Sukces "polskiego Magellana"
Na platformie X, dawnej zwanej Twitterem przeprowadzono internetowy konkurs o Puchar Świata Manuli. W finale tego nietypowego plebiscytu znaleźli się "Magellan" z zoo w Poznaniu i japoński Bol. Dzięki głosom internautów, zwycięzcą okazał się nasz dziki kot.
- Tak naprawdę ten manul został już popularny w 2020 roku, dokładnie w październiku, kiedy zbiegł z zoo i dzięki temu, że udało się go odnaleźć, dostał przydomek Magellana, czyli wielkiego podróżnika. Nie udało mu się opłynąć świata, ale wygrana w plebiscycie zapewniła mu rozgłos na cały świat - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN prezenterka pogody Żaneta Rosińska, która odwiedziła zwycięzcę plebiscytu w poznańskim zoo.
Manul - co to za zwierzę?
Manule to koty, które żyją na wolności w Azji Środkowej. - Są to koty, nie takie typowe koty domowe, które możemy posadzić sobie na kolanach i pogłaskać. One wyrazem twarzy zwykle są niezadowolone - zaznaczyła Żaneta Rosińska.
- To kot naburmuszony, który potrafi bywać bardzo agresywny. Stanowczo podkreślam, nie nadaje się do warunków domowych. Jego ojczyzną jest azjatycki step, występuje w górach, żywi się gryzoniami, ptakami. Jest samotnikiem, to jest niezwykle istotne, dlatego, że nasz Magellan potrzebuje tak naprawdę własnego towarzystwa - powiedziała w Dzień Dobry TVN dyrektor poznańskiego zoo, Ewa Zgrabczyńska.
Manulom nie jest straszna nawet sroga zima, ponieważ przystosowują się do temperatur sięgających nawet -50 stopni Celsjusza. Niskich temperatur nie boi się również nasza prezenterka, która założyła w chłodny dzień czapkę i szalik z oficjalnego sklepu TVN.
Zobacz całą relację z wizyty u Magellana w naszym materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Twoje dziecko przyniosło zwierzę do domu? Psycholog radzi, co zrobić. "Doceńmy tę empatię"
- Karmienie ptaków zimą. Jeden produkt jest dla nich zabójczy
- Żubry, czyli duże zwierzęta o jeszcze większym sercu. "One doprawdy są niezwykle wrażliwe"
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło zdjęcia głównego: DDTVN