Coraz więcej osób decyduje się na sukulenty w szkle. Nic dziwnego – taka dekoracja jest nieskomplikowana w przygotowaniu, a oprócz tego łatwa w pielęgnacji. Rośliny gromadzące wodę to świetne rozwiązanie dla zapominalskich. Sprawdź, jakie sukulenty wybrać do uprawy w domu, jak je sadzić oraz jak podlewać.

  Prawidłowa temperatura w domu nie tylko zapewnia dobre samopoczucie, lecz także pozytywnie wpływa nasze zdrowie. Jest bardzo ważna przede wszystkim z uwagi na najmłodszych domowników. Sprawdź, jak ustawić optymalną temperaturę w mieszkaniu.

  Hamak w domu to doskonałe miejsce do relaksu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Może też być stylowym dodatkiem we wnętrzu w stylu boho lub pomysłowym rozwiązaniem w niewielkich pomieszczeniach. Podpowiadamy, jak bezpiecznie zamontować hamak do spania i odpoczynku w domu.

  Wielu z nas nie wie, jak dbać o małe psy. Wydaje nam się, że przez ich niewielki rozmiar wymagają od nas mniej uwagi niż te duże - typu owczarek niemiecki czy bernardyn. O tym, na co uważać i jakie potrzeby mają nasi mali przyjaciele - zapytaliśmy behawiorystkę, Sonię Maciuszek. Towarzyszyły jej Jeżynka i Cukinia - psiaki do adopcji ze schroniska w Celestynowie.

  Alpaki przyjechały do Polski z Ameryki Południowej. Zwierzęta te mają bardzo łagodne usposobienie, a ich towarzystwo pozytywnie wpływa na zdrowie. Zobacz, jak wygląda alpakoterapia w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu.

  Dom w Szczecinie ma prawie 100 lat. Niedawno przeszedł generalny remont i dzisiaj w środku przypomina trochę fabrykę. Właściciele, Milena i Mariusz Rowińscy, uwielbiają styl loftowy. Zobaczcie wnętrze, które zostało do nas zgłoszone przez fejsbukową grupę #OdpicowaneMieszkanie

  Sierść psa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Szczotkowanie i mycie nie tylko sprawią, że nasz pupil będzie świetnie się prezentował, ale przede wszystkim zapobiegną powstawaniu kołtunów i usuną brud. O tym, jak prawidłowo pielęgnować sierść psów mówili u nas groomerzy, Małgorzata i Michał Adamczykowie. Ich modelami były dwa pieski ze schroniska w Celestynowie, które czekają na adopcję - Gutek i Sandi.

  Pewnego dnia pracownicy ZOO z Zamościa zobaczyli, że kogoś w stadzie brakuje. Jednemu z pelikanów szybciej odrosły pióra i opuścił swój ogród. Jak się okazuję, nie tylko on wybiera się na wycieczki poza teren zamieszkania

  Marzysz o domu pełnym kwiatów, ale nie masz do tego warunków? Jeśli twoje mieszanie jest ciemne i nie sprzyja hodowli roślin mamy dobre wiadomości. Jeszcze wszystko jest możliwe, wystarczy, że oświetlisz rośliny LED-owymi żarówkami. O tym, jak zapewnić kwiatom odpowiednie warunki opowiedział nam Sebastian Kulis, autor książki „Roślinne porady”.