Zosia - niezwykła świnka, która uciekła z transportu. Czy jesteś gotowy na taką historię?

Świnka Zosia uciekła z transportu do ubojni
Źródło: Dzień Dobry TVN, prod. TVN, 2014.
Zosia to niezwykła świnka, która postanowiła zmienić swój los i uciekła z transportu do rzeźni. Ryszard Cyrankowski, który przypadkowo stał się świadkiem tej niezwykłej sytuacji, postanowił przygarnąć zwierzę. Tę inspirującą historię opowiedział wraz z córką Kingą w Dzień Dobry TVN.

Świnka Zosia uciekła z transportu do ubojni

Ryszard Cyrankowski wracał z pracy, kiedy zauważył, że z transportu wieprzowiny wyskoczyło zwierzę. - Normalnie z tej ciężarówki z paki coś wypadło - wspomina Cyrankowski w Dzień Dobry TVN. Okazało się, że był to mały warchlak, który mimo upadku, nie odniósł poważnych obrażeń. Ryszard postanowił zabrać świnkę do domu. 

W domu Cyrankowskich zwierzę spotkało się z ciepłym przyjęciem. - Gdy zobaczyłam świnkę, bardzo się ucieszyłam, bo naprawdę uwielbiam zwierzęta - opowiada Kinga Cyrankowska, córka pana Ryszarda. Świnka dostała na imię Zosia i szybko stała się częścią rodziny. Została również gwiazdą internetu, bo już pierwsze zdjęcie opublikowane na Facebooku przyciągnęło uwagę internautów. - Nie sądziłam, że będzie się cieszyło taką popularnością, już po kilku godzinach było ponad tysiąc udostępnień - wspomina Kinga. Cyrankowscy wiedzieli jednak, że nie będą mogli zatrzymać Zosi na stałe. 

Zosia - niezwykła świnka, która uciekła z transportu
Ryszard Cyrankowski i Kinga Cyrankowska
Zobacz galerię

Nowe życie świnki Zosi

Dla Zosi szybko znaleziono nowe miejsce. Świnka trafi pod skrzydła instytucji, która opiekuje się uratowanymi zwierzętami. - Zgłosiło się do mnie stowarzyszenie Benek, które znajduje się pod Poznaniem i chce przejąć świnkę - opowiada Kinga. W nowym domu Zosia będzie mogła żyć na wolności, w towarzystwie innych świnek, które także zyskały drugie życie. Cyrankowscy planują odwiedzać Zosię, a jej historia będzie nadal obecna w mediach społecznościowych.

Świnka Zosia uciekła z transportu
Świnka Zosia uciekła z transportu
Źródło: Bartosz Krupa/East News

Zobacz także:

Autor: Jola Marat

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości