Jednym z elementów wpływających na komfort życia jest optymalny poziom wilgoci powietrza w pomieszczeniach. Problem pojawia się, gdy wilgotność powietrza przekracza 60%, co wiąże się z wieloma negatywnymi konsekwencjami. Domownicy zaczynają uskarżać się na pogorszone samopoczucie i wielorakie dolegliwości zdrowotne. Zawilgocenie to prosta droga do rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów, które długo pozostają niewidoczne. Z czasem na ścianach i suficie zaczynają pojawiać się pleśnie i grzyby. Nie jest to jednak wyłącznie defekt kosmetyczny, ale poważny problem, który trzeba jak najszybciej rozwiązać.
Ogród zimowy zimny to miejsce stworzone z myślą o odpoczynku w otoczeniu natury o każdej porze roku. To idealne miejsce na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi, ale sprawdzi się także w roli wymarzonej samotni, w której można napić się kawy, poczytać książkę albo posłuchać muzyki, wpatrując się jednocześnie w zieleń za szybami. W ostatnich latach znacząco wzrosło zainteresowanie takimi szklanymi zabudowami tarasu. W związku z tym narosło również wiele mitów, które mogą wzbudzać wątpliwości wśród właścicieli domów, którzy dopiero zastanawiają się nad ich budową.
Kolorowe tapety, meble i dodatki mogą zupełnie odmienić wygląd mieszkania. Ich wyjątkowy potencjał doceniają zwłaszcza osoby, które nie boją się eksperymentować z wystrojem wnętrz.
Zwierzęta domowe nie są w stanie samodzielnie podejmować decyzji dotyczących żywienia. Troska o ich dobrostan leży po stronie właścicieli, którzy powinni kontrolować zarówno jakość, jak i ilość podawanego pupilom pokarmu.
Śmierć ukochanego psa to dla opiekuna jedno z najbardziej traumatycznych doświadczeń. Emocjonalna więź, która tworzy się między właścicielem a pupilem, niewiele różni się od tej, która łączy członków rodziny. Czy można ten moment przewidzieć? Jakie są oznaki, że nasz najlepszy przyjaciel odchodzi? O tym porozmawialiśmy z lek. wet. Magdą Firlej-Oliwą.
Na atmosferę wnętrza składa się nie tylko jego wystrój, ale także zapach. To istotny element, który może stanowić o naszym nastroju. Jacek Bylicki, ekspert w dziedzinie marketingu zapachowego, opowiedział w Dzień Dobry TVN, dlaczego warto zadbać o zmysł węchu w czterech kątach.
"Zachowuje kolor przez całą zimę".
Psy i koty to najczęściej wybierane zwierzęta domowe, zwłaszcza przez rodziny, które mieszkają w miastach. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na takie zwierzątko, czy to ze względu na alergie, czy np. z powodu lęku przed psami. Alternatywą dla osób, które bardzo chcą mieć jakieś zwierzę, może być fretka, potocznie zwana łasica domowa.
Titanoboa to zwierzę-tajemnica, a zarazem największy wąż, który żył na naszej planecie. Choć jest ogromy, to niezwykle trudno go spotkać. Warto dowiedzieć się dlaczego.
Akcja bałtycka, czyli liczenie ptaków na polskim wybrzeżu trwa nieprzerwanie od ponad 60 lat i szczyci się największą bazą danych na całym świecie. Po co wykonuje się te badanie i na czym dokładanie one polegają? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Początek roku akademickiego zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym studenci poszukują lokali na wynajem. Na co zwrócić uwagę oglądając mieszkanie? O co zapytać? Jak nie dać się oszukać? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Anną Kucharską, ekspertką rynku nieruchomości.
Pola pełne lawendy kojarzą się głównie z Prowansją. Okazuje się jednak, że piękne rośliny o fioletowych kwiatkach można z powodzeniem uprawiać także w naszym kraju. Za co pokochali ją Polacy? Co z niej wyrabiają? Sprawdzili to reporterzy Dzień Dobry TVN.
W związku z wprowadzeniem nowej tarczy, osoby, które nie przekroczą pułapu 2 tysięcy kWh bądź 2,6 kWh zużycia, będą mogły spodziewać się niższej stawki za prąd. Jak w takim razie sprawdzić, jakie jest zużycie naszego gospodarstwa domowego? Sprawdź.
Szkodniki potrafią uprzykrzyć życie każdej roślinie i osobie, która się tą rośliną zajmuje. Małe muszki w doniczce mogą wyglądać niewinnie, ale to tylko pozory. Najlepiej wypowiedzieć im wojnę, gdy tylko się pojawią.
Kiedy robi się coraz chłodniej, w domach łatwiej o większą wilgotność. Para wodna zbiera się po prysznicu czy gotowaniu, zwłaszcza, jeśli mamy niesprawną wentylację. Jak pozbyć się nadmiaru wilgoci domowymi sposobami? Sprawdź nasze sposoby.
"Osoby zwierzęce, bardzo lubię ten termin, cierpią podobnie jak my".
Niektóre działają lepiej niż pochłaniacz wilgoci.
Katarzyna Jaroszyńska po raz pierwszy w cyklu "Odpicowane wnętrze" połączyła się na żywo ze studiem Dzień Dobry TVN. Widzom i prowadzącym pokazała fantastyczny domek Mai Borowskiej. Czym ujął dziennikarkę?
Z pomocą przychodzi Agnieszka Witkowska, architekt porządku.
Poznaj porady ogrodnika.
Koty warto obserwować z różnych powodów. Niektóre ich specyficzne zachowania mogą być wołaniem nie tylko o uwagę, ale i pomoc. W studiu Dzień Dobry TVN wyjaśniały to dr n. wet. Jagna Kudła i aktorka Olga Bończyk.
Różanecznik jest wspaniałą ozdobą domu lub ogrodu. Krzew mieni się wieloma barwami w zależności od gatunku. Różanecznik katawbijski zachwyca fioletowym kwiatostanem, a różanecznik japoński wypełnia ogród kwiatami w odcieniu pomarańczowoczerwonym.
Jaką kołdrę wybrać i jak o nią dbać? Na te pytania w studio Dzień Dobry TVN odpowiedziała dziennikarka Małgorzata Świgoń.
Ustalenie, z kim zwierzę powinno zostać po rozwodzie, nie jest łatwe.
Kilku porad udzieliła Agnieszka Veljković z WWF Polska.
"Weterynarze mówili, że jedyna opcja to eutanazja".
Jak go urządzić, aby był przytulny i funkcjonalny?
Jesień to czas, kiedy łatwiej spotkać zwierzynę na drodze. Kolizja może być bardzo niebezpieczna. Kierowcy, którym zdarzy się taka sytuacja, mają obowiązki, o których często nie zdają sobie sprawy. W efekcie pozostawiają potrącone zwierzęta na drodze. Jak powinniśmy się zachować po potrąceniu dzikiego lub domowego zwierzęcia? Jaka są kary za brak właściwej reakcji?
Każdy pies potrzebuje miejsca, w którym może się schronić i odpocząć. Niezależnie od tego, czy nie ma nastroju, czy po prostu jest zmęczony, od czasu do czasu potrzebuje nieco odetchnąć od towarzystwa ludzi.
Beza została odłowiona przez schronisko w małej wsi pod Iławą. Była w ciąży, a na jej szyi wisiał zerwany łańcuch. Jej nowi opiekunowie bardzo szybko odkryli niesamowity talent małej suczki, która okazała się nieoszlifowanym diamentem w psim frisbee. O drodze ze schroniska do mistrzostw Europy opowiedział jej opiekun Paweł Jakubowski.