Być może trudno w to uwierzyć, ale istnieją rośliny kwitnące w ogrodzie nawet w mroźne dni. Ciemierniki, wrzośce czy kalina wonna doskonale czują się w otoczeniu śniegu i szronu. Jakie kwiaty zimowe warto posadzić w doniczkach, a jakie sprawdzą się na rabatach?

  Na terenie Gdańska ktoś wyrzuca resztki jedzenia z powbijanymi ostrymi przedmiotami. Nieznane są motywy tej osoby, ale można przypuszczać, że chce, aby zwierzęta, które zjedzą niebezpieczne produkty spożywcze umierały w cierpieniach. - Taki ktoś to morderca - stwierdziła weterynarz, Marta Boruczkowska, która ostatnio uratowała labradora mającego w przewodzie pokarmowym dwa gwoździe.

  Jest młody, zdolny i dobrze wychowany, choć czasami ma też własne zdanie. W dodatku od kilku miesięcy wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę na lotnisku w Krakowie. Można by rzec, że to chodząca doskonałość. Oto Zen - pies do zadań specjalnych.

  Od 83 lat warszawskie zoo czeka na małego słonia. Wielkie nadzieje pokładane są w 19-letnim Leonie, który pała miłością do niejakiej Fryderyki. - Jest jej wierny - zdradził opiekun słonia, Patryk Pyciński. Czy para doczeka się potomstwa? Czy rozmnażanie zwierząt w zamkniętych warunkach jest łatwym procesem?

  Domowy warsztat u każdego wygląda inaczej, w zależności od potrzeb i zainteresowań. Są jednak narzędzia, bez których nie obędzie się żadne gospodarstwo. Co każdy majsterkowicz mieć powinien? Podręczną skrzynkę naprawczą kompletuje nasza telewizyjna złota rączka Wiesiek Skiba.

  Napoleon, królowa Wiktoria, Picasso, Czechow, John F. Kennedy, Mrożek, Osiecka i Adel - co łączy te osoby? Wszystkie były wielbicielami jamników. Za jakie cechy ludzie tak kochają tę rasę psów? - Jamnik ma barwny charakter - od szczekającego niszczyciela do pocieszyciela duszy - uważa behawiorysta, Radek Ekwiński. Zachęcamy również do adopcji Kaśki - półtorarocznej suczki w typie jamnika.

  Na początku lutego warto pomyśleć o przydomowym ogródku. Jeżeli na wiosnę chcemy cieszyć się warzywami, takimi jak por, seler czy papryczki chili, to już teraz należy zakasać rękawy i zabrać się za ich wysiewanie.

  Sytuacja na rynku mieszkaniowym jest bardzo dobra - twierdzą eksperci. W ubiegłym roku rozpoczęła się budowa rekordowo dużej liczby mieszkań. Ceny rosną, a chętnych na zakup własnego lokum nie brakuje, nawet na kredyt. W 2019 Polacy pożyczyli na ten cel łącznie 65 miliardów złotych. Dowiedz się, na jaki kredyt hipoteczny Cię stać.

  Małego królika, siedzącego pod jednym z zaparkowanych samochodów, zauważyły w drodze do szkoły uczennice liceum w Dąbrowie Górniczej. Teraz zwierzak jest ulubieńcem szkolnej młodzieży i maluchów z pobliskich przedszkoli. - Dzieci odwiedzają go, rozmawiają, głaszczą - zdradził dyrektor LO, Artur Iwan.

  Klucze, telefon, portfel, czy sens życia? Co Ty ostatnio zgubiłeś? Są osoby, które za nic w świecie nie są w stanie przypilnować swoich rzeczy. Ich przeciwieństwo stanowią ludzie, którzy nie tylko niczego nie gubią, ale wręcz dokładnie wiedzą, gdzie wszystko się znajduje. Dowiedz się, skąd u niektórych tak silna potrzeba ładu i porządku.

  Klasyczny styl i dodatki, które przełamują konwencję. W kolejnym odcinku cyklu Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła mieszkanie Marcina Wronki, który inspiruje się stylem rococo. Zobaczcie piękne wnętrze, które zgłosił do nas przez fejsbukową grupę #OdpicowaneMieszkanie.

  Działka rolna najczęściej kojarzy się z uprawą rośliny lub hodowlą zwierząt i zazwyczaj należy do rolnika. Jednak nawet osoby, które z rolnictwem nie mają nic wspólnego, mogą pod pewnymi warunkami ją nabyć. Przed zakupem warto jednak przyjrzeć się ustawie o obrocie ziemią.

  Dokarmianie ptaków chlebem jest powszechną praktyką, która może im przynieść więcej szkód niż pożytku. Niektórzy uważają, że pieczywo prowadzi do powstania bardzo groźnej choroby, zwanej anielskim skrzydłem. Jak rozwija się to schorzenie? Czy rzeczywiście ma związek z pieczywem? Czym najlepiej karmić ptaki?

  Kiedyś sztuczne kwiaty nie cieszyły się tak dużym uznaniem. Dzisiaj zdecydowanie możemy przyznać, że stały się efektownym dodatkiem we wnętrzach. Sztuczne rośliny dostępne w sklepach stały się niemal idealną kopią żywych, czasami musimy przyjrzeć się naprawdę z bliska, żeby zauważyć różnicę. Najciekawsze propozycje przedstawiła nam blogerka Monika Olesińska.

  Ekscytujące opowieści o życiu wilków, filmy, ognisko oraz nocna wyprawa do chronionej, dzikiej Puszczy Białowieskiej - takie atrakcje przygotowali organizatorzy Międzynarodowej Wilczej Nocy. - Nie ma w Polsce drugiej takiej imprezy jak ta w Białowieży - zapewnia Marcin Kostrzyński.

  -Remont może doprowadzić do rozwodu przede wszystkim, bo pani chce płytki błękitne, a pan czarne – opowiedział Filipowi Chajzerowi majster Wiesław Skiba, który wykonane prace może liczyć w setkach. Jego oczy widziały już naprawdę wiele…O tym, jak bardzo remont wpływa na nasze życie porozmawialiśmy w naszym studiu z Olgą Borys, Odetą Moro i Mirella Firchał-Kępczyńska.

  Storczyki to rośliny tropikalne, które pokochali Polacy. Zachwycają kolorowymi kwiatami i są stosunkowo łatwe w uprawie. Kochają światło i dość wilgotne powietrze. Jak zatem hodować je zimą, kiedy za oknem jest mało słońca, a w domu panuje suche powietrze?

  Żółty jest bardzo wyrazistym i żywym kolorem, który ma mnóstwo zastosowań. Doceniają go między innymi architekci wnętrz, projektanci mody, a także specjaliści do spraw marketingu i reklamy. Barwa ta może występować w różnych zestawieniach kolorystycznych. Sprawdź, jaki kolor pasuje do żółtego.