skłania koty domowe do wybrania kuwety na swoją toaletę. Nie zawsze jednak tak się dzieje.

  Świnki morskie, szczurki, króliczki, które kończą swoją karierę w laboratoriach mają szansę trafić do kochających domów. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Pauliną Białogońską z Lab Rescue. Jak działa ta organizacja i jak można adoptować zwierzęta?

  Zapewnienie kotu stałego dostępu do świeżej wody to obowiązek każdego właściciela zwierzęcia. Kapryśne koty mogą nie chcieć pić wody ze swojej miski albo niechętnie pić wodę, która stoi już jakiś czas. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest fontanna dla kota.

  Sposób zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych regulują przepisy Ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece. Księgi wieczyste są rejestrem urzędowym, który ma zapewnić bezpieczeństwo w obrocie nieruchomościami. Zakładaniem i prowadzeniem ksiąg wieczystych zajmują się sądy rejonowe. Księgę wieczystą mogą założyć: właściciel, państwowe jednostki organizacyjne i inni.

  Sonya jest 15-letnią niedźwiedzicą zamieszkującą Orphaned Wildlife Center w Otisville, w stanie Nowy Jork. Zwierzak bardzo lubi bawić się ze swoim starym przyjacielem i byłym już opiekunem Johnatanem. Tym razem też ucieszyła się z jego wizyty. W Polsce największa populacja niedźwiedzi zamieszkuje Bieszczady. Najczęściej przedstawiane dane liczbowe mówią o kilkudziesięciu do nawet 200 osobników. Druga populacja pod względem liczby osobników znajduje się w Tatrach. Sprawdzamy, jak żyje największy ssak drapieżny współczesnej Europy.

  Feng shui to chińska sztuka aranżacji wnętrz, która powstała wiele tysięcy lat temu. Kluczem do jej zrozumienia jest taoistyczna teza o tym, że świat wypełnia energia (chi). Wszystkie elementy w mieszkaniu powinny być dobrane w taki sposób, aby mogła ona swobodnie krążyć. Zgodnie z tą filozofią, jeżeli zadbasz o wprowadzenie zasad feng shui w domu, zagwarantujesz rodzinie dobre samopoczucie, zdrowie, pomyślność oraz powodzenie w pracy. O tym, jak to zrobić opowiedziała konsultantka feng shui - Gabriela Wagner.